Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy közös nyelve legyen az EU-nak?

Figyelt kérdés
Egy esszémhez kell, így kérlek érveket is mondjatok, akár egyetértetek, akár nem!

2018. okt. 7. 17:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A nyelv a nemzet identitásformáló közege, valamint a sokszínűség veszne el. Szerintem nem jó ötlet. Nézz utána ezeknek jobban, biztos neked is vannak gondolataid is.
2018. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Legyen: a magyar. (Tudok angolul, értek németül egyébként).
2018. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Hatékony lenne, de mindig mindent nem szabad feláldozni a hatékonyság oltárán.
2018. okt. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mindegy, mi a véleményem, mert képtelenség, hogy ezt a pógárok megszavazzák!
2018. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Attól függ hogyan.


- Legyen egy közös anyanyelv azt ellenezném, mert sokat vesztene a kontinens.


- Legyen egy nyelv a kötelező és az legyen minden ország oktatásában az elsődleges főidegen nyelv, kivéve az adott országban, amelynek nyelvét választották. Ilyen dolgot támogatnék.

2018. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
22%
Már most is van közös EU nyelv, a nem EU tag Briteké.
2018. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#6

Az Egyesült Királyság EU tag.

2018. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

#6 Még ha kilépnek is (MAJD), az írek és a máltaiak bennmaradnak, és nekik is hivatalos nyelvük. (Plusz én Skócia és a többi brit tagország egyben maradását se borítékolnám ezek után, bár ez bonyolult ügy.)


Kérdező: az egy közös nyelv elméletileg ugyan sok mindent megkönnyítene, gyakorlatilag diszkriminatív lenne, ha az egyik népnek anyanyelve lenne a közös nyelv, a másiknak meg úgy kellene megtanulni. Még egy mesterséges nyelv (eszperantó, interlingua) tűnne a legigazságosabbnak, de ez is csak a felszínen tűnik annak, mert minden mesterséges nyelv merít létező nyelvekből, és mindig lesznek olyan nyelvek, amikhez közelebb áll (nagyon nehéz lenne olyat megszerkeszteni, amit mindenkinek egyforma nehéz). Plusz lényegesen kevesebb motivációja lenne az embereknek megtanulni egy kizárólag hivatalos ügyekben használt nyelvet, amikor ugyanennyi befektetéssel megtanulhatsz egy élő nyelvet, aminek több száz vagy ezer éves kultúrája van és ez vonzóvá teszi.

Arról nem is beszélve, hogy vannak, akiknek nem megy jól a nyelvtanulás (diszlexiás, diszgráfiás pl. nem tudom, mekkora hátrányban van), és így őket is diszkriminálná.


Még azt felvetheted, hogy a tolmácsok, fordítók így elveszítenék a munkájukat, bár én fordítóként sem szeretek ezzel érvelni, mert kapitalistaként úgy vélem, ha a piac kiszelektál egy munkát, akkor az én dolgom más képesítést szerezni, nem az állam dolga mesterségesen fenntartani egy fölöslegessé vált munkakört. De attól egy érvnek még elmegy.

2018. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Még. Mondjuk ez a felvetés jövőre tényleg érdekes lesz. Ha kiléptek, akkor az angol hivatalosan megszűnhetne tényező lenni az EU-ban.
2018. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem sokáig.
2018. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!