Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Börtönben sok embert bántalmaz...

Börtönben sok embert bántalmaznak szexuálisan és vernek meg?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy Tökölön elég veszélyes a fiatalkorúak börtöne. Aki mondjuk gondatlanságból például elüt egy embert, azt is megerőszakolják bent, valamint összekerülhet ilyen nemnormális emberekkel? Vagy ebben azért van enyhe túlzás is? Fogház esetén is jellemzőek a mindennapos bántalmazások?
2018. okt. 12. 11:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom, még sosem "ültem".
2018. okt. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ez minden börtönben így van. Hallottam olyanról, hogy a gondatlanságból elkövetett emberölés miatt ülőket próbálják egy cellába rakni, hogy kisebb legyen a feszültség. De természetesen így is van erőszak. Nem kell az ebédlőben a bandavezér helyére ülnöd, hogy beléd kössenek. Az egyetlen megoldás az lenne, hogy a rabokat egyenként külön cellába zárják. Mindegyik rabot másik cellába. A cellák kicsik lennének, hogy sok cella elférhessen. Így az oda bekerülök nem "romlanának tovább", és nem lenne erőszak sem. Csak hát sokan úgy gondolják, hogy kis cellákban nem élet az élet, és inkább 20-at bezárnak egy nagy cellába, ott meg kicsinálják egymást. Szerintem sokkal jobb lenne egy kicsibe külön mindegyiket.
2018. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2: A gond az, hogy oké, a cellákban nem erőszakoskodnának egymással, azon kívül viszont ugyanúgy menne. Olvasgattam mik mennek bent idehaza is, cellákban is durva dolgok mennek, de azokon kívül is bőven gyakori az erőszak (mind verés, mind megerőszakolás).
2018. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
De rövid időn belül ez már hanyadik ilyen kérdés? Készülnek bezárni téged kérdező vagy mi a franc?
2018. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szerintem azért enyhe túlzás, hogy mindenki aki bekerül egyből megerőszakolják. Nagybátyám például ült nem is keveset, ő azt mondta, azért nem olyan vészes, egyszer-kétszer volt bunyó, de szexuálisan egyszer sem bántalmazták és nem is látott ilyen esetet. Itt mindenki azt, mondja, hogy van bent állandó erőszak, balhé, de ők sosem ültek. Olyan emberek véleménye jobb lenne, ilyen kérdésben, akik tényleg tudják mi a dörgés. Egy-két filmből, interjúból lehet tudni, de azt szerintem direkt felnagyítják. Lásd: Tököl fiatalkorúak.. ott eleve több ilyen eset van, de a felnőttek körében, azért nem hinném vagy nem tudom. Nyilván a pedofilok, anyagyilkosok stb, hamarabb szemet szúrnak a bentlévőknek, de azt se hinném, hogy mindet megerőszakolják közülük. Akkor jóval több eset kiderülne és nem csak 1-2, valamint több lenne az öngyilkosság is.
2018. okt. 12. 12:55
 6/21 anonim ***** válasza:
Sajnos elég gyakori, a csicskáztatás kb. mindennapi jelenség.
2018. okt. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De ezek csak úgy hasraütésszerű hozzászólások, vagy valódi tényeken alapulnak? Mert ültek bent sztárok is, egyikről se jelent meg olyan, hogy megerőszakolták és amik fentvannak a neten, az is csak 1-2 eset. Eddig még nem tettem semmi olyat, amiért lecsuknának, csupán érdekel az egész dolog. Viszont, szerintem, amíg az ember nem éli meg, addig itt csak a sok hozzászólásban részigazságok vannak.
2018. okt. 12. 13:00
 8/21 anonim ***** válasza:

Az én volt baráti köröm, több mint fele bekerült, fiatalkori hülye...ség végett. Gyakorlatilag, mind idegroncsként jött ki. Egyik része teljesen bezárkózott, többé se buli, se barátnő semmi.

A másik részük meg folyamatosan vissza került, mert elég volt a balhéhoz, ha rosszul néztek rájuk. Pedig előtte, mind nyugodt, életvidám srác volt. Arról egyik sem volt hajlandó beszélni, bent mi is történt. Az biztos, fél egy évet ültek és ettől, teljesen kisiklott az egész életük.

2018. okt. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A nővérem fiúja BV-s volt, azaz sitten szolgált börtönőrként, tőle tudom.
2018. okt. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem, hogy nem egy jó dolog bent, főleg nem fiatalon. Ott azért elég sok a rémisztő sztori. Hol ültek?
2018. okt. 12. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!