Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fidesz szavazók! Ha a Fidesz...

Fidesz szavazók! Ha a Fidesz kivezetné Magyarországot az EUból elpártolnátok tőlük vagy nem?

Figyelt kérdés
Tegyünk fel egy ilyen forgatókönyvet, most függetlenül attól hogy jogilag mennyire életszerű kilépni belőle.
2018. okt. 15. 19:42
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
5%
Utáltam Kádárt, meg a komcsi követőit is, mint amilyen te vagy.
2018. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
40%
Remélem kivezeti.
2018. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
59%
20:39: hát elég pitiáner vitapartner vagy (ásít).
2018. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
41%

13.


És mikor vitatkoztam ennél a kérdésnél?

2018. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
76%

Hakapeszi, nem neked válaszoltam.

Mindazonáltal te sem is érdemled meg az Eu-t.

Remélem, élvezni fogod a kamionoddal a sok órás sorban állásokat az újra lezárt határokon.

2018. okt. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
8%

15.


Majd még mutasd be nekem, milyen a határon állni kamionnal. Álltam eleget az EU előtt, meg utána is különféle, nem EU határokon.


Napidíjas vagyok, ha ott állok, akkor is kapom a napi 90 eurómat.

2018. okt. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
45%

Sebesült dingó

Nem tudom hány éves vagy, így elmondom, hátha nem ismered a sztorit. Anno az első Orbán kormány előtt iszonyat rossz volt a magyar gazdaság helyzete. Ezért kellett az akkori maszp-szdsz kormánynak bevezetni a Bokros-csomag nevezetű förmedvényt a szociális juttatások csökkentésével (elvették a családi pótlékot is sok embertől), orvosi ellátások megkurtításával (pl. akkor lett fizetős teljesen a fogorvosi ellátás) és hasonló nyalánkságokkal. Az állami kiadások csökkentek ugyan de a gazdaság beszűkült. Ezért leváltották azt a kormányt és jöttek Orbánék. Sikerült felpörgetniük a gazdaságot és egyenesbe tenni az országot, így kezdtünk megfelelni azoknak a kritériumoknak amiket előírtak, hogy csatlakozásra alkalmasak legyünk az EU-hoz. Mert az már nagy vágya volt sok embernek a rendszerváltás óta - bekerülni abba a klubba a gazdagok közé, tagnak.

Meg is kezdődtek a csatlakozási tárgyalások. Az emberek azonban elhitték a ballibeknek, hogy bár 4 évvel előtte nekik köszönhették a Bokros csomagot, most majd még több pénzt fognak tudni csinálni, mint a fidesz, meg a fidesz amúgy is rasszista, fasiszta és ellopta az emberek pénzét (ismerős valahonnan a szöveg?, nem csodálom). Na megkapták és jött a Medgyessy kormány, vele megint a növekvő infláció, emelkedő munkanélküliség, nagyobb áremelések, hiányok stb. Akkor értünk el az EU-s csatlakozási tárgyalások végéhez, ahol Medgyessyék lazán nemet mondtak a felkínált TÖBB juttatásra pl. a mezőgazdasági támogatásoknál, mert hát nekünk az nem kell. És ehhez hasonlóan "keményen" tárgyaltak, ami eredményeképpen létrejött a szerződés. Egy olyan szerződés amivel nem lett volna szabad csatlakoznunk, mert nekünk káros volt.

Ekkor a fidesz is az EU csatlakozás mellett kampányolt, rengeteg fideszes vagy fideszt támogató véleményével SZEMBEN - és így sikeres lett a népszavazás.

Ha jó kormányaink lettek volna, akkor akár ezzel a szerződéssel is lehetett volna jól csinálni, de nem gyurcsánynak, aki még az EU-s pénzekkel és lehetőségekkel együtt is csak majd megszakadni tudott, hogy úgy tűnjön mintha kormányoznának, majd bele is bukott ebbe a sikertelenségébe - majdnem az országgal együtt.

A sztorit azért mesélem el neked, mert a fideszesek jó része eleve nem is akart akkor is úgy csatlakozni az EU-hoz. Nagyon jelentős számban soha nem is érezték úgy, jó nekünk az EU és rengetegen vannak akik úgy érzik, már nagyon azon a határon vagyunk, hogy még bent maradni sem éri meg már. Vagyis nem, ha OKKAL történne és úgy éreznénk, hogy a kilépés kevésbé rossz, mint a bent maradás, akkor nem pártolnánk el tőlük. Pont ellenkezőleg!

2018. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Felesleges kérdés mivel ha felmerülne akkor népszavazás lenne róla és a nép döntene, ezt nevezik demokráciának.
2018. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező Balázska néven ismert gyakorin és egy elmeroggyant hülyegyerek. Jelen állás szerint olasz kilépésre van a legnagyobb esély, mi csak a hetedik legesélyesebbek vagyunk:


[link]

2018. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
A csehek is igen EU szkeptikusak.
2018. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!