Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fidesz szavazók! Ha a Fidesz...

Fidesz szavazók! Ha a Fidesz kivezetné Magyarországot az EUból elpártolnátok tőlük vagy nem?

Figyelt kérdés
Tegyünk fel egy ilyen forgatókönyvet, most függetlenül attól hogy jogilag mennyire életszerű kilépni belőle.
2018. okt. 15. 19:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
A csehek? Nem inkább egyes cseh politikusok? Ha tudsz olyan felmérésről, ami a cseh állampolgárokat kérdezte meg mi a véleményük az EU-ról, kérlek oszd meg itt. Köszi.
2018. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
53%

21.


Eddig azt hittem, a választott vezetők képviselik a nép akaratát. Amúgy sok csehet ismerek, cseh munkavállaló vagyok. Ahoj.

2018. okt. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
48%

#21

[link]

Ugyan 2016-os, de már a migrációs válság következményeit is vizsgálják benne.

A 4. oldalon az összefoglalásban kiemelten Csehországot már az euszkeptikusok között jegyzi a felmérés, az 5. oldalon az összehasonlító táblázatban az EU támogatottságát így jellemzik: "korábban erős, de ma már gyenge".

A 10. oldalon foglalkozik részletesen a csehekkel: 2015-ben mindössze a csekek 39%-a volt elégedett az eu-s tagságukkal (2009-ben még 69% volt).

2018. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
42%

"Eddig azt hittem, a választott vezetők képviselik a nép akaratát" - hát akkor pont a gyakorikérdéseken kell megtudnod, hogy ez nem így van. Pl. Magyarország lakosságának több mint fele nem a Fideszre szavazott és az a 49% sem azért szavazott rá, mert szerette volna, hogy megszüntessék a lakástakarék pénztári támogatást. Kétlem, hogy felmérést készített a fidesz és ezalapján arra jutottak, hogy a nép ezt szeretné. Engem speciel ez egyáltalán nem érint, csak egy példa. A nép jó része azért szavazott a fideszre mert nem volt más alternatíva és nem azért, mert annyira tetszett nekik, hogy az elmúlt12évben a legkorruptabb EUs ország lettünk.

Szóval nem a nép akaratát képviseli a kormány. Van ahol igen, pl. olyan országokban, mint Svájc, ahol rendszeresen tartanak népszavazásokat a népet érintő kérdésekben, nem csak 4 évente és nem lehetetlenítenek el minden népszavazási kezdeményezést, vagy nem vesznek semmibe sokszázezer ember akaratát egy népszavazás kiírására.


A másik fidesz fan meg idéz az mnb-n talált felmérésből, de természetesen csak azt látja meg benne amit keres, azt már nem, hogy a csehek 52%-a még saját bevallása szerint sem érti az EU működését (és akkor ebben nincsenek benne azok, akik azt mondják, hogy értik miközben fogalmuk sincs) és 78%-ukat egyáltalán nem is érdekli az EU. Hogy lehet úgy vki vmi ellen/mellett, ha nem is érti az a vmi hogyan működik vagy nem is érdekli az egész.

Mellesleg az, hogy 39% elégedett az EU tagsággal nem jelenti azt, hogy 61% ki akarna lépni, de még EU ellenességet se jelent. Persze, hogy nem tökéletes az EU, én se mondom, hogy elégedett vagyok az EU tagsággal, hiszen a korrupt vezetők gond nélkül lenyúlhatják az EUs pénzeket és nem tesznek ellene semmit (az is igaz, hogy mi se teszünk ellene semmit), de nem jelenti azt, hogy EU ellenes lennék, de még csak EU szkeptikus sem.

2018. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
53%

"Magyarország lakosságának több mint fele nem a Fideszre szavazott"


Kb. annyian szavaztak a Fideszre, mint annó az EU tagságunkra. Ennyit erről. EU tagok vagyunk mégis.

2018. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Kb. annyian szavaztak a Fideszre, mint annó az EU tagságunkra" Hát ez érdekes, mert az EU tagságra a megjelentek 84%-a szavazott igennel, a fideszre meg kb. 49% (és ebben benne vannak az utaztatott, lefizetett szavazók, hamisított, érvénytelenített ellenzéki szavazatok, stb.).

Ha nálad a 84=49 akkor komoly gondok vannak.

De még ha darabra számolod se jön ki, mert a 3millió nem egyenlő 2,1millióval. Szóval sehogy se jön ki.

2018. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
60%

26.


[link]


"Távol maradottak

4 373 020 fő

Igen szavazat

3 056 027 db

Nem szavazat

592 690 db"

2018. okt. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
48%

#24

Ha megnézted volna mit linkeltem be, akkor láttad volna, hogy ezzel kezdődik: A Nemzetközi Kapcsolatok Francia Intézete (FRI) készítette a felmérést, amit kiegészítettek másik 22 intézet kutatásaival az EU különböző tagállamaiból. NEM a magyar hivatal, NEM az MNB készítette, az ezt a jelentést tette magyar nyelven nyilvánossá.

Csavarhatod ahogy akarod, ettől csak rólad látszik mennyire erőlködsz. Információt kért az illető a csehekről és megadtam neki. Magyarázat és megjegyzések nélkül.

Csak te kötözködsz, mert más lehetőséged nem maradt.

2018. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

26.

Igen, pontosan ezt írtam én is: 84%-a szavazóknak az EU csatlakozás mellett volt. Ez 3 millió fő.

Eközben a fideszre 49%, 2 millió szavazott.

És ez a kettő nálad "kb. ugyanannyi"


27.

Hol írtam én, hogy az MNB készítette a felmérést? Elolvastam, hogy ki készítette, egy szóval se írtam, hogy az MNB készítette volt (MNB-n talált felmérést írtam, nem MNB által készítettet).

És hol kötözködik? Az általad linkelt felmérésből másoltam be az adatokat, semmi kötözködés nincs benne. Ha elolvastad, akkor láthattad, hogy 52% nem érti az EU működését saját bevallása szerint és 78%-ukat nem is érdekli. Hol is van itt a kötekedés meg a csavarás?


De hogy ne (csak) a csehekről legyen szó, tessék itt van egy friss felmérés, miszerint "Az elmúlt 25 évben még soha ennyien nem gondolták úgy, hogy országuk uniós tagsága jó dolog" és "Magyarországon még az EU-s átlagnál is többen (75 százaléknyian) gondolják, hogy az országnak hasznos az uniós tagság."

Szóval csavarhatjátok ahogy akarjátok, hivatkozhattok csehekre meg akárkire, de itthon elég nagy gondban lenne a fidesz ha ki akarná léptetni az országot az EU-ból

(forrás: [link] - de gondolom ez is valami soros-féle félrevezetés, sőt ő készítette - mit készítette, manipulálta! - a felmérést is)

2018. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Eközben a fideszre 49%, 2 millió szavazott"


Nem.

2018. okt. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!