Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az tényleg igaz hogy a TB...

Az tényleg igaz hogy a TB hivatal ilyen helyzetben megszokott bírságolni?

Figyelt kérdés

Szóval én azt hallottam hogy ha valaki sokáig külföldön dolgozik és annak következtében nem fizet TB adót , akkor a TB hivatalnak joga van az illetőt akár több évre visszamenőleg is megbírságolni ...


Éz tényleg igaz vagy csak hanta ?



2018. okt. 16. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A TB fizetése nem állampolgári kötelesség, HA (!) nem is tartasz igényt a TB által nyújtott egészségügyi szolgáltatásokra.
2018. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2018. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha külföldön dolgozol, köteles vagy jelenteni a NAV-nál, hogy ott vagy biztosítva. Máskülönben itthon kell fizetned az egészségbiztosítási járulékot. Ez nem opcionális, hanem mindenkinek kötelező fizetnie. Itt is rendszeresen olvasni kérdéseket arról, hogy valaki kapott egy többszázezres csekket a NAV-tól. De ha külföldön adózol (EU meg még pár ország), akkor csak értesítened kell erről a NAV-ot, két országban egyszerre nem lehetsz biztosítva.
2018. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ám mi a helyzet ha külföldön dolgozol és nincs ottani egészségügyi biztositásod ? Továbbá még akkor is megbírságolnak ha ( tegyük fel ) hazajössz és szerzel magadnak bejelentett munkát ?
2018. okt. 16. 16:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Ám a másik kérdésem teljesen fölösleges mert azthiszem hogy választ kaptam rá lol .
2018. okt. 16. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igaza van annak, aki neked ezt mondta, annyi változtatással, hogy nem bírságolnak, hanem visszamenőlegesen behajtják.

Ez itt a 2018-as rendelkezés ebben a témában:

[link]

2018. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!