Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik privatizálnák az egészség...

Akik privatizálnák az egészségügyet és az oktatást miért hiszik azt, hogy ez egy jó ötlet?

Figyelt kérdés

Szerintem arra kéne törekedni, hogy az egészségügy és az oktatás egésze állami kézen legyen és adókból fejlesszék, hogy ingyenes legyen és mindenki számára biztosítsanak megfelelő orvosi ellátást és oktatást. Mi a fenének kéne ezeket privatizálni?

Ezek növelik a társadalmi egyenlőtlenségeket és kiszolgáltatottságot. Az, hogy aki szegényebb családban és rossz helyen született, borzalmas iskolába kell járnia, de aki meg gazdag családba született persze neki könnyebb.

Engem nagyon idegesít az, hogy a kormány magánkézre adná az egyetemeket. Inkább azon kéne törekedni, hogy ne legyenek magániskolák, magánorvosok és sok erőforrást tegyenek bele az állami intézkedésekbe.

Ez a libertárius vagy neoliberális (mindegy tök ugyanaz) gondolkozás, hogy minimalizáljuk az állami rendszert a piac javára csak káoszt és nyomort szül. Csak a felső és a felsőközép osztálynak jó ez.

Usaban ez a bohóc Trump is a kommunizmust látja bele az állami intézkedésekbe, mint az ingyenes egészségügybe. Vicc az egész!

Túl kéne már lépni a bolsevizmuson és nem bolsevista démonokat látni bele a jóléti intézkedésekbe. A jóléti intézkedések viszik előre a társadalmat és nem a szakadéknyi egyenlőtlenségek.


2018. okt. 28. 09:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 arra az esetre ha #9 eltűnne a ködben:

mivel én se hallottam ilyenről, rákerestem és kiderült, hogy azért nem hallottam, mert nincs, csak egy hoax:

[link]

2018. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek akkor mindenkitől! Sajnos már ott tartok, hogy mindent el tudok hinni a Fideszről, ezért is hittem el kapásból. De legalább én beismerem, hogy tévedtem. Nagyon szomorú vagyok, hogy a másik oldal is ilyen álhír terjesztésekbe kezd, ebben a világban ennek nem szabadna megtörténnie!
2018. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Privatizálják csak én már nem járok iskolába nem érdekel mit csinálnak az oktatással. Régen se volt jó, privatizálva hatékonyabban tud működni, ezt a nyugati példák is bizonyítják.

Az egészségügy pedig a TB miatt egy nagy lehúzás. Egy vagyont kell fizetni aztán még a hálapénzt is elvárják különben megdögölhetsz. Ez a valóság.

2018. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!