Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországról az értelmiségi...

Magyarországról az értelmiségiek java része elköltözik? Főleg diplomásokra gondolok most, akik elégedetlenek az itthoni (elmaradott) helyzettel

Figyelt kérdés
2018. nov. 26. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Magyarországon milyen jövője van egy frissen diplomázott orvosnak?

Elmehet valamelyik magyar kórházba, amibe mindenféle kolera, és fertőző betegség terjed?

2018. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem, bőven már nem csak az értelmiség költözik el, hanem mindenki, akinek van lehetősége.
2018. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem. Legalábbis az én ismerősi körömben pont azok költöztek el, akik korábban is gyárban dolgoztak, vagy segédmunkásként. Diplomások nagy része maradt, vagy max. Budapestre költözött, ha itt (megyeszékhely) nem talált munkát.
2018. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Mondjuk úgy, hogy a fiatalok folyamatosan költöznek el, mert nem keleti diktatúrára vágynak.
2018. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy el. Minek maradnának itt?
2018. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lazy Lover ***** válasza:
47%
Aki teheti menekül innen
2018. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

persze, persze. Már mindenki el is ment - legalábbis már évek óta ez a szövegetek, hogy mindenki megy ki az országból.

Itt nem is maradt senki. Aki tömeget, zsúfoltságot, rengeteg embert lát az téved, ez csak érzékcsalódás, nincs is már az országban senki.

Csak a fideszesek.

Ja, nem.

2018. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Takács: attól, mert valahol még tömeg van, máshol ürülnek ki a települések.
2018. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem, az értelmiség java része nem költözik el. De az tény, hogy sok diplomás igen.
2018. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem egy felelős értelmiségi nem azért lesz értelmiségi,hogy aztán ezzel pózolva lenézhesse a proli tömegeket meg károghasson a neten, hogy "az a sok buta vidéki megszavazta a fideszt" aztán huss lelép Ausztriába. Szerintem egy igazi értelmiségi ha valamit rossznak vagy igazságtalannak érez, akkor tesz érte,küzd ellene, próbálja a nála tájékozatlanabb embereket jó útra terelni,segíteni nekik. Ettől értelmiségi valaki...hogy van felelősségérzés benne mások, a közösség és a hazája iránt. Nem attól hogy pózol a bölcsészdiplomájávál,filozofál banális hülyeségekről,siránkozik hogy nem vagyunk elég genderbarát ország meg játssza az agyát...

Száz szónak is egy a vége, én értelmiségiként kuyta kötelességemnek érzem,hogy siránkozás helyett a lehetőségeimhez mértem tegyek azért hogy jobb legyen azoknak akiket szeretek, barátaimnak,családomnak, honfitársaimnak azáltal,hogy próbáljam jobbá tenni az országomat. És ebbe nem fér bele az hogy lelépjek innen.

2018. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!