Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen világ...

Szerintetek milyen világ lenne az, ha senkinek nem kellene dolgoznia, gyerekeknek nem lenne kötelező az iskola, megszűnne a hierarchia, nem lenne semmilyen tekintély és megszületne az egyenlőség és anarchia?

Figyelt kérdés
Jobb vagy rosszabb hely lenne a világ? Kiváncsi vagyok a válaszokra.
2018. nov. 29. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Rosszabb, hisz te magad írod, hogy anarchia lenne.
2018. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Anarchia az önmagában nem rossz. A hierarchia mivel jobb?
2018. nov. 29. 14:03
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem működne semmi. Alapvető dolgok hiányoznának, mint étel, ital, áram, ivóvíz, stb. Eléggé káosz lenne.

Ha valami varázslat hatására, minden biztosított lenne, akkor meg baromi unalmas, és unalmukban nem tudnák már mit csináljanak az emberek, biztosan valami erőszakos dologba fulladna.

2018. nov. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Őskori állapotokba süllyednénk vissza.
2018. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

"Anarchia az önmagában nem rossz. A hierarchia mivel jobb?"

Hány éves vagy te? Még abban se vagyok biztos hogy elvégezted a 8 általánost, ilyeneket értelmes ember nem kérdez.

2018. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3 Akkor is ki volt termelve az étel, ital amikor nem kellett minden nap dolgozni.

#4 Ez nem igaz, mert a technológia meg van ahoz, hogy nem süllyedjünk vissza.


Én abból indulok ki, hogy az emberi természet alapvetően jó csak a rendszer miatt lesz az ember kapzsi. A szülői neveltetés és az iskolai elnyomás nem teszi az embert jobb emberré. Sőt inkább elidegenedik. Olvastatok Hegelt? Már 18. században leírta azt, hogy az iparosodásban az ember elidegenült önmagától. Nagy tévedés az, hogy az emberi természetet rossznak állítják be.

2018. nov. 29. 14:09
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 28 éves vagyok és az egyik barátom filozófiát tanult egyetemen egy nagyon művelt ember és én is sokat tanultam tőle.
2018. nov. 29. 14:10
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Troll.
2018. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értelmesebb válaszokat szeretnék nem személyeskedő tudatlanokat!
2018. nov. 29. 14:21
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

6: A technológiát működtetni kell. Semmi sem működik magától.

Persze régen is ettek, ittak, csak meghaltak 30 évesen.

2018. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!