Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is ijesztőnek tartjátok,...

Ti is ijesztőnek tartjátok, ami ebben az országban folyik?

Figyelt kérdés

Politikai hovatartozástól függetlenül,számomra nagyon ijesztő,ami mostanság folyik.

Néhány éve még mindenki a migránsoktól rettegett,hiába nem látott még soha életében migránsot. Aztán jött most a választás, plakátok mindenhol : az egyik plakáton Sorost szidták,a másikon Orbánt.

Emellett,ami számomra nagyon ijesztő az az,hogy hogyan viselkednek felnőtt,elvileg értelmiségi emberek,akik az országunkat irányítják. Mint az óvodások,egymás beszédei alatt kiabálnak,hisztiznek,mint az óvodás kislányok,meg fütyülnek,mint az alkoholista építkezési segédmunkások. (Tisztelet a kivételnek.)

Most volt ez a rabszolgatörvény balhé. Cirkuszi előadáshoz tudnám hasonlítani. Lefekszenek hasra egymás elé az ajtóba tiltakozásuk jeléül? Ez most komoly?

A tüntető tömeg is szánalmasan viselkedett,szerintem. Oké,tüntetés,oké,tiltakozás,oké,véleménynyilvánítás,de nem lett volna muszáj a fővárost szétverni,mint valami állatkertből szabadult csorda.


Fiatal vagyok, Magyarországon tervezem a jövőmet,még csak meg sem fordult a fejemben elmenni,de egyre elkeserítőbb a helyzet.


Nektek mi a véleményetek?


2019. jan. 4. 19:44
1 2
 1/14 szántóvető ***** válasza:
85%
a legijesztőbbnek azt tartom hogy a fideszesek k urvára elégedettek.nekik minden jó,a leghülyébb kormányzati elképzelésnek is tudnak ujjongani.
2019. jan. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Politikai szinten ellenőrzött bíróságok lesznek. Nem csatlakoznak az európai ügyészséghez ezzel meggátolva a saját ellenőrzésüket (annak a pénznek az ellenőrzését amit az EU ad). Az ellenzéknek nincs befolyása semmire mert olyan kisebbségben vannak. Semmibe vannak véve mint azok az emberek is akiket képviselnek.

A Fidesz a túlóratörvénnyel példaértékűen bemutatta hogy most már akadálytalanul megszavaz bármilyen törvényt akarata szerint. Ez már mindig is így lesz.

Ezek csak az utolsó két hónap eseményei.


Ezek után te csak az ellenzéki politikusok demonstrációja miatt problémázol a hivatalos Fideszes álláspontot leírva a kérdésed alá?

2019. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Annak a "csordának"van oka kimenni az utcára. Nyisd csak fel a szemed. Annak is volt oka, hogy a parlamenti képviselők lehasaltak, figyelemfelkeltő akció volt, ami elérte a célját.

Nem az ellenzék szítja a haragot ami az országban van, ezek a képviselők csak reagálnak arra, amit a szavazóik akarnak. Bújj ki inkább te is az agymosás alól!

Én is fiatal vagyok, és én is Magyarországon tervezem el a jövőmet.

2019. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Én inkább azt tartom ijesztőnek hogy az emberek 2/3-a a fideszre szavazott megint holott nem veszik észre hogy az egészségügy meg az oktatás romokban! Arrol meg nem is beszélve hogy a külföldiek is szavazhattak miközben semmi közük az ország ügyeihez! Ugyan a bérek emelkednek évről-évre de még mindig messze vagyunk a többi Európai országoktól! Persze a legtöbb nyugdíjast megvette pár tizezer forinttal..Ez is ijesztő számomra! Meg az is ijesztő amilyen emberek előkerültek hirtelen a semmiből pl:Mészáros Lőrinc vagy habony árpád) Ijesztő hogy a sok közpénz eltűnik meg az uniós pénzek! Az az ijesztő Számomra hogy ehhez a kormányhoz majdnem egy egész ország adta a voksát! Nem értem a magyar embereket komolyan!! Mind bűnös aki ezekre szavazott!
2019. jan. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

szerintem is szomorú, hogy nincs normális ellenzék. Olyan Bangónés lett az egész, ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=nXpBSoZhoHg

Meg azért .. egy trágár jelszót tűzni a zászlóra, amit nem, nem egy 14 éves hormonoktól/kamaszodástól hátbavágott kölök, hanem elvileg egy férfi firkál a falra? minden ő nem férfi, egy retardált, impotens trágár alak.

Rákóczi zászlóján ez volt: „Cum Deo, pro Patria et Libertate”. Istennel a hazáért, a szabadságért.

a másik, a magyar szabadságot jelképező zászló is, melynek híres felirata a

„Iustam causam Deus non derelinquet – Az Isten az igaz ügyet nem hagyja el”

Van különbség. Fiatal vagy, ne keseredj el, hanem keresd az igazságot.

2019. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Nézd meg Németországot ha igazán szar helyet akarsz látni.
2019. jan. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem mondtam,hogy amit csinál a Fidesz,azzal egyetértek,és azt sem mondtam,hogy ne tiltakozzanak! Számomra csak az a megdöbbentő,hogy ők felnőtt emberek,és néhányuknak beleszólása van az ország életébe.

Azzal is tisztában vagyok,hogy romokban az egészségügy és az oktatás. Előbb szerencsére engem nem érint igazán,már hozzászoktam,hogy napokat várok a háziorvosra,hónapokat egy-egy szakrendelésre,olyan hiány van.

Saját tapasztalatból arról is tudnék bőven mesélni,hogy milyen az oktatási rendszer,én is ebben szenvedek.


Engem az nem ijeszt meg,hogy lopják a pénzt-eddig is lopták-,meg az sem,hogy vannak emberek,akiknek nagyon kedvez a kormány-mindig is voltak.

Az viszont,hogy majdnem megvertek a barátaim (tényleg,mint az óvodába),amikor egy olyan politikai megjegyzést tettem,amivel ők nem érettek egyet,az sokkal ledöbbentőbb.

2019. jan. 4. 20:41
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szétverni a fővárost, kérdező? Mint 2006 és 2010 között minden nemzeti ünnepen a fideszesek? Na az tényleg tombolás volt.

Eh...

2019. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem,sokkal korábban kellett volna az ellenzéknek ezt csinálnia.
2019. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lazy Lover ***** válasza:
55%
Igen ezért lépek innen le
2019. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!