Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Érdemes Drábik János könyveit...

Érdemes Drábik János könyveit olvasni, ha meg akarom tudni, hogy valójában mi folyik, vagy mi folyt korábban a világban?

Figyelt kérdés
Még sosem olvastam tőle semmit, ezért kíváncsi vagyok hogy szerintetek mennyire jók a könyvei, és mennyire hűen tárják fel az igazságot?

2018. nov. 10. 09:31
 1/7 tgt ***** válasza:
87%
Drábik az összeesküvés-elméletek nagymestere, erős kritikával érdemes csak olvasni.
2018. nov. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Ha egy paranoid, rettegő összeesküvés-hivő akarsz lenni, akkor érdemes.
2018. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Drábik. :D
2018. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Szaniszlót ajánlom még, ő is kb. az a szint.
2018. nov. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ipari Vagány ***** válasza:
100%

Egy könyvét sem olvastam Drábiknak, mert valahogy sosem bíztam benne. Viszont néhányba belelapoztam, és olyan érzésem van, hogy könyvei nagyrészt más könyvekből összeollózva készülnek, és nem sokat foglalkozik az információk hátterének és igaz voltának kiderítésével. Ez ezt mondta, az azt írta stb, azt ennyi. Ennek ellenére, vagy épp ezért sok igazság van a könyveiben, de szerintem csomó marhaság is. Gondolom maga mellé vesz tíz-húsz-harminc könyvet (vagy letölti azokat), azokat a részeket, amik érdekesnek és hatásosnak látszanak, azokat kiemeli belőlük, megfeledkezve a gondolatok kibontásával és igazolásával. Nos, ennyit tudtam leszűrni abból a néhány tíz oldalból, amit átlapoztam. Mindazonáltal ötletadónak jók lehetnek ezek a könyvek, hogy mik azok, amiknek próbálj után nézni, amennyiben lehetőséged van rá.

Az hogy van háttérmanipuláció a világpolitikában, ez nem kérdés! Miért ne lenne? Az emberiség jegyzett történelme során mindig is voltak kisebb és nagyobb összeesküvések anyagi haszon vagy politikai hatalom megszerzésének érdekében. Ugyan miért gondolhatná bárki is, hogy a mai világban nem létezik ilyen, pont most amikor a tét egyre nagyobb. Naivság és tájékozatlanság lenne ilyet feltételezni. Én magam időnként belemélyedek ebbe a kérdésbe (amíg néhány hónapra, évre bele nem fáradok), és igen komoly mennyiségű könyvet sikerült megszereznem ebben az igen széles témakörben. Gyanítom hogy Drábik is ezeket olvassa és használja föl könyveihez. Ezek egy része Drábikéhoz hasonlóan összetákolt mű alapos kutatás mellőzésével, mások sokkal hitelesebbek eredeti gondolatokkal, és van néhány nagyon komoly forrásokra támaszkodó alkotás. Persze ezek csaknem mind angolul vannak, tehát angol tudás szükséges hozzájuk, viszont majdnem mindegyik letölthető vagy így, vagy úgy.

Érdemes a francia forradalom előtti időkig, a felvilágosodás koráig visszamenni, mert a mai világban zajló hatalmas ideológiai összecsapás gyökerei azokba az időkbe nyúlnak vissza, és annak a kornak a filozófiai irányzatai a megihletői. Egyszóval egy 250 éves történelmi utazást kell tegyen az ember (és NEM az iskolai tankönyveket olvasva, mert azokkal nem megy semmire!!!), hogy valamit haloványan kezdjen megérteni abból, hogy MI és MIÉRT folyik a mai világban.

Álljon itt néhány könyv, melyek az elmúlt néhány hónapban nagy hatással voltak rám, és amelyek elolvasását (de legalább a belelapozgatást) melegen ajánlom mindenkinek, aki tud annyira angolul, hogy megértse a mondanivalót:

- G. Edward Griffin: The Creature From Jekyll Island - A Second Look at the Federal Reserve. - Alapvető fontosságú mű ahhoz, hogy helyretegye azt a temérdek tévedést, hiedelmet és félinformációt a FED-del kapcsolatban, ami a világban folyamatosan terjed.

- Rose L. Martin: Fabian Freeway - High Road to Socialism in the USA - Érthetővé válik, hogy mi az eredete ennek a mai konzervatív-liberális/balodali harcnak az USA-ban és Európában (1966-ban adták ki).

- Archibald Roosevelt, Zygmund Dobbs: The Great Deceit - Social Pseudo-Sciences - Előző könyvhöz hasonlóan elgondolkodtató mű a lopakodó szocializmusról (1964).

És álljon itt Richard Coudenhove-Kalergi (nos, ezt a nevet Drábiktól vettem, addig nem is hallottam róla... :D ) három könyve, melyeket le tudtam tölteni angolul. Mindhárom igen tanulságos, bár ezek inkább filozófiai fejtegetések:

- Practical Idealism

- The Totalitarian State Against Man

- From War to Peace

2018. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Ha érdekel, hogy "valójában mi folyik, vagy mi folyt korábban a világban", tanulj történelmet, politológiát és közgazdaságtant. És olvasd a híreket. Az összes dolog, ami azt ígéri, hogy megmondja neked a tutit mindenről, agyament kamu vagy egyszerű lehúzás.
2018. nov. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

Ha tényleg világot akarod megérteni, akkor nem. Drábikot akkor érdemes olvasni, ha a valóságot túl bonyolultnak tartod, ezért jobban örülsz egy seholsincs álomvilágnak, ahol minden szabály úgy alakul, ahogy szeretnénk.


Ha viszont a világ érdekel, olvass történelemkönyveket, nagy politikusok önéletírását és hasonlókat.

Van még egy probléma. Vajon miből fogod eldönteni, kinek higgy? Mert azt ne várd, hogy hasonló véleményeket kapsz.

2018. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!