Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez csupán számomra ellentmondá...

Ez csupán számomra ellentmondásos?

Figyelt kérdés

A városunkban van egy 200-300 fő körüli sváb/német kisebbség akik igen aktívan tartják is a hagyományaikat.

A közösség néhány tagja az ismerősöm is pl. facebookon bár szinte egyikükkel sem vagyok beszélőviszonyban.

A közösségük nem csak egy tagjára jellemző, hogy szinte "Hitleri" szélsőséggel dicsőítik Németországot, valahányszor fotókat osztanak meg hatalmas német zászló a falon, vaskereszt medál a nyakban, birodalmi sas itt, birodalmi sas ott.

Ugyanakkor a politikáról is megvan a véleményük, konkrétan egy-egy ilyen ismerősömnek a szülei a helyi MSZP/DK oszlopos tagjai, miközben a gyerekeik birodalmi sassal a háttérben hirdetik az elfogadást, szidják a magyar jobboldalt mint a bokrot, bejegyzéseikben elítélik és nyilasmozgalomnak tekintik pl a Jobbikot.


Kis túlzással de helyi szinten majdnem csak svábok alkotják az MSZP-t.(van aki ezt vállalja van akinek a neve utal a származására)


Igazság szerint azt nem értem,hogy a német mivoltukra úgy tekintenek, mint egy hazafi, nacionalista, ha szélsőséges ha nem, ők verik a mellüket,hogy németek.

Viszont a magyar nacionalistákat és hazafiakat elítélik, gyűlöletkeltőnek tartják minden hazafiasnak vélt tettüket.


Szerintem a magyar és a német nacionalista már csak a közös múltat nézve sem áll olyan messze egymástól, és nem értem hogy ez valami identitászavar lenne?

Ha én azt mondanám rájuk hogy szélsőjobboldali németek mert lobogtatják a német zászlót akkor konkrétan kikaparnák a szemem.

Ha én Magyarországon lobogtatom a magyar zászlót, némi túlzással, de simán azt mondanák hogy nyilas tahó vagyok.


2019. jan. 6. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, ott lehet valami beltenyészet, akik valami skizoid állapotban leledzenek.

A családunkban van benősült sváb és a családja, valamint a település ahonnan származik teljes mértékben jobboldali.

Zömében fideszesek, de van köztük csalódott jobbikos is.

Mszp-s, Dk-s nincs, az biztos.

2019. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Talán kérdezd meg őket. Mi honnan tudhatnánk? Csak találgathatunk.

Mondjuk, ha német nacionalista lennék, valószínűleg én is kiröhögném a magyarokat, ha felsőbbrendűnek tartják magukat. :) Ez olyan szánalmas lehet egy németnek, mint nekünk, ha egy albán veri a mellét, hogy az ő népe a legnagyszerűbb.

2019. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én olyan németet ismerek, aki nem szereti a Fideszt, mert primitívnek és németellenesnek tartja őket.
2019. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még annyit:

Ha megnézed az áprilisi választás után a térképet, a tipikusan svábok által lakott településeken is tarolt a Fidesz.

2019. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-esként egészítettem ki a válaszom a 4-el, csak közben más is írt.
2019. jan. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hazafinak lenni nem egyenlő azzal,hogy valaki felsőbbrendű.Persze tudom, bizonyos körökben csak az önócsárolás a divat, azzal sosincs probléma.

A hazafi albánt ugyan úgy tisztelem mint a hazafi németet.

A saját nemzetét ócsároló embert viszont mélyen megvetem.Legyen az német,magyar vagy albán.


Nekem csupán az érthetetlen,hogy egy MSZP-s nem biztos,hogy egyetért egy német hazafi érzelmeivel.

Ezek a szülők olyan politikai elveket vallanak amik nem összeegyeztethetőek egy birodalmi sassal.A gyerekeik mégis posztolnak erről mint büszke németek.

Ugyanakkor ha valaki köp a magyarságra,Trianonra, vagy 56-ra akkor azt ők egyetértően megosztják.

Bezzeg a "Birodalom" bukásának napján szomorkodnak.Ez csak szerintem utal súlyos problémákra?

2019. jan. 6. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!