Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Politikai információkból...

Politikai információkból hogyan tudnék kompetensebb lenni?

Figyelt kérdés
Hogyan szerezzek független információt a politikai helyzetről? Úgy értem nem olyat, amit a hirekből kapok, más véleménye alapján. Hogyan tudok kialakítani egy saját, személyes politikai nézetet? Hogyan lehet valaki "szakértője" a politikának?

2019. jan. 13. 15:56
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
El kell olvasni mindkét oldal hírportáljait. Független nincs. Aztán próbálj meg leszűrni valamit.
2019. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Forrás lehet politikus / párt nyilatkozata, meg hírekből. Én híreket interneten szoktam olvasni, de ahogy te jónak érzed, vehetsz újságot meg nézhetsz TV-híradót is...


A legközvetlenebb információt akkor kapod ha közvetlenül utánanézel a politikusoknak vagy pártoknak. Ez bizony utánajárást igényel, fel kell menned a párt vagy politikus facebook oldalára, esetleg programot elolvasni, vagy youtubeon rá kell keresned.


Hírportálok közül ellenzéki oldalon a HVG a legnormálisabb, a 444 meg a "legharapósabb" (ez hogy jó vagy rossz tulajdonság az helyzetfüggő). Az Index a legolvasottabb, de amióta a Fidesz bevásárolta magát az Indexbe, már nem annyira jó szerintem.

Kormánypárti színvonalas portált nem tudok mondani. Régen próbáltam őket is olvasni, de annyira demagógok hogy hihetetlen. Amúgy is ugyanazokat írja mindegyik, egymás híreit (vagy az MTI híreit) veszik át. Egyébként az Origo a legolvasottabb kormánypárti hírportál, de annak is inkább a történelme nagy (mint az Indexnek).


Ha értesz angolul akkor mindenképp olvass külföldi hírportálokat is. Szerintem egyértelműen a Financial Times a legszínvonalasabb, de az fizetős. (Valamit valamiért...)

2019. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!