Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az állami cégeknek miért nem...

Az állami cégeknek miért nem jelölnek egy inter menedzsert pár évig?

Figyelt kérdés

Én ebből írtam a szakdolgozatomat, így végeztem kutatómunkát ebben a témában.


Az inter menedzsereket főleg tanácsadó cégek foglalkoztatják.Főleg nagyvállalatok szoktak szerződtetni egy inter menedzsert, akkor ha a cégnél bajok vannak, komoly átszervezésekre, optimalizálásra.



Főleg a Mávra gondolok.

A Máv egy olyan vállalat, melynek bizony szükség lenne egy inter menedzserre.

Nem csak a szervezeti struktúrát kellene átalakítani, hanem a munkaerő állománnyal is komoly problémák vannak, rendkívül pazarlóan működik.



A tipikus vasutasok, mint a forgalomirányítók, illetve mozdonyvezetők alulfizetettek, jellemző a fluktuáció.Továbbá népszerűtlenek ezek a szakmák, ennek egyik oka a rossz munkabeosztás, másik a pénz.Előbbin nem lehet segíteni, utóbbin igen, mely képes lenne a rossz munkabeosztást kompenzálni.


Ezzel összefüggő probléma a Máv-nál,hogy az adminisztrációs állomány (pénzügy, beszerzés,HR....stb) indokolatlanul nagy.Ezt kellene leépíteni, a megspórolt pénzből pedig béreket, juttatásokat fejleszteni.

A mai világban létezik olyan eszköz, amit úgy hívnak számítógép, bizony neki köszönhetően nem kellene annyi ember.



Én egy 500 fős foglalkoztató multinál dolgozom.3 ember dolgozik a pénzügy osztályon, 4 a HR-en, viszont a HR csináélja a bérszámfejtést is.

A vezetőknek nincs asszisztense, titkárnője.


2019. jan. 19. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Interim managerre gondolsz?
2019. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Én egy 500 fős foglalkoztató multinál dolgozom."


portásként


-ez lemaradt.

2019. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennél nagyobb beégés régen láttam.

Még a pozició megnevezését sem tudod rendesen leirni ráadásul sületlenségeket irsz. Kicsit még utána kellene olvasnod a témának.

2019. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:

Az Inter menedzser az Luciano Spalletti.

Te meg ne égesd magad, akkora hülyeségeket írsz, mint a ház.

2019. jan. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!