Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a liberálfasizmus?

Mi az a liberálfasizmus?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértesz velem vagy nácibolsifasisztafideszes ingyombingyom vagy. Vagyis a liberalizmus erőszakos terjesztése. Addig van szólásszabadság amíg egyetértesz.
2019. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Olyan liberális közösségek, főleg az USA-ban, akik az ellenvéleményen lévők ellen rendszeresen a náci kértyát játsszák ki. Még ha esetleg logikus érv is, amit az ő érveik ellen hoznak fel, az sem győzi meg őket, ellenkezőleg, az náci, rasszista, stb, akkor is, ha semmiféle faji kérdésről nem volt szó.

Ők magukat social justice warriornak (SJW) hívják. a liberálfasisztát a nem-SJW-k aggatták rájuk.

Nem egy túl nagy csoport, azonban az ő kezükben van elsősorban a felsőoktatás, ők adják az értelmiség egy jó részét, valamint a média jelentős része is a kezükben van az USA-ban.

Közéjük tartoznak egyes kommunista jellegű tömörülések (antifa, anarchisták) anarcholiberálisok.

A dolgozó néptől már réges rég elszakadtak, nekik inkább afféle halszagú büdös prolik, a dolgozók képviselete helyett mindenféle szexuális kisebbség, etnikai kisebbség érdekli őket.

2019. jan. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Tehát bármiféle baloldali, kommunista szlogen ellenére a baloldalra biztosan ne lehet besorolni őket, inkább a harmincas évek barnaingseire hajaznak, innen a liberálfasiszta gúnynév.
2019. jan. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon 2019-ben ez értelmezhetetlen. De amúgy az amit 2-es ír.


Szerintem abban téved 2-es hogy ők adják a felsőoktatás meg az értelmiségiek zömét. (Médiában meg Hollywoodban viszont annál jobban beágyazódtak sajnos.) A "liberálfaiszták" zöme egyetemista diák vagy diplomás, így pontosabb. De ne az orvosok meg mérnökök közt keresd őket, bölcsészek közt inkább.

2019. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg rosszul írtam: bölcsészekre, egyes egyetemi professzorokra, tanárokra gondoltam.
2019. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es jól leírta, adtam is rá a zöld praclit. :)
2019. jan. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%
Azért mert nácik nácik és ezt kijelentem miért lennék liberálfasiszta? Tanult megfelelő egzisztenciával rendelkező ember vagyok átlátom a világ helyzetét és igen, a munkás ember nem érdemel megbecsülést mert visszaél vele pl. nem elég neki a bér, hisztizik ha hétfő van, leissza magát pénteken. Viszont a szexuális kisebbségek meg hátrányba vannak, nem jelentheti ki egy ember, hogy ő milyen nemű egy kártya határozza meg, ez elnyomó. Meg a tejipar, fehér felsöbbrendűséget hírdeti. Én ezért vagyok megbélyegezve, a sok náci miatt.
2019. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Látszólag, a szóösszetételben ellentmondás található, hiszen míg a liberalizmus egy tág teret átölelő, megengedő magatartás formára utal, addig a fasizmus az élő diktatúra, komoly kirekesztésekkel.


Ettől frappánsabban mégsem lehet a mostani hazai gyűlölködőket nevezni. Mitől is gyűlölködők ezek az emberek? Liberális szlogeneket hangoztatva nagy általánosságban a demokrácia és a szabadságjogok nagy harcosainak képzelik magukat. Küzdenek a szabadságjogokért, a vélemény és gondolat szabadságért, az általuk elnyomottak és kirekesztetteknek képzeltek életminőségének javításáért. A többség szabadsága és jogai soha nem érdekli őket! Önnön jóságukban vetett hitükben megdicsőülnek és önmagukat demokratának és tévedhetetlennek hiszik. Egyetlen elvet nem tartanak be, amiből a klasszikus liberalizmus gyökerezett, az élni és élni hagyni nemes eszméjét! Ők azok, akik ebben a harcban a mocsokból felvették a fasizmus piszkos kardját és fasiszta gyakorlatot követve küzdenek az általuk vélt nagy szabadságért. Nem riadnak vissza a kirekesztéstől, a negligálástól és az ellenfelet ellenséggé minősítik, üldözik.” Fügedi

Na , hogy jobban értsd, pl ilyesmi Hadházy, korábban az SZDSZ volt hasonló, de mondok egy tuti telitalálatot: Judith Szar- gentini! Amúgy az európai zöldek, és liberálisok mára már mind ilyenekek!

2019. jan. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Kifejtenéd, hogy Hadházyra vagy Sargentinire mennyiben áll az a meghatározás, amit idéztél?

2019. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha alaposan elovasod, akkor rájössz, hogy tökéletesen rájuk illik. Csak vonatkoztass el a szubjektív elemektől.
2019. jan. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!