Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A diktatúra szó mai hétköznapi...

A diktatúra szó mai hétköznapi értelmezésében már nincs benne a büntetés, a megtorlás általános megléte? Azaz manapság a Rákosi és a Kádár rendszer egyaránt diktatúra fogalom alá esik?

Figyelt kérdés
Csak mert mostanában több diktatúrás kérdést láttam, és a válaszok szerint ez nem tiszta.

2019. febr. 14. 06:03
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

A Rákosi-rendszer az igen, de a Kádár-rendszer már kevésbé volt diktatórikus. Sőt, az 50'-évejet követően már egyáltalán nem volt diktatórikus.

A büntetés és a megtorlás között is van egy hatalmas szakadék. A büntetés is lehet diktatórikus (pl. :csoki lopásért 10 év), de lehet "szabadabb" (pl. :gyilkolásért 5 évet kap). A megtorlás, azt már inkább diktatórikus államban használják(lsd.:56-os forradalom

2019. febr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Lényegében két vélemény van, egyik akik szerint a fönn említett komcsik a megtestesűlt értékek akiket követni kell és tisztelni, kvázi akik ezen az állásponton vannak szerintük a mostani berendezkedés a diktatúra és vannak a fiatalok a korosztályom akik szerint ha van egy törvény, vagy pl. egy gyökér fideszes mondd valami bugyutaságot a médiába máris diktatórikus a rendszer. Mindenki fél mindentől ami nem a komfortzónája, vagy a másik meg mindenkit rühell aki nem ért vele egyet.
2019. febr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tgt ***** válasza:
100%
A Rákosi és a Kádár rendszer is diktatúra volt.
2019. febr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Most is ugyanúgy diktatúra van. Azoknak van igazuk, akik a rendszerváltást módszerváltásnak nevezik.

A második világháború után kétféle diktatúra alakult ki Európában. Keleten nyílt, megfélemlítésre alakult diktatúra, ezt már ismerjük. Nyugaton többet adtak a látszatra: több párt közül lehetett választani (bár mindegyiket ugyanazok irányították a háttérből, függetleneket nem engedtek a hatalom közelébe), illetve megfélemlítés helyett agymosással igyekeztek a diktatúrát fenntartani. A nyolcvanas évek vége felé rájöttek a hatalmasok, hogy a tömegkommunikáció robbanásszerű fejlődésével sokkal könnyebb fenntartani a nyugati típusú, tömeges agymosásra épülő diktatúrát, ezért itt keleten is áttértek erre, ezt hazudják manapság rendszerváltásnak. Ez az agymosó diktatúra ma is virágzik szinte egész Európában. Nem kell bebörtönözni azokat az embereket, akik gondolkodni tudnak és nem az általánosan elvárt véleményt vallják, mert túl kevesen vannak ahhoz, hogy veszélyt jelentsenek.

2019. febr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
79%

A közbeszédben szeretnek mindent lediktatúrázni a legkisebb sérelem esetén. Nem kell vele foglalkozni. Diktatúra volt Rákosi és Kádár alatt is, nyilván eltérő mértékű.


De amúgy a diktatúra nem feltétlenül jelent erőszakos kormányzást, csupán annyit, hogy a hatalom egy nagyon szűk csoport kezében összpontosul és nincsenek fékek, ellensúlyok, az egyéni szabadságjogok erősen korlátozottak.

2019. febr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Diktatűra az, ahol:

-nincs az ellenéknek VALÓDI beleszólása a politikai életbe.

-egy ember dönt mindenről. Az van, vagy nincs, amit ő akar, vagy nem akar.

-a felsőoktatást és az eüt kicsinálják.

-az első ember hobbijára mennek el milliárdok (stadionok).

2019. febr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%

"Diktatűra az, ahol:


-nincs az ellenéknek VALÓDI beleszólása a politikai életbe.


-egy ember dönt mindenről. Az van, vagy nincs, amit ő akar, vagy nem akar.


-a felsőoktatást és az eüt kicsinálják.


-az első ember hobbijára mennek el milliárdok (stadionok)."

Az O1G T lehagytad😁


Akkor nézzük, mi a valóság:

-Ott elég nehéz egy többpártrendszeren alapuló demokráciát, működtetni, ahol ilyenek az ellenzéki pártok, amilyenek


-a miniszterelnök nem dönt mindenről, főleg nem egyszemélyben, ugyanis az országgyűlés dönt, ő a törvényhozó testület, egyébként pedig az országgyűlés összetételét, mint ahogy a demokráciákban is szokás, idehaza is az emberek demokratikus szavazata döntötte el, nem az ufók hozták ide a Fidesz kétharmadot


-A felsőoktatást átalakították, az oktatási rendszerbe és az egészségügybe pedig több száz milliárd Ft al többet pumpál bele az állam mint évekkel ezelőtt, a dolgozók bérét mindkét szektorban jelentősen és folyamatosan emelik


- az ország szinte valamennyi stadionja elavult , lepusztult, már már életveszélyes volt, hiszen évtizedek óta senki nem költött rájuk semmit! Ezek helyére végre normális sportlétesítmények kerültek, mindemellett természetesen rengeteg más sportcsarnok, tornaterem is épült, vagy újították fel őket, mint ahogyan új óvodákat és bölcsődéket is építenek, és építeni is fognak

2019. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es. Te hihetetlen vagy az összeesküvés-elméleteiddel. Az hogy most is diktatúra van,az úgy vádhatóság,ahogy van. Olyan messze vagyunk attól,mint Makó Jeruzsálemtől,azaz nagyon messze.
2019. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!