Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Legútáltabb/legkedveltebb...

Legútáltabb/legkedveltebb magyar történelmi személy?

Figyelt kérdés

Szerintetek ki a legútáltabb/legkedveltebb magyar történelmi személy? Haverokkal erről beszélgettünk pár napja.


3. Orbán Viktor

2. Rákosi Mátyás

1. Kádár János


Legkedveltebb:


3. Kossúth Lajos

2. Széchenyi István

1. Hunyadi Mátyás


Szerintetek?


Amúgy arra is kíváncsi lennék, hogy ezek az emberek milyenek voltak a valóságban. Mármint Orbánt ismerem, Rákosi, Kádárról hallottam, de a többieknek a valódi énjét nem igazán, inkább csak ami általánosan terjeng róluk.

(Mátyás az igazságos stb)



2019. márc. 13. 23:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Legutáltabb: Orbán, Kádár, Rákosi (Orbán a legutáltabb)

Legkedveltebb: Kossuth, Széchenyi és Hunyadi (Kossuth a legkedveltebb).

Ui. Mátyást a saját korában a népe kifejezetten utálta. Egy iszonyatosan zsarnok és nemtörődöm ember volt.

"A kritikus nézet szerint Mátyás elhanyagolta a török veszélyt, és értelmetlen nyugati hódító hadjáratokra fecsérelte a rendelkezésére álló katonai, illetve az azt megalapozó, az ország kíméletlen adóztatása révén gyűjtött gazdasági potenciált.[...] Mátyás egész életében élénk érdeklődést mutatott a női nem iránt, és ezt a környezete is jól tudta.[...]Mátyás második házassága előtt, 1475-ben azonban végkielégítést fizetett a hölgynek, és elküldte az országból, akinek így el kellett hagynia hároméves fiát is.[...] Hamarosan kiderült azonban, hogy Beatrixnak nem lehet gyermeke, azaz Hunyadi Mátyás dinasztiaalapítási terveit kudarc fenyegeti, nem lehet törvényes utóda. A király ettől kezdve minden eszközzel házasságon kívül született fia, Corvin János örökösödését kívánta biztosítani.

Adóreform

-füstadó a kapuadó helyett – családonként, nem pedig telkenként fizetik

-rendkívüli hadiadó évente többször is beszedhető

-koronavám a harmincadvám helyett

-államszervezeti intézkedései

célja: csak tőle függő hivatalszervezet kialakítása

-egyszerűbb származású, szakképzett hivatalnokokat alkalmaz

-rendszeres fizetés

-egyesíti a nagykancelláriát a titkos kancelláriával

-államügyek intézése

-létrejön a királyi személyes jelenlét bírósága

-nádori jogállás rendezése

-király helyettese, második bíró, főkapitány, kiskorú király gyámja

-hadseregreform

-csak tőle függő mobil zsoldossereget hoz létre (8 – 10 000 fős „fekete sereg”)

-leghíresebb hadvezére Kinizsi Pál

-függetleníti magát a nemesi bandériumoktól

2019. márc. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Viktor a törpe a legutáltabb. Nekem Dobó István a kedvencem.
2019. márc. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első, ezt én is hallottam már, szerencsére inkább a jó maradt fent Mátyás királyról mint a rossz. Ennek ellenére szerintem sok magyar szerint ő az egyik valaha volt legjobb királyunk.
2019. márc. 14. 02:15
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

A legutáltabb a jobb oldal, valamint a bal oldal. Elnézést, de nekem két oldalam van, és egy tőről fakadnak: a törzsemből. Más vonatkozásban sincs ez másképp.


Ha viszont alattomos okokból kettéfűrészelnének engem, azt hazudva nekem, hogy én jobb oldal vagyok, vagy azt hazudva nekem, hogy bal oldal vagyok, azt joggal utálnám.

2019. márc. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt nem egészen értem😂
2019. márc. 14. 03:09
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

Hitler,Szálasi Orbán őket utálóm.


Gyurcsány,Bajnai ,Horn a kedvenc személyeim.

2019. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Mátyást nem választották volna meg annyiszor anno, mint ahányszor megválasztottuk és meg fogjuk vàlasztani Orbánt.
2019. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Lehet, nem tűnt még fel, de a kérdező személyekről érdeklődik, nem pedig oldalakról :)

2019. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

kedveltebb személyek SZERINTEM: Hunyadi Mátyás, Széchényi, Andrássy, Mária Terézia, Deák.


utált személyek SZERINTEM: Gyurcsány, Rákosi, Szálasi

2019. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A legutáltabbak Rákosi, Szálasi és Kun Béla. Személyes benyomásom szerint őket általában nemigazán kedveli senki.


A legmegosztóbb személyiségek Orbán, Gyurcsány, Szent István, Szapolyai János és Horthy. Sokan kedvelik őket, de utálójuk is rengeteg van. Kossuthot is akár belehet venni ide, mert sokan úgy vélik, hogy nem volt akkora hős mint általában tartják és minden felelősséget szerencsétlen Görgeyre kent a szabadságharc bukása után.


Legnépszerűbbek: Mátyás király(saját korában ő sem volt olyan népszerű bizonyára... ), Hunyadi János, IV.Béla, II. András, Nagy Lajos, Rákóczi Ferenc, Széchenyi István és Deák Ferenc. Nekik általában kifejezetten pozitív a megítélésük, de közöttük többen is megosztó egyéniségek voltak a saját idejükben.

2019. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!