Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki közületek károsnak/fölösle...

Aki közületek károsnak/fölöslegesnek tartja a feminizmust, az pontosan melyik részével nem ért egyet, illetve milyen viselkedést, hozzáállást várna egy "normális" nőtől?

Figyelt kérdés
A kérdés nem provokáció, őszintén érdekelnek ennek az oldalnak az érvei, meglátásai, formálni szeretném a világnézetemet.
2019. márc. 20. 00:19
1 2
 1/16 anonim válasza:
37%

Én azt vallom, hogy a nők ismerjék fel, hogy ők az a nem, akik gyerekeket tudnak szülni, és általában a nők sokkal jobban tudnak gondoskodni a gyerekekről, mint a férfiak, különösen, ha az anyukának kisfia van.


Én például férfi vagyok, és nagyon jó kapcsolatban vagyok az anyukámmal. Nem tudom elképzelni, hogy az apukám nevelt volna ilyen jól és gondoskodóan engem, és annyira megértett volna, mint az anyukám.


A kislányokkal persze érzelmi dolgokban pedig pont, hogy az apukák jönnek ki inkább jobban, de a gondoskodást mégiscsak az anyától kapja meg inkább. Az anya-fiú kapcsolat annyiban erősebb, hogy ott mindkettő egy tőről fakad.


A lényeg, hogy szerintem semmi baj nincs azzal, ha az apuka elmegy dolgozni és az anyuka a gyerekekkel foglalkozik. Nem tudom miért kéne ezt a régi rendszert mesterségesen megbolygatni, amikor végtére is az anyuka tud szülni és szoptatni.

2019. márc. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Azzal nem, hogy szerintük nincs egyenlőség, és hogy a nők ugyan azért a munkáért kevesebbet kapnak, mert ezek a fejlett világban nem igazak, sőt! (Lásd a google-s pofáraesést, a csak női munkákat, stb).

Ezért ma a feminizmus, gyak női felsőbbrendűségi mozgalom.

2019. márc. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem magával a feminista eszmével van a baj, hanem azokkal a személyekkel akik az eszme mögé bújtak, és ennek a szó jelentését negatív jelzővé tették.


Mára a modern 21. századi feminizmusban pszichés, személyiségzavaros, az életben negatív élményeket átélő hölgyek vannak vezető szerepben, akik vagy álproblémákat vagy eltúlzott dolgokat szajkóznak, miközben a fasisztákat megszégyenítő dolgokat mondanak.


Régen valóban szükség volt feminista eszmékre, mert nem volt sokáig a nőknek szavazati jog, vagy szabad akarat, de ez mára nincs így. A modernkori feminizmus egy osztályharc az "elnyomó" férfiak ellen, akárcsak a nácik a zsidókat tették mindenért felelőssé, a kommunisták a gazdagokat és a kullákokat, a francia forradalom alatt pedig a nemességet.

2019. márc. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

1-es: sem a szülés, sem a szoptatás nem tart tizennyolc éven át, csecsemőkor után mindkét szülő ugyanúgy tud gondoskodni a gyerekről. Ne abból indulj ki, hogy apukád szerinted nem lett volna alkalmas erre (egyébként ha nem egyedülálló anya nevelt, akkor mindkettejükhöz fordulhattál, nem?) Érdekes módon ez az "anya a legalkalmasabb a gyerek nevelésére" érv rögtön megszűnik, amint arról van szó, leszbikusok is nevelhetnek-e gyereket, vagy amikor a bíró az anyának ítéli a válásnál.

Az "apuka elmegy dolgozni, anyuka meg vezeti a háztartást és a gyerekekkel foglalkozik" meg nem a feminizmus megjelenése óta nincs így, hanem a legfelsőbb társadalmi rétegeket leszámítva gyakorlatilag soha nem volt jellemző.

Egyébként a legtöbb feministának, akit ismerek, van férje és gyerekei is, akiket közösen nevelnek.

2-es: a wage gap tényleg kamu, évek óta vitatkozom több másik feministával erről, hidd el, hogy nem mind hiszünk benne.

3-as: negatívvá nem a szélsőséges feministák teszik (minden mozgalomnak vadhajtásai vannak), hanem azok a normális feministák, akik nem vállalják fel a címkét. Hányszor hallod, hogy "nem vagyok feminista, de..." és ezután egy totál feminista gondolatmenet jön, pl. hogy a két szülő egyenlően vegye ki részét a gyereknevelésből. És hányszor hallod azt, hogy "nem vagyok antirasszista, de a feketék egyenjogúak velünk" vagy "nem vagyok a vallásszabadság híve, de szerintem hadd kövesse mindenki bármelyik vallást"? Ha utóbbiak röhejesek szerinted, akkor előbbi miért nem?

2019. márc. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként ez a "régi feminizmusnak volt jogosultsága, a mainak nincs" ott hibás, hogy régen a szüfrazsettek ellen vagy a nők továbbtanulási jogához küzdők ellen ugyanazokat az érveket hozták fel, mint a mai feministák ellen.
2019. márc. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Azert karos, mert az egyenloseg reg meg van, nem ezert megy a kuzdelem mar. Ami most van, az lazadas a noi szerep ellen, bar nem tudom mit varnak, hogy hordja ki es szulje meg a no a gyereket? ... igaz, hogy felporszivozni a ferfi is tud, de attol meg a feminacik ostoba tyukok, es ha mar a lezbikusok is ide lettek keverve valahogy, hat azok meg a masik fele.... oke h a no feladata a gyerekneveles, de egeszseges hetero kapcsolat teljesen mas, mint 2 no egyuttelese. A feministak egy csomo termeszetellenes dologra akarjak rahuzni h az normalis, amikor nem az.
2019. márc. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
*, hogy hordja ki es szulje meg a no a gyereket? helyett *, hogy NE a no hordja ki es szulje meg a gyereket?
2019. márc. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

A gond ott van, hogy egy nőtől mindenki elvarja, hogy szüljön. Azt mondják az nem is no, aki nem akar gyereket szülni.

Egy nőt folyamatosan piszkalnak ezzel, hogy mikor lesz már gyerek stb. A férfiaktól nem nagyon kérdezi senki.

Egyértelmű, hogy csak a nő képes gyereket szülni. De legyen meg a döntés szabadsága ha nem vagyok gyerekre, ne vesse ki magából a társadalom..

Illetve nonszensz az elvàràs, hogy csak a nő maradhat otthon gyesen. A szoptatáson kívül mindent meg tud csinálni a férfi is. Ha a nőnek jelentősebb karrierje és több fizuja van, mint az apának, akkor tök logikus, hogy jobban járnak ha az apa marad otthon. De mindenki szeret itelkezni, papucsnak titulálni a férfit, a nőt nevezni férfinak stb..

Nincs egyenlőség még.. Mérnöknő vagyok, megszámolni sem tudom hányan jegyezték meg, hogy egy nő sosem lesz jó mérnök. Hogy egy nő nem ért a fizikához stb.. És ez sajnos a fizetésen is meglàtszik.

2019. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Osidok ota ugy volt, hogy a no felel a gyerekekert, a haztartasert, a ferfi meg eltartja oket. A gond ott kezdodott el, mikor a nok munkaba alltak...
2019. márc. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%
#9 az az "ősidő", amikortól egyedül a férfi dolga a családfenntartás, úgy kb. az ipari forradalomtól van, és csak a társadalom kis részére volt jellemző. Láttál te már mezőgazdaságból élő társadalmat? Ott a nőknek is megvan a maguk munkája a földeken. Na, ezek a földművesek tették ki a népesség 90%-át úgy az emberiség történelmének 95%-ában...
2019. márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!