Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik társadalmi osztályhoz...

Melyik társadalmi osztályhoz tartozom?

Figyelt kérdés

Nem teljesen tudom magunkat be kategorizálni és ebben kérnék segítséget.

3.an vagyunk testverek (5),(14) és én (18)

Szüleimnek van több vállalkozása is egy 10 éve működő cipőbolt ezen kívűl egy teljesen más ágazatban apukám egyéni vállalkozó de mellette a jó munkaidő beosztás miatt (fő állású) tűzoltó is. A vállalkozások mindegyike egy jó havi fizetésnyit termelnek ki de semmi többet van 2 autónk egy 150m2 es újépítésű házunk. Egy vidéki kisvárosban élünk.

Van még ingatlanunk befektetési céllal is viszont nincs semmi hitelünk/tartozásunk.

Válaszokat elörre is köszönöm.



2019. márc. 24. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Erős középosztály.
2019. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Erős középosztály.
2019. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:
100%
ennyiből nehéz eldönteni.hány milla van a bankszámlátokon?ha nem tudtok tartalékolni akkor a középosztálybeli kifejezés túlzás.a szocializmusban a vidéki szülők tudtak venni vagy építeni lakást a gyermekeiknek.volt háztájijuk,loptak a gyárból,maszekoltak stb.mellette spóroltak is rendesen,ennyi felesleges biszbaszra mint ami ma kapható értelemszerűen nem költöttek semennyit.
2019. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Proletár vagy.
2019. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Én is középosztálynak mondanám, de valóban fontos a meghatározásban az, hogy mennyi megtakarításotok (és mennyi háztartási eszközötök, pl.: számítógép, TV stb., illetve mennyi helyiségből áll a házotok) van.
2019. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
90%

Többféle megközelítés létezik a középosztály meghatározására, legáltalánosabban talán az az elfogadott, hogy melyik jövedelmi decilisbe estek.


2016-ban a KSH szerint az a középosztálybeli, ahol a háztartáson belül az egy főre eső jövedelem 60 ezertől 123 ezerig terjed (ez az emberek középső 60%-a).

2019. márc. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Van megtakarításunk de leginkább be vannak fektetve, a házunkban 4szoba van nappali konyha 2fürdőszoba a ház piaci értéke kb 25 millio Ft. Szerencsére nem okoz gondot hogy vagyünk egy uj klímát hütőt vagy egyébb háztartási gépet. Szóval ha ki kell adni valami miatt 2-3 milliót akkor van miből de azert megérezzuk és nem szorjuk a pénzt.

Van egyébként 15-20 hektár földunk is.

2019. márc. 24. 10:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is.
2019. márc. 24. 10:30
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem okos és szorgalmas a családod, ha ezt sikerül így tartani. Így azt mondanám középosztály, polgárság, értelmiség.


Bár nem szeretem nagyon az osztály szót használni, túl marxista

2019. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Akkor bőven középosztály.
2019. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!