Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar társadalom melyikhez...

A magyar társadalom melyikhez tartozik: tudás alapú, érték alapú, munka alapú, vagy milyen?

Figyelt kérdés
Mi az alapja, mi mozgatja a magyar társadalmat, milyen elvek?
2019. ápr. 9. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy ezek közül csak a vagyon számít.


Tudás alapú? A tanáraink és tudósaink megbecsülése gyenge. Ezt kizárnám.

Érték alapú? Akinek több pénze van, többet megtehet. Akinek pénze van, több támogatást kap. Akinek nincs pénze, annak nagyon nehéz kitörni a dolgozz-vagy-éhenhalsz körforgásból.

Munka alapú? Nagyon kevesen akarnak dolgozni, nagyon sokan csak pénzt akarnak kapni. Aki keményen dolgozik, kihasználják és nem jutalmazzák.

2019. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Krumplileves alapú
2019. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Mutyi alapú, és nem trollkodásnak szántam.
2019. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Munka alapú szerintem, de az is alacsony színvonalon. Megmaradt az "úgyis megkapom, ha dógozok ha nem" jellegű, kádár-kori beidegződés.
2019. ápr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
A begyöpösödöttség alapúhoz.
2019. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Az a jó neveltetésből származóan munka alapú, ami helyes, mert saját munkája (fizikai, innovatív, szellemi) befektetésével szeretne értékhez jutni nem pedig elvárni hogy bevezessék az alapjövedelmet vagy a segélyt.


A munka = tudás, érték,

2019. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Korrupció alapú.
2019. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Rejtetten tudásalapú, nagymértékben (pínz)érték alapú, erősen jelen lévő munka alapú társadalom keveréke. A ezek elosztása kb.: 10%; 60°; 30%.

Ami mozgatja: sokakat a pínz, a vagyon, akik ezt nem tudják elérni, csak kisebb mértékben, őket a munka.

2019. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

"A magyar társadalom melyikhez tartozik: tudás alapú, érték alapú, munka alapú, vagy milyen?"

Nem VAGY-VAGY a felosztás, hiszen nem kizárják egymást ezek a jelzők!

Attól, hogy valami munka alapú, attól még lehet tudás alapú IS, érték alapú IS. A mostani vezetés erre törekszik, hogy ilyen LEGYEN. A munka alapú társadalom ellentettje lehet a spekulációs alapú, vagy a segélyeken alapuló társadalmi rendszer, az érték alapúnak a hedonista, én-központú rendszer, ahogy a tudás alapúnak lehet az elit és a tudatlan tömegből álló társadalmi rendszer.

2019. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

A magyar társadalom beletörődés alapú. De fogalmazhatunk úgy is, nem értés alapú. Vagy mondhatjuk, félrevezetett alapú. És még sok hasonlót mondhatunk. Például tévhit meggyőződéses alapú, vagy bizalmatlanság alapú.


Az elve egyszerű: szükségem van valamire, csináld meg nekem, különben sírok.

2019. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!