Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én undorodom attól, hogy...

Csak én undorodom attól, hogy ennyire korrupt a magyar társadalom?

Figyelt kérdés

Az undor talán erős szó, de egyre inkább zavar, hogy kormányzati szinten, és az átlag emberek körében is hatalmas a korrupció.


Míg központi szinten, a kormányközeli körök szerzik sorra a milliárdos közbeszerzéseket, és a jól fizető állásokat, addig az átlag emberek mindent megtesznek annak érdekében, hogy kevesebb adót kelljen fizetni. (Talán van összefüggés a kettő között.)


Ugyanakkor úgy látszik, hogy ez senkit nem zavar, pedig borzalmasan gáz, hogy egy forgalmi vizsgát nem lehet lerakni anélkül, hogy csúsztatna az ember egy kis pênzt, mert a vizsgabiztosok többsége korrupt.


Az egyéni vállalkozók jelentős része, sem a tényleges bevétele után fizeti az adóját. Sok munkavállaló, pedig 4-6 órára van bejelentve, és/vagy minimálbérre, miközben dupla annyit dolgozik és/vagy keres.


Rendszeres az, hogy a vállalkozók ajánlja, hogy számla nélkül olcsóbban dolgozik, erre persze rábólint a többség, sőt van aki maga kéri.


Gyakori jelenség az is, hogy más nevére iratják a járműveket, ingatlanokat.


A hálapénz mellett, sem igszán lehet elmenni szó nélkül. Az emberek többsége, úgy gondolja, hogy ha nem ad pénzt az orvosnak/ápolónak, akkor nem foglalkoznak vele. Talán ebben is van igazság, de maga a jelenség kettőn áll.


2018. jún. 28. 17:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
szörnyű
2018. jún. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Arról nem mi tehetünk hogy rendes úton nem tudsz jogosítványt szerezni.
2018. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Elfideszesedett az ország.
2018. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak te.

Lásd még: kivándorlás.

2018. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem csak te, még rengetegen mások is.

Viszont sajnos mi vagyunk kisebbségben. A többségnek teljesen jó így, ezért tud működni ez a rendszer. :(

2018. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%
Magyar ember nem korrupt.
2018. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
De, eléggé undorító, és ez miatt nem halad sehova az ország.
2018. jún. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Egyet értek
2018. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#2 Még nincs jogsim, de szinte minden ismerősömet megbuktatták aki nem fizetett, köztudott, hogy szinte mindenki csúsztat valamennyit a biztosoknak. Nem igazán ismerek olyat aki ne tette volna, aki még is, az úgy járt mint fent írtam.


Egyébként látszik, hogy akiknek nem tetszik ez a fajta ügyeskedés, a szabályok kijátszása mind le van pontozva, és az életben is mindig leszólják azokat akik a tisztes utat választanák...

Ez meglátszik az országon, és a társadalmon is, elég megnézni, hogy ismét milyen vezetőket sikerült hatalomra juttatni...

2018. jún. 28. 19:56
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
tisztes utat választottam, egy fitying lefizetési pénzt nem adtam, mégis meglett a jogsim
2018. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!