Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hát már itt tartunk, "Kiverte...

Hát már itt tartunk, "Kiverte a biztosítékot a matekérettségi: tüntetés lesz Magyarországon"?

Figyelt kérdés
[link]
2019. máj. 8. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Igen!

Amelyiknek van egy kis esze az tiltakozásképpen nem folytatja az érettségit!

2019. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Marxista hiszti ez, semmi más!!! Arra persze senki sem gondol, hogy mondjuk tanulni kellett volna az okostelefon és a fészbuk ba.zkoorálása helyett...
2019. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettőn áll a vásár. Tanárok is említették, hogy egyes feladatok nehezebbek voltak az átlagnál.

Az 4-es, 5-ös szintet mindig is nehéz volt elérni, ez pedig azoknak fontos akik továbbtanulnának gazdasági/mérnöki irányon. Akiknek csak az a cél, hogy legyen meg a 2-es nem hiszem, hogy gondot okozott.

Tanulni és készülni természetesen kell, ami a diákokon múlik, de az oktatás sem áll hazánk toplistáján, illetve tanár és iskolafüggő. Szerencse is kell, hiába tanulod be a geometriát ha pl csak valszám van benne.

Ha tényleg nehéz volt, megértem az aláírásgyűjtést, az érettségi csak 1, max 2 lehetőség, szívás elszúrni.

2019. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Mégis minek akarnának tiltakozni, meg aláírást gyűjteni?

MINDENKI UGYANAZT az érettségit írta meg. Mindenkinek ez lesz a vitt pontszámában, nincs olyan, hogy valaki nehezebbet írt így rosszabb jegye lett, rosszabb pontszáma lett, másnak meg jobb. A felvételik pontszáma egy rangsort ad és a jelentkezők közül azokat veszik fel akik beférnek oda. Ha 50 hely van akkor az 50 legnagyobb pontszámút veszik fel. Mivel mind ugyanazt írták, mindnek egyformán volt nehéz. Az arányokon nem változtat.

Amúgy megnézném hogyan magyarázzák meg a szülők a gyerekeiknek, hogy újra kell írniuk az érettségit matekból, miközben éppen ezerrel tanulnak a többire.

2019. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Amikor majd netán sebész lesz a kiscsóka akkor kiszól a műtőből, hogy kérek egy másik beteget mert ez túl bonyolult műtét ?

Vagy ha bíró lesz akkor kér másik ügyet mert ez túl bonyolult jogeset.

Ahogy Ford Fairlane mondaná : Eszem f..szom megáll.

2019. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

4-es! Ezt tök jól levezeted. Csak egy a baj:


"MINDENKI UGYANAZT az érettségit írta meg."


Hogy ez nem igaz!

Ha én teszem azt jelentkezem a 2005-ös érettségimmel a felsőoktatásba, akkor az én pontjaimat ugyanúgy számolják, mint a 2019-ben érettségizőkét. Ha pedig 2005-ben könnyű volt a matek érettségi, és én azon írtam egy 90%-ot, az idein meg írnék egy 75%-ot, akkor mégis ugyanannyit ér mindkét érettségi felvételinél, hiába nem lettem volna ma sem gyöngébb. Nehogy bedobd azt, ami már ott van a nyelveden, hogy "deazilyenjelentkezőkszámaelhanyagolható" nyilván egy 2005-ös érettségi már kis eséllyel megy újra nappali oktatásba, de a jelentkezők átlag harmadát nem a friss érettségizők teszik ki. Sokan pont ezért várnak éveket "parkolópályán", hogy hátha idén nehezebb lesz az érettségi és lemennek a ponthatárok.

2019. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%
Pár éve még az volt a baj, hogy túl gyenge. Most összeadás helyett szorozni kellett?
2019. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mellébeszéltek. Állítólag az érettségizők egy részének elmondták a tanárok, miből készüljenek fel. Történelem. Mondták, hogy ókor, szabadságharc...
2019. máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8

Tudom, hogy nem pontosan erre céloztál, de azt ide kell tenni, hogy az összes érettségizőnek elmondta a saját tanára, hogy miből készüljenek fel - a tananyagból, a tételekből.

2019. máj. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nincs értelme beleszòlnunk úgy, hogy nem most tettük az érettségit, nem látunk bele, hogy mennyire van igazuk.

Egyébként ha tényleg emelt szintű feladatok kerültek középszintre, az valóban gáz. Egyetemi felvételikor rengeteg olyan felvételiző van, aki nem idén érettségizett. A mostani érettségizőknél ez nem korrekt, ha tényleg brutal nehéz volt.

Szerintem törekedni kéne rá, hogy minden évben egyenletes nehézségű legyen.

Egyébként az osztályozása vicc az érettséginek, nagyon alacsonyan vannak a százalékok, ezt is lentebb vinni szerintem már nem kell.

De hangsúlyozom, amíg nem látunk bele, addig kár az észt osztani.

Ha tényleg irreálisan nehezek voltak és nem a követelményeknek megfelelő, akkor a matek tanárok lépjenek fel közösen. Tőlük szerintem hitelesebb, mint a diákoktol.

2019. máj. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!