Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Magyar Gárdának mi az...

A Magyar Gárdának mi az értelme? Mi a célja?

Figyelt kérdés

Én nem szeretnék egyik oldalra sem állni. Kérdést szeretnék feltenni, amire remélem, hogy normális, felnőtt emberhez méltó válaszokat kapok.

1.Valaki össze tudná nekem foglalni röviden, hogy a Gárda mire jó? Komolyan, mi a célja, és ezt milyen módon akarja véghez vinni. Nem mesét kérek habbal, konkrétumot, érvekkel.

2. A cigánysággal sajnos nekem is voltak negatív tapasztalataim, ezért meg tudom érteni a gárdisták viselkedését is. Viszont azt nem tudom megérteni, hogy valakinek a vallása miért jelent problémát? Az, hogy valaki zsidó, az másnak miért baj? A zsidó ember miért nem emel szót a keresztény vallás ellen? A zsidó ember nem lop, öl és él a mi pénzünkön mint a már korábban megemlített etnikai csoport.

3. Az internet tele van a felháborodott videókkal, kommentekkel arról, ahogy a rendőrség kezeli a tüntetéseit a gárdistáknak. Mégis mi az értelme annak, hogy komolyabb mondanivaló nélkül örjöngenek és atrocitálják a rendőröket?És az egészbe nagy mártírként beszáll egy párt elnöke mondván, hogy ő majd példát statuál? Nincs eredménye. Szerintem értelme sem. Egy olyan országban, ahol a rendőrségnek ekkora hatalma van, az egész annyit ér, mint halottnak a csók.

Ez tényleg csak pár kérdés, amire eddig soha, semmikor nem kaptam értelmes választ, de egy próbát teszek, mert nem szeretném elítélni az egészet hiányos ismeretekkel.

Bízom a higgadt, szélsőségektől mentes válaszokban!


2010. júl. 6. 21:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
30%

"a rendőrségnek ekkora hatalma van"


Egyezlen demokrácia sem engedi meg hogy tetszés szerint hozzanak létre "rendfenntartó" szervezeteket ez az állam joga és feladata. Ha a bíróság egyszer beszüntette ítéletben akkor miért nem lehet ezt tudomásul venni? A rendőrségnek meg törvényi felhatalmazása van és kötelesség is a beavatkozás.

2010. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
9%
Az meg abszurd hogy egy parlamenti képviselő tövénytelenségre uszít.
2010. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%

Azért mert a gárdások : zsákot pakoltak az árvízkor, vért adtak, ételt osztanak a rászorulóknak, fát osztogatnak fűtés céljából télen, és még sorolhatnám.


De neked, aki a libsi médián nevelkedett , magarázkodhatok.

2010. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Nos a teljesség igénye nélkül:

A gárda megalakulásának sok oka van. Többek közt hiányzott egy olyan szervezet a közéletből, aminek hagyományőrző, és összetartó ereje van. Több feladatot határoztak meg maguknak, melynek mind célja a segítségnyújtás, pl. parlagfűirtás, véradás, adománygyűjtés, az árvíznél segédkezés, és nem utolsó sorban a kis emberek védelme (nem egyszer a gárda mentett ki embereket életveszélyes cigány helyzetből). A masírozás után a cigányok egy kis ideig legalább meghúzzák magukat, így nő a kis emberek biztonságérzete. És bármily hihetetlen a gárdának VAN cigány tagja is. A zsidókkal így nincs különösebb baja a gárdának, sokkal inkább Izraelt bírálják, amiért manapság sok mindenkire rásütik az antiszemita bélyeget. Az oszlatásról meg annyit, hogy nevetséges, amit a rendőrség csinál. Direkt használnak könnygázt, gumibotot olyan helyzetben, amikor a használat indokolatlan, hiszen a célszemély megadta magát. A bíróság hozott politikai nyomásra egy feloszlatási döntést, ez ellen tiltakoztak sokszor, de semmi olyasmit nem tettek, amiért ilyen erőszakosan kéne ellenük fellépni. Felteszem a kérdést, bántott VALAHA bárkit is a gárda? NEM! És a tévhitekkel ellentétben még csak nem is félkatonai szervezet, nem akarnak seriffet játszani, mert még fegyverük sincs.

2010. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Látom, hogy a felnőtt ember módján való kommunikáció nem megvalósítható.

Az első hozzászólónak igaza van abban, hogy a törvény az törvény.

A gárdisták segítsége a rászorulókon az nagyon szép dolog. Ezzel az égvilágon semmi baj. De a zsidó kérdésre a lezsidózáson és a béna "elfoglalnak mindent" indokon kívül mást nem kaptam, remélem értelmes válasz is fog születni.

Az meg hogy Vona cselekedete nem elítélendő. Ő neki szerintem az lenne a dolga, hogy törvényes kereteken belül próbáljon KELLŐ mértékű tért nyerni a magyar gárdának. Kellő mértékűt. Mártírkodni bármelyikünk tud.

Ez az én véleményem. Mégegyszer kérek mindenkit, hogy annyival tiszteljen meg, hogy értelmesen szól hozzá a témához. Akinek ez nem megy, azt igazán sajnálom. Főleg azért mert pont a szóban forgó Új Magyar Gárdát bélyegzi meg a magatartásával.

2010. júl. 6. 22:13
 6/40 anonim ***** válasza:
21%

"nem olyan bonyolult kis zsidóka?"


Mondjam te mi vagy? Neked mindenki zsidó aki nem a hülyeségeteket szajkózza. Az meg véghetetlen együgyűség hogy azt hiszik hogy hozzáteszek egy szót azzal a lényeg megváltozik.

2010. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólóval nem 100%-ban értek egyet, de köszönöm, hogy színvonalasan válaszolt! Erről lenne szó :)
2010. júl. 6. 22:14
 8/40 A kérdező kommentje:
Bocsánat, késnek a hozzászólásaim. Az előző kommentem a hosszab szövegem előttiig érvényes. A legutóbbi hozzászólóval egyetértek!
2010. júl. 6. 22:17
 9/40 anonim ***** válasza:

"Ha a bíróság egyszer beszüntette ítéletben akkor miért nem lehet ezt tudomásul venni? "


Mert a bíróság is be lesz szüntetve. Gárdabíróság lesz és téged jelentelek fel elsőként.

2010. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
49%
A gárdát kizárólag korcsok ellenzik.
2010. júl. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!