Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az illiberális demokrácia...

Az illiberális demokrácia lényegében demokráciába burkolt diktatúra?

Figyelt kérdés

2019. jún. 8. 23:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem.

A diktatúrában az uralkodó mondja meg, hogy mi legyen.

Az illiberális demokráciában a többségi társadalom (szavazók) döntenek úgy, hogy nem szeretnének a liberális értékek szerint élni. Tömören: nem mindenki egyforma, nem mindenki úgy él, ahogy akar, hanem van egy többségi értékrend, amit mindenkinek magáévá kell tenni, aki közénk akar tartozni. De ezt nem egy ember vagy egy uralkodói réteg mondja meg, hanem a többségi népakarat. Ebben különbözik a diktatúrától.

2019. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy baromság!

Egy beteg elme értelmezhetetlen agyhalála.

2019. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
86%

Ezt nagyon nehéz igazán pontosan megfogalmazni. És persze pártállástól függően ki-ki máshogy definiálja. Egyébként is minden ország belső rendszere egyedi, csak alapvető dolgokban hasonlítanak egymásra, vagy épp különböznek.


Szvsz egyetemlegesen értelmezve nem létezik ilyen, pusztán a fidesz definiálja így a saját rendszerét. Egyrészt mert kényszeresen definiálnak mindent és mindenkit (mert így sokkal egyszerűbbé teszik a kommunikációt - értsd: a legiskolázatlanabb emberek is megértik, mit akarnak mondani), másrészt a kommunikációjuk alapkövei így adták ki: a korábbi politikai rendszer liberális demokrácia volt, így adja magát, hogy saját magukat annak teljes ellenekezőjeként kell meghatározni, legyen az bármilyen ostobaság is.


A maga módján zseniális az a folyamat, ahogy kiépítették a mostani rezsimet, mert törvényileg legitim, a saját maguk által hozott törvények szerint minden törvényes, ami az országban zajlik, és bár a legtöbb dolog ellenkezik nem csak a jóízléssel, de az Uniós alapértékekkel - sőt, sokszor törvényekkel - is, kisebb-nagyobb büntetésekkel "megússzák" ezeket a kihágásokat.


A zavaros definíciók miatt sokan egyértelműen elutasítják, hogy ez a rendszer diktatúra volna, mert hogy nem egyvalaki irányítja az országot, minden kontroll nélkül, meg vannak szabad választások, viszont a működésének jellege teljes mértékben diktatorikus.


Lásd a parlament működését: amióta "kétharmad" van, MINDEN fideszes törvényjavaslatot elfogadnak, és SEMMILYEN (értsd: NULLA darab) ellenzéki kezdeményezést nem támogatnak, annak tartalmától függetlenül.


Nincs egyfajta "nemzeti minimum program", amiben kötelező jelleggel meg kell egyezniük a parlamentbe jutott pártoknak, kivétel nélkül csak az történik, amit a fidesz akar. Ergó kontroll nélkül cselekedhetnek, és meg is teszik.


A válasz a kérdésedre: IGEN. Egyértelműen.

2019. jún. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!