Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az illiberális demokrácia...

Az illiberális demokrácia miért elítélendő? Miért lenne rossz?

Figyelt kérdés

Természetesen nem úgy, ahogy Orbán vagy Putyin csinálja.

Ideális esetben az illiberális demokrácia sokkal hatékonyabbak képes a nemzeti érdekeket képviseli.

A liberális demokrácia a naivaknak való, ha úgy tetszik az olyanoknak, akik közül a "migránssimogatók" kerülnek ki.



Én akkor utáltam meg a liberális demokráciát, meg az egész rendszert, amikor tizenévesen volt egy rendőrségi ügyem.Az esetben a barátnőmet és magamat védtem, mivel kiakartak rabolni.A támadók úgy jöttek, mint egy csorda, mondanom sem kell, kedvenc ákcentussal beszélő kisebbségünk közül kerültek ki.

Nevetséges büntetést kaptak, de a legjobb,hogy eleinte azt is vizsgálták,hogy nem-e én támadtam meg őket.


Akkoriban nem érdekelt a politika,viszont már kezdtem gondolni,hogy ez egy idióta rendszer, a józan ész ellensége.És be is igazolódott.

Nyugat-Európában éppen ez van a migránsokkal, baromi sok joguk van.


Másrészt, ha akkora nagy szabadelvű demokrácia van, a lakosságnak illene beleszólnia,hogy a migrikre meg náluk az ómigrikre lehet-e pénzt költeni.Ugyanis, senki sem hatalmazza fel a kormányokat erre.Abból a pénzből lehetne szélerőművet vagy autópályát is építeni.

Integrációra meg ilyen baromságokra semmi szükség, ellehet menni máshova.



Számomra a hippikorszak előtti amerikai társadalom az ideális.Ahol úgynevezett illiberális vagy nevezzük konzervatívnak, demokrácia volt.

Nem volt diktatúra, nem kellett a vezetőknek tapsolni,hajbókolni,nem volt egyenlőség, de mégis a józan ész diktált és nem a züllöttség, mint manapság a liberális demokráciákban.



2017. júl. 23. 09:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
30%

A liberalizmussal nincs semmi baj, és én minden liberális nevében kikérem magamnak, hogy ez a mai autoriter politika rezsim magát liberálisként hivatkozza.


A ballibek gyártottak néhány kész ideológiát és akkor lehet választani a tucat SZDSZ közül. Hogy zöld szdsz-es akarsz-e lenni, vagy nyugdíjas szdsz-es, vagy kádárista szdsz-es kereszténydemokrata szdszes.

És aki ebbe a gyönyörű pluralitásba belerondít a lábszagával az náci. Lásd Trump, Le Pen, Wilders, Orbán.


Csak az a hiba a gépezetbe, hogy a magyar társadalom fordítottja a nyugatinak. Itt a szegény ember becsüli a munkát, és a gazdag az aki úgy érzi a jövedelmi középnek nőnie kell. Keressen mindenki 150 nettót.

"Merazúgyigasságos."

Hogy ebbe az egyenlősdibe egyszer már belebuktunk? (100 napos program, 50%-os közalkalmazotti béremelés) Kit érdekel?!

Aztán ezek a lábszagú magyarok csak nem választanak meg egy SZDSZ-t a sok közül. Inkább a lábszagú orbánt.


Hát ki érti ezt, kérem szépen?!


Bár mi is választhatnánk Fillon vagy Macron között. Vagy a Bush-klán és a Klinton-klán között, vagy Merkel és Schulz között.


De nem. A magyaroknak diktatúrában akarnak élni...

2017. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Nincs vele semmi baj.

Aki jól érzi magát egy féldiktatúrában alávaló szolgaként, annak nagyon is megfelelő.

2017. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%

"Ahol úgynevezett illiberális vagy nevezzük konzervatívnak, demokrácia volt."


Látom, nálad is megvan elég szépen a fogalomzavar.

De sebaj, a te szellemi szintednek pont ez jó.

2017. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

2#


Én sokkal inkább látom azokat alávaló szolgának, akik liberális demokraták.

Olyan, mintha nem lenne identitásuk, mintha gyártósoron legyártott emberek lennének, mindegyike ugyanazt ismételgeti.


Ha például Olaszország nem liberális demokrácia lenne,akkor egy gramm migránst nem kellene befogadni.

Ehelyett,a liberális demokrácia olyan károkat okozott abban a szép országban,hogy valószínűleg helyre sem lehet hozni.

2017. júl. 23. 09:57
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Tudod drága kérdező imádom mikor valaki ezzel a túl sok joga van XY-nak dumával jön, csak amikor te kerülsz a jog másik végére, akkor nagyon sírna a kis szád, ha neked se lenne, tudod volt egy ország sok-sok szélsőjobber élt ott, ugyanezt visították, hogy abüdöskisebbségnektúlsokajogamegerösrendörségkellamia rendetvédi azt hogy, hogy nem volt egy zűrös utcai balhé, ahol a rendőrség úgy lépett fel, ahogy ők szerették volna, keményen lovasrendőrök kardlapoztak, repültek a gumilövedékek, elbántak a tomboló csöcselékkel, csak egy volt a baj...

Hogy ominózus széljobberek voltak a csőcselék! Rögtön nem ízlett nekik annyira a "határozott rendőri fellépés" pedig ezért sírtak, hogy miért nem kemény a rendőrség, aztán meg évekig nemzetijogvédősködtek meg vinnyogtak kilőtt szemekről.

2017. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
35%

#5


szóval azért voltak a rendőri túlkapások 2006ban, hogy megérezzék a szélsőjobberek, hogy milyen cudar sorsot is kívánnak a bandába verődött cigányhordáknak?


vagy mit is akartál ezzel mondani?

2017. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%

"Én sokkal inkább látom azokat alávaló szolgának, akik liberális demokraták.

Olyan, mintha nem lenne identitásuk, mintha gyártósoron legyártott emberek lennének, mindegyike ugyanazt ismételgeti."


Azt a rohadt...

Szoktál te néha tükörbe nézni? :D

2017. júl. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
39%

"Természetesen nem úgy, ahogy Orbán vagy Putyin csinálja.

Ideális esetben az illiberális demokrácia sokkal hatékonyabbak képes a nemzeti érdekeket képviseli. "


Hát igen, csak a világon nincsenek ideális politikai berendezkedés, mindegyikben találni fogsz legalább egy szűk réteget, akik a rendszer vesztesei.


"Másrészt, ha akkora nagy szabadelvű demokrácia van, a lakosságnak illene beleszólnia,hogy a migrikre meg náluk az ómigrikre lehet-e pénzt költeni.Ugyanis, senki sem hatalmazza fel a kormányokat erre.Abból a pénzből lehetne szélerőművet vagy autópályát is építeni. "


Ilyen alapon az EU-s népszavazást is kellene tartani, hiszen senki nem kérdezte meg az ottani embereket, hogy nekünk adják-e a pénzt.

Amúgy tessék másra szavazni, ha nem tetszik a rendszer. Franciaországban is megvolt a választás lehetőse, de a nép nem élt vele.


Mondjuk ha ezt vesszük, akkor a mai magyar kormány pénzköltése is jogtalan, hiszen senkit nem kérdeztek meg róla.


"Én sokkal inkább látom azokat alávaló szolgának, akik liberális demokraták.

Olyan, mintha nem lenne identitásuk, mintha gyártósoron legyártott emberek lennének, mindegyike ugyanazt ismételgeti. "


Melyik országokban tapasztaltál ilyet?

2017. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%
Nem volt semmiféle túlkapás. Csak határozott rendőri fellépés! Igen és széljobberék is erről onanizálnak meg ők még hozzáteszik az éles fegyverhasználatot is, azt jé, amikor ellenük léptek föl akkor nem smakkolt nekik a dolog. Pedig pont azt kapták, amiért sírtak, hogy legyen.
2017. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%

Akik lepontozták az első válaszomat igazán érvelhetnének!


Mondjátok már meg, hogy mégis mi különbség van a fent említett liberális nyugati kétpártrendszer váltópártjai között?!

És miért lábszagú mindenki, aki harmadikutas?

2017. júl. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!