Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Azt miért tartják sokan...

Azt miért tartják sokan gáznak, hogyha valaki azért rakat napelemeket a házra, hogy többet tudjon olcsóbban "fogyasztani"?

Figyelt kérdés

Én tavaly szereltettem egyet a ház tetejére, illetve a melléképületnek a teteje teljesen abból áll.



Én nagyon szeretem a technológiát, ebből adódóan, amit lehetett azt "motorizáltattam" a házban.Például a garázskapu, utcakapu, ablak rolók.Illetve, a napelemek üzembe helyezése után lett a ház teljesen klimatizálva.


Pusztán azért csináltattam, mert hosszútávon így kevesebb pénzbe kerül ez a kényelem, mint napelemek nélkül.



Amikor ezt valakinek elmondom, mindenféle kamuzöldnek meg képmutatónak, fillérb_szónak elmondanak, meg,hogy micsoda energiapazarlást csinálok.


Sohasem állítottam,hogy zöld vagyok, de ha van egy zöld megoldás, ami egybe esik az anyagi érdekeimmel, illetve növeli a komfortfokozatot, akkor miért ne?


2019. jún. 9. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem találkoztam még olyan emberrel ,akinek ez problémát jelent.
2019. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni,hogy te most dicsekedni, vagy panaszkodni jöttél ide?

Még embertől nem hallottam, hogy leszólták volna a napelemrendszere miatt, ha veled mégis előfordul, akkor nagyon suttyó körben mozogsz, azokat viszont - már ne is haragudj - de te választottad magadnak!

2019. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek az fog tetszeni, hogy napelemmel nyersz energiát, valakinek meg az, hogy nem.


És kit érdekel, hogy kinek mi tetszik?

2019. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Azt tudod hogy nem térül meg , pár dologra hasznos de nagy teljesítmény csak nyáron várható . Akksi egyéb dolgok cseréje . Ősztől tavaszig alig van fény . Magánügy teljesen de ha van erre stex meg a sok digi elektronikai plusz bonyolítás hibalehetőség neked nem gond hajrá .
2019. jún. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből egyes egyedül a teljes klimatizálás az, ami valójában nagy energia igényű. Az hogy naponta 2x kinyitod a kaput egy elektromos motorral, meg a rolót néha lehúzod, nem tétel.


Azt csináslz a pénzeddel amit akarsz. Annyi logika azért van benne, hogy a klímát úgyis olyankor fogod járatni, amikor a napelemek is bőven termelnek.

2019. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez valóban nem más, mint dicsekvés.

Energiaiparban dolgozom, bár nem pont ez a konkrét tevékenységünk, de gondolhatod, hogy a téma sokkal gyakrabban szóba kerül, mint egy átlagembernél.

És soha nem hallottam még én sem senkitől ezeket az indokokat, de még csak hasonlót sem.


Én is elgondolkoztam a dolgon, mert én viszont tényleg környezetvédő és környezetbarát vagyok, már amennyire egy magánember lehet.

De számolgattam, és nagyon nem éri meg.

Egy lakossági felhasználónak, akinek néhány ezer ft a villanyszámlája, semmiképp. 10-20 ezernél sem!

Ennél magasabb villanyszámla pedig egy családi háznál nem jellemző, max ahol valami keltető vagy fejőgépek vannak, vagy valami ipari tevékenység sutyiban a hátsó műhelyben.

Többe kerül maga a rendszer, mint amennyit megtakarítasz vele, mert még mindig gyerekcipőben jár, illetve itthon nagyon drága.

Kb 15-20 év alatt térülne meg, de addigra meg annyira elavult lesz a mai technológia, hogy azért nem fogja megérni. Gondolj csak bele, milyen mobiltelefonod volt 20 éve! Kb csak telefonálni tudtál vele, meg esetleg számológépként használni. Szerinted mi lesz 20 év múlva a napelemek tekintetében? Biztos nem a mostani technológia...

Szóval ok, ha nem gond, hogy kidobod a pénzt, akkor csináld, csak ne gondold, hogy az emberek hülyék, és beveszik ezt a maszlagot.

2019. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem sznob p*cs ismerőseid vannak, már bocsánat, de átgondolnám a velük kialakított kapcsolatomat... alapvetően egy őszinte ember vagyok, és ha ilyet mondanának nekem, biztos elküldeném a francba, mert ebben csak a rosszindulat van


akkor ha késöbb veszel egy elektromos járgányt, akkor azt fogják a szemedre vetni, hogy milyen smucig vagy mert ingyen tankolosz a napelemből???

2019. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj, fogyaszd csak az áramot, élj, ahogy akarsz.

Csak ne állítsd azt, hogy ez zöld, mert az tényleg képmutatás. Még így is több áramot fogyasztasz a hálózatról, mint a szomszédod, akinek nincs ugyan napeleme, de ezerféle áramfogyasztó berendezése sem.

És a napelem sincs "ingyen", a bányászata, előállítása, az élettartam végén az ártalmatlanítása is komoly környezeti károkat okoz. Arra jó, hogy kiváltsunk vele pl. egy szénerőművet, de ha arra használod, hogy olcsóbban még több energiát tudj felhasználni, akkor ez nagyon távol esik mindentől, ami zöld.

2019. jún. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen primkó beszólások az én se hallottam még.

Az még egy nehéz kérdés, hogy a szilícium kitermelés, hasznosítás költségeivel együtt is annyira zöld a napelem, vagy sem?

2019. jún. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!