Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Második állampolgárságot hol...

Második állampolgárságot hol és hogyan kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
4 évet voltam kint Argentínában, nemrég jöttem vissza ideiglenesen Magyarországra. Odaát megkaptam az argentin állampolgárságot is. Ha már itt vagyok a családommal, szeretném valahol bejelenteni az argentin állampolgárságomat. Hogyan tehetem?

2019. jún. 13. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sehol és sehogy. Nem létezik kettős állampolgárság. Azt használod, amelyiket akarod, de egyszerre nem tudod a kettőt. Pl. utazhatsz magyar útlevéllel is, argentin útlevéllel is. De olyan nincs, amiben mindkét állampolgárság szerepel.
2019. jún. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szóval a magyar hatóságoknak nem is kell tudnia az argentinról?

Mert szoktam hallani, hogyha meghal valaki (pl.: balesetben), akkor mondják a hírekben, hogy az illető kettős állampolgár volt.

2019. jún. 13. 10:08
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem kell tudniuk a magyar hatóságoknak róla. Nincs hova bejelenteni.
2019. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm eme hasznos választ.

Tudniillik, jobb két több lábon állni, több állampolgársággal.

2019. jún. 13. 10:17
 5/15 A kérdező kommentje:
*jobb több lábon állni
2019. jún. 13. 10:17
 6/15 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem kell bejelentened hogy más ország állampolgára is vagy, egyszerűen itt használod a magyart. Annyi, hogy haláleset esetén a hozzátartozók mindkét országban be kell jelenteniük az érintettet.
2019. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A családom nem tudja, hogy argentin is vagyok... Kitagadnának!!!
2019. jún. 13. 11:00
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha meghalnál (ami remélem csak nagyon sokára fog bekövetkezni), nem lenne kit kitagadniuk.

De vicc nélkül: én is külföldi állampolgár vagyok, de soha nem kértem a magyar állampolgárságom elvesztését.

Az útlevelem viszont itteni, úgyhogy Magyarországra is azzal járok. Bejelenteni viszot soha sehol nem kellett.

2019. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Erősen gyanítom, hogy az adott ország jelenti a magyar illetékeseknek, hogy felvetted az állampolgárságot náluk is.

(Előző vagyok.)

2019. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9, Ez engem is érdekelne, hogy jelentik-e konkrétan valószínűnek tartom, hogy igen noha vannak országok akik nem ismerik el a többes állampolgárságot, mégis a polgáraik vehetnek másik állampolgárságot.


Az viszont biztos, hogy nemzetközi körözés esetén minden országban megtalálhatóvá válsz, a név/születési hely, idő, alapján.

2019. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!