Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az állampolgárok szavazási...

Az állampolgárok szavazási lehetőségéből és annak presztízséből már nagyrészt kiábrándultak az emberek?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre, hogy világszerte egyre inkább hanyatlik a választási hajlandóság, kedv. Itthon is, más európai országokban, Amerikában és sok más helyen is egyre gyakrabban hallom az állampolgároktól, hogy "Az én szavazatom nem számít!", "Nem érdekel a dolog!", "Nem hiszek benne!", "Úgysem mi döntünk róla.", "Az egész egy színjáték!", "Csalás az egész!", illetve "Értelmetlen az egész."


Pedig engem még a szüleim úgy neveltek, hogy egy nagyszerű dolog hogy szavazhatunk, hiszen szó sincs róla hogy ez egy magától értetődő dolog lenne. A világon nagyon sok olyan ország van ahol az emberek nem szavazhatnak a mai napig. Miért nem veszik észre az emberek, mennyire kiváltságos helyzetben vannak?


És LEGJOBBAN az a mondat tud elszomorítani, amikor valakitől azt hallom "Az én szavazatom nem számít!". Mégis hogy lehet ilyet mondani? Minden szavazat számít, mindenki véleménye fontos! Pont azért tartanak szavazást, mert kíváncsiak a te és mások véleményére is! De ha így állnak hozzá az emberek és nem mennek el szavazni, mégis hogyan várhatják el a politikusoktól, hogy meghallják a véleményük? Amikor tulajdonképpen nincs is nekik véleményük? Mert ha lenne akkor elmondanák.


Másik mondat ami nagyon el tud szomorítani, amikor valaki azt mondja "Úgysem mi döntünk róla."! Hát de akkor mégis kicsoda? Az a több millió ember aki elmegy, nem ők döntenek egy választáson?


Valós-e a félelmem, hogy ez csak egyre rosszabb lesz? Tényleg elképzelhető, hogy a szavazás mint olyan egyszerűen "kiment a divatból"? Tényleg egy idejétmúlt, "konzervatív" dolog lett sok ember szemében? Miért nem látják az emberek, hogy nagyon fontos lenne hogy elmondják a véleményük?


2019. jún. 22. 17:17
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
18%

"Az állampolgárok szavazási lehetőségéből és annak presztízséből már nagyrészt kiábrándultak az emberek?"


Biztosan ezért volt az, hogy tavaly rekordméretű volt a részvételi arány a választáson? És szintén: biztosan ezért volt az EP választáson is a legmagasabb idén a részvételi arány.

2019. jún. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
A Béci úr által leírtak jutottak nekem is eszembe a kérdés olvasásakor.
2019. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Minden szavazat számít, mindenki véleménye fontos! Pont azért tartanak szavazást, mert kíváncsiak a te és mások véleményére is! De ha így állnak hozzá az emberek és nem mennek el szavazni, mégis hogyan várhatják el a politikusoktól, hogy meghallják a véleményük?

A politikus nagy ivben tesz a szavazok velemenyere, neki csak az szamit nyerjen a valasztasokon.

Ahogy mar sokszor be is bizonyitottak.

Az en szavazatom meg akkor fog igazan szamitani mikor nem hamisitanak masik kettot mellette.

2019. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alig pár hete volt az EP választás, amire szinte minden tagállamban TÖBBEN mentek el szavazni, mint legutóbb.

Nagyon nem azt mutatja, hogy az emberek kevésbé éreznék fontosnak, hogy szavazzanak. Éppen ellenkezőleg!

2019. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!