Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Előfordulhat, hogy megfordul...

Előfordulhat, hogy megfordul a migráció iránya?

Figyelt kérdés
Ma egy nemzetközi jogász azt fejtegette a Klubrádióban, hogy ha a fejlődő országok tovább fejlődnek, akkor rövidesen eljöhet az az idő, amikor nem Afrikából jönnek majd az emberek a hűvös, rossz éghajlatú Észak- és Nyugat-Európába, hanem Európából vándorolnak majd a kellemes éghajlatú, olcsóbb megélhetést biztosító Afrikába, és majd akkor oda nem fogják akarni beengedni őket. Szerinte már ma is sokan nyugdíjasként kitelepülnek egyre délebbre. Én is éltem átmenetileg Kelet-Afrikában, és nagyon bejött az örök kellemes nyár. Az olcsóság már nem ennyire egyértelmű. (Bár fűtésre és ruhára tényleg nemigen kell költeni, és a helyi piacok és árusok is nekünk olcsók, az európai nívójú cuccok és helyek viszont sokszor inkább drágábbak.)

2019. júl. 2. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Hát azért ehhez kell azon apró dolog is, hogy megállítják a klímaváltozást.
2019. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ez nagyon jó mese volt. Maximum kecskepukiéknak hideg az éghajlat, akik még nyáron is pulóverben vannak. Afrika lassan élhetetlen lesz, az ötven fokos hőmérsékletekkel. Nem hiszem hogy az európai ember annyira vágyna oda, csak mer meleg van. Nálunk lassan eltűnik a tél, ott meg egyre melegebb nyarak vannak. Maximum akkor kell mennünk innen, ha a vademberek mindent feléltek amit csak tudtak.
2019. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem úgy vettem észre, hogy itt eltűntek volna a telek és a nagy hidegek, csak ez kitolódott február-márciusra. De értem amúgy a 2-es véleményt.
2019. júl. 2. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Még Kelet-Európába sincsen nagymértékű bevándorlás Nyugat-Európából.Annak ellenére, hogy egy középszerű nyugat-európai nyugdíjból jobban meglehet élni, mint Nyugaton.


A helyzet az,hogy Kelet-Európában sz_r az infrastruktúra, sok helyen nincs elég lehetőség tömegsportokra, sem idősebbeknek, sem fiatalabbaknak.

2019. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én nem úgy vettem észre, hogy itt eltűntek volna a telek és a nagy hidegek, csak ez kitolódott február-márciusra"


Csapadék mentes 6-7 hónap nem tűnt fel? Esetleg azt követő nagy mennyiségű csapadék?


Az elsivatagosodás a világ területeinek 20 százalékát érinti, 100 országban mintegy 800 millió embert

2019. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!