Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért szálltak ennyire rá a...

Miért szálltak ennyire rá a sóra, (no salty)?

Figyelt kérdés
Az ember története során az egyik legfontosabb ásványi anyag, háborúk dúltak, királyi monopoljog volt, fizető eszköz, most meg mindenhol tiltják, ellene vannak, ez kinek az érdeke?
2019. júl. 16. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A cukrot is b_szogatják.


Egyfajta hóbort.


Szénhidrát nélkül az agyad zokni.


Emlékszem, mikor egyetemre jártam, egyszer vizsgaidőszakban diétáztam, hallgattam azokra, akik azt mondták, ne vigyek be szénhidrátot.

Rosszul tettem, az agyam nem működött rendesen, nem tudtam úgy tanulni.


Utána tanultam belőle, a következő szemeszterben tömtem a donut fánkokat meg a sütiket és az agyam úgy működött,hogy elvártam tőle.Befogadta a sok marhaságot, amit a vizsgákon elvártak.

2019. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Lehet tényleg van abban a konteóban valami igazság, hogy bizonyos érdekkörök érdeke, hogy a tömegek betegek legyenek, fogyjon a gyógyszer meg azért nagyon túl ne népesedjünk.
2019. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
12%
Senki nem tiltja, ha akarsz, beleönthetsz egy kiló sót is az arcodba. Csak utána ne csodálkozz ha beteg leszel.
2019. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg nincs rendben az oktatás ha ilyen szövegértési gondjaitok vannak.

1. a termékeket el kell adni, tehát mindig olyan cimkét fognak rátenni, ami miatt azt hiszik hogy kelendőbbek. Most az "egészséges" a kelendőbb, ezért ültek rá mindenre amit ebbe bele tudna valahogy rakni.

2. a só mint létfontosságú anyag, az kell a szervezetnek. Az nem mindegy, hogy mennyit viszel be belőle az étkezéseddel. A mai ember rengeteget eszik és ebből is rengeteg a már előre elkészített étel. Azok pedig rengeteg sót tartalmaznak. Vagyis nem azzal van a gond, hogy megsózod az ételedet amit főzöl (vagy főznek neked) hanem hogy ezzel párhuzamosan nagyon sós felvágottakat, szalámikat, sajtokat és más dolgokat eszel meg, pl. sózott szotyit.

A vas is nélkülözhetetlen a szervezt számára, az A vitamin nélkül romlik a látásod, viszont mindkettőt nagyon könnyű túladagolni, ami akár halált, vakságot is okozhat. Attól mert figyelmeztetnek erre és óvnak a túlzott vas vagy A vitamin bevitelétől vitamin készítményekkel, attól még nem lesznek semmiféle érdek képviselői - kivéve a tiédet.

3. A szénhidrátnál ugyanez van. Agyatlanok azok a diéták, amik teljes szénhidrát mentességet hírdetnek. A hiánya növeli a depresszióra való hajlamot, levertséget okoz, akár öngyilkosságig fajulva. Persze nem 1-2 hetes diátától. De itt sem az a helyes ha cukrot sukorral eszel, mert az nem ugyanolyan szénhidrát bevitel. A fánknál neked nem a fánk jellege, édessége vagyis cukor tartalma volt a jó, hanem ami a lisztből a tésztájában volt. Nincs gond a cukorral, csak éppen ott is a mennyiség a lényeg. Azért mondják, hogy szénhidrátot teljes kiörlésű gabonából készült cuccokkal fogyassz, mert az a "jó szénhidrát". Az a megfelelő, hosszan elnyújtott hatású, egyenletes működést biztosító tápanyag, míg a cukor olyan, mint a speed, a szervezetnek. Hírtelen hat, nagyon felpörget és utána hiányzik.

2019. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Mert rájöttek, hogy a sok só káros. Ez tény. A sok cukor sem jó a sok dagadt embernek. Igen, kell az agynak, úgy látom ezt a laikusok is fel tudják fogni (de gondolom a folyamatokat nem ismerik, hogy miért), de nem töménytelen mennyiségben, ezért korlátozni kell a mértéküket
2019. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mihago ***** válasza:
13%

Mert a só rohadtul egészségtelen. Igen, van rá szükségünk, de nem úgy, ahogy a magyarok használják, hogy mindent jóóól megsózunk, még a zöldséget is, aztán hisztizünk, hogy mitől magas a vérnyomásunk. De azért hőbörgünk, hogy másoknak mi bajuk a sóval.


A cukor meg a másik. Eleve a természetben nincs ilyen, hogy cukor. Benne van a gyümölcsökben, zöldségekben, persze, de olyan töménységben, ahogy mi esszük, abszolút természetellenes. Sajnos évtizedek, talán évszázadok alatt beépült a magyarokba, hogy cukrot zabálni a jóléttel egyenértékű, a háborús és más hiánykorszakok idején pedig kialakult, hogy cukros dolgot kínálni maga a bensőséges szeretet, ha azt merészeled mondani, hogy tán nem kéne naponta egy kilót felzabálni, minimum hazaáruló vagy.


Még a kilencvenes évek elején volt egy kabaréjelenet. Balázs Ferenc alakított egy parasztot, aki egy pár városi nővel beszélget. Az ő karaktere zabálta a kolbászt, szalonnát, miközben azok sopánkodtak, hogy jaj de egészségtelen. Persze az egészben az volt a haha-hehe, hogy milyen jól megmondja a paraszt annak a sok hülyének, akik nem akarnak megenni egy féldisznót uzsonnára. Mikor elhangzik a búzakorpa szó, még rá is tromfol: "Há' nemtom, én a disznyaimnak szoktam azt adni!" Hahaha, mekkora humor... Miért is döglenek meg a magyarok hatvanévesen érelmeszesedésben?

2019. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mértékkel kell fogyasztani. A túl sok egészségtelen. A semmi még károsabb.

Táplálkozás szakértők helyett önjelölt újságírók és troll oldalak kommentjei alapján tájékozódiknaz ország. Szakirodalmat meg nem olvasnak, mert olvasni nehéz. Így tudott update Norbi üzletet indítani.

2019. júl. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre rá vannak szállva. Só, cukor, liszt, hús... Ebből van a pénz, mivel a sok birkának el lehet adni, hogy csak az az egészséges, és csak úgy, amit az ősemberek is ettek, meg hasonló dolgok. Nyilván túl sokat sem szabad használni, de ezt nem úgy kell kezelni, hogy ahol tudjuk, kerüljük.
2019. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon mellékesen: a nosalty.hu nem egy só mentes kampány oldal, hanem az egyik legjobb recept gyűjtemény magyar nyelvű neten :)
2019. júl. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A NoSalty oldal nem só ellenes, hanem először süteményes oldal volt, ezért a neve no salty, mert csak édességek voltak rajta.
2019. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!