Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi potenciálisan veszélyes...

Mennyi potenciálisan veszélyes világháborús bomba stb. lehet még Magyarország területén?

Figyelt kérdés

Mennyi idő míg teljesen megtisztulunk tőlük?


illetve ami még eszembe jutott hogy ha tegyük fel lenne egy nagyon nagy erősségű földrengés akkor berobbanhatnak-e ezek a fel nem robbant szerkezetek?


2019. szept. 1. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

sok

sok

be

2019. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Meghatározhatatlan számú nagyon sok.
2019. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Földerengéskor nem feltétlenül. Lásd pl Japánoknál sem robban rommá minden, amikor remeg a föld, pedig ott szinte minden nap remeg valamennyire valahol. És aztán Japánt rendesen megszórták mindennel, ami akkor fellelhető volt a raktárakban. Persze benne van, hogy maga a detonátor vagy maga a bombatest annyira károsodott, elrohadt, stb az évek során, hogy benne lehet a pakliban. Plusz azért ennyi évtized elteltével maga a robbanóanyag kémiai szerkezete is teljesen megváltozik, így lehet sokkal veszélyesebb is érintésre, nyomásra, egyebekre. Persze nem vagyok tűzszerész, így csak a magam logikáját követem.


Hogy potenciálisan mennyi, nemigen lehet megmondani szerintem. Mivel a II.VH.-ban Magyarországot elég rendesen összeszórták így szerintem akár több ezer is lehet.


Pl nem régen olvastam (talán múlt héten) hogy egy biciklis meghalt Olaszországban, mert valamilyen érzelmi indíttatásból megfogdosott egy első világháborús lövedéket, ami kiolvadt a talajból.


Teljesen megtisztulni szerintem nem fogunk tőlük, mert teljes megtisztulás alatt azért azt kéne érteni, hogy az utolsó aknagránátot is kihalászták és semlegesítették, ami azért szerintem hatvanszor akkora létszámú profi tűzszerésszel is majdhogynem egy lehetetlen vállalkozás lenne.


Annyi a szerencse, hogy azért sokan ha ilyet észlelnek, akkor nem kezdik el babrálni, hanem hívják a rendőrt, aki meg kihívja a magasan képzett profi katonai tűzszerészeket, akik semlegesítik. Bár régebben voltak olyanok, akik flexxel estek neki egy 250 kg.-s amcsi rombolóbombának valahol Romániában, aztán levegőbe repült a faluvégi brazilsor.


Meg amúgy nem kell a nagy háborúig elmenni. Pl a horvát-magyar határ a mai napig el van aknásítva. És mivel a derék Jugók aknatérkép készítését feleslegesnek találták, meg a cuccost benőtte a dzsindzsa, így a felszedésével sem nagyon vesződik senki. De cserébe az meg a Dráva miatt a határsértők sem arra próbálkoznak.

2019. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
remegés nem szokja működésbe hozni a gyújtószerkezetet, azt ütés esetleg nyomás szokja.
2019. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maximum egy tucat második világháborús bomba maradt Magyarország területén azok is Budapesten és a közelében lehetnek és egyikük se működő képes már, lassan 100 éve rohadnak rozsdásodnak a talajban.
2019. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
akkor jó :) köszönöm
2019. szept. 1. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!