Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet egy egész ország háborús...

Lehet egy egész ország háborús bűnös?

Figyelt kérdés

Magyar órán az irodalomtanárunk azt mondta, hogy Magyarország háborúsbűnösként fejezte be a második világháborút.


Én meg kijavítottam hogy nem inkább mint vesztesország?


Aztán nagy vehemenciával megtoldotta, hogy egyik ország sem deportált olyan gyorsan, mint Mo.


Én ezt nem tudom, hogy valóban így volt-e, de az hogy "háborús bűnös" szerintem nem húzható rá egy országra. Azok akiket elítéltek a nürnbergi perben, meg azok, akik (nem feltétlen a 2. Vh alatt) igenis elkövettek olyan dolgokat háború alatt joggal nevezhetők így, de egy egész ország nem... Vagy rosszul gondolom?


Plusz, tudtommal a zsidótörvények bevezetésével annyit késett a kormány amennyit csak tudott, s volt időszak amikor hazánkba szöktek a zsidók, mivel itt ez az ország még menedékként szolgált számukra.


Amikor a németek megszállták az országot, onnantól kezdve meg Magyarország inkább elszenvedője volt a kitelepítéseknek, mintsem résztvevője. Valakinek ki kellett adni a parancsokat, de a Hitleri Németország elnyomása alatt cselekedtek.

Igazából dönteni kellett, hogy vagy az ország, vagy a zsidók, de valamit így is úgy is vittek volna a németek...



Minden olvasónak felhívom a figyelmét arra, hogy ez a kérdés nem az antiszemitizmusra való buzdítás szellemében íródott, az ezzel kapcsolatos véleményeket mellőzzétek válaszaitokban.


Nem kérdőjelezem meg a holokausztot, illetve a náci ideológia bűnösségét, a valódi kérdés már fentebb megfogalmazódott.


2019. nov. 26. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Egyesek fejében létezik a kollektív bűntudat amit képesek kivetíteni több generációra és a genetikailag kódolt félelem is.
2019. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

[link]

Olvasgass.

2019. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
80%
Nem. Ez általánosítás. Nem minden ember állt be a rendszer mögé. Valóban nem lehet ráhúzni egy országra, de abban igaza volt a tanárodnak, hogy azért sok magyar nem állt ellen és valóban a magyar lakosság volt az egyik legegyüttműködőbb nemzet. De az egész országot nem kéne belerakni ebbe a skatulyába
2019. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

"Aztán nagy vehemenciával megtoldotta, hogy egyik ország sem deportált olyan gyorsan, mint Mo."

A válasz erre lehetett volna az, hogy egyik ország sem akadályozta olyan sokáig a deportálásokat, mint Mo. Szálasi aztán bepótolta.

2019. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindet hasznosnak ítéltem!
2019. nov. 26. 20:03
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Én alapból utálom, amikor az országot az állam szinonimájaként használja valaki. A korabeli magyar állam bűnös volt, igen. De az országba minden akkor élt magyar beletartozott: az is, aki deportált, az is, akit deportáltak, az is, aki segítette az üldözötteket, az is, aki feljelentette őket, az is, aki bújtatta őket, az is, aki közömbösen nem csinált semmit, és az is, akit tehetetlenül sodort magával a történelem (ebbe az utolsó két kategóriába eshettek a legtöbben).

Ugyanezért utálom azt is, amikor valakik bármilyen zászlót égetnek, hogy ezzel tiltakozzanak egy diktatúra ellen; visszás, amikor pont annak a népnek a zászlaját égetik, amelyik szenved attól a diktatúrától és akivel elvileg pont szolidaritást akarnak kifejezni...

A történelemtanárod vehemenciáját magyarázhatja az is, hogy esetleg személyesen érintett a tragédiában, pl. nagyszülei haltak meg, ezért én nem forszíroznám vele a témát, de abban egyetértek, hogy egy egész ország nem lehet bűnös (sőt, pont ez az "egész nép bűnös" mentalitás vezetett a népirtásokhoz...)

2019. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

#4

1944. május-július között Szálasiék még nem voltak sehol.

2019. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6-os: irodalom tanáromról van szó.


Katolikus, de tudjuk, hogy nagyszülői ágon zsidó származású. (Az hogy ez pontosan mit jelent, illetve érintettek voltak-e a kitelepítésben azt nem, de egyébiránt nem kezeli személyesnek a témát)

2019. nov. 26. 20:18
 9/18 anonim ***** válasza:
20:02: tényleg egy kicsit sem zavar, hogy a deportálások idején nem Szálasiék voltak hatalmon, szóval közük nem volt hozzá? Hanem kik? Horthy, és Sztójay Döme, a miniszterelnök, akit ő nevezett ki.
2019. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, de mi csak azért voltunk azok, mert a győztesek ezt diktálják. De csak vissza akartuk szerezni az elrabolt területeinket, a szovjetek meg 10 milliókat öltek meg, őket nem háborús bűn megtámadni (és felszabadítani!).
2019. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!