Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » MHKPTSZI elvégzése után...

MHKPTSZI elvégzése után szerződéses avgy hivatásos katona lesz-e az ember? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tehát arra, gondolok, hogy érettségi után jelentkeztem oda nappali képzésre, és ha sikeresen elvégezem akkor szerződéses vagy hivatásos katoan leszek-e?


Van-e arra lehetőség hogy a ha a vizsgát kitűnőre teljesítem, akkor magasabb rendkozatot kapok? ( törzsőrmester)


Válaszokat előre is köszönöm.


2010. júl. 24. 20:33
1 2
 1/13 vzs ***** válasza:
100%

a 2010. január 1-ei HJT módosítás értelmében a katonai tanintézet vezetője választhatóvá teheti a hivatásos állományt.


Korábban mindenki szerződésesként végzett, most lehet választani. (a többség a ht állományt választja)


Arra, hogy kiváló eredmény után ne őrmesterként, hanem törzsőrmesterként kezdj ma már nincs lehetőség sajnos.

2010. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen a válaszodat.

Ha nem indiszkrét honnan tudod?:)

2010. júl. 25. 10:19
 3/13 vzs ***** válasza:
100%
Én sajnos éppen abban az évben végeztem, amikor még nem ht hanem szerződésesek lettünk. Aki nálunk megsérült, az a következő évben újrakezdhette, belőlük már hivatásos lett.
2010. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 vzs ***** válasza:
100%
És elég jó eredménnyel végeztem, (ezt a részt nem írom le, mert nem akarom, hogy kapjam az ívet, mennyire fényezem magam) mégsem lettem törm.
2010. júl. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimeritő válaszodat!

Azért is kérdeztem, mert én is felvételt nyertem oda, idén szeptebertől, meg felvettek egy rendészeti iskolába is, és ne mtudom eldönteni, hogy melyikbe menjek.

Te melyiket javasolnád, és hogy keresel msot a honvédségnél, ha nem indiszkért a kérdésem?

2010. júl. 26. 08:24
 6/13 vzs ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok ezzel, hogy kb érzi az ember, melyiket szeretné jobban. Nem tudom neked egyiket vagy másikat javasolni. Én katona akartam lenni, megtaláltam benne a számításaim.


Ha katonaként is ht leszel, akkor nincs különbség a kettő között. Havi 85 adójóváírás, szolgálat nélkül megvan.

Ha szolgálatban, gyakorlaton is vagy, kérsz adójóváírást, akkor előfordul 110, de persze ez a ritkább. Nyelvet tanulni érdemes, mert egyrészt saját magad malmára hajtod a vizet, másrészt jól fizet, közép c kb 10 nettó.

2010. júl. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes információkat.

Azt tudom hogy van nyelvpótlék, a nyv már meg is van mivel a felvételi miatt kellet a pont, csak közben a ZMNE-re olyan pontok születtek (ZMNE-KLHTK - katonai vezető - 399) hogy kevés lett, így maradt a tiszthelyettesi képzés.

a közép c-ért 35%-ot adnak a mindenkori köztisztviselői illetmény alapból.

De már meghoztam a döntést, tegnap reggel feladtam a papírost a rendészeti iskolába, mert számolgattam sokat, előre látóan, és a továbbtanulási lehetőségek a rendőrségnél kedvezőbbek. RTF-re levelezőre már meg volt a pontos, és idén elég magasak voltak a pontok. Tehát irány a rendőrség köteléke :)

2010. júl. 27. 08:05
 8/13 anonim válasza:

Sorry, hogy olyat kérdezek ami nem a kérdéshez passzol, hanem a válaszhoz, de egy őrmester csak 85ezret kap kézhez fizetésként? Mert szerintem ez elég kevés...

Menyire nehéz továbblépni a ranglétrán, és az mekkora fizetésemelkedéssel jár?

Választ/válaszokat előre is köszönöm.

2010. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia semmi baj. Nos egy őrmester nettó 104 ezret kap.

Az illetmény táblába pedig megvan határozva h milyen rendfokozattal mennyit kap az ember, de a fizetési fokozat nem a rendfokozattól függ inkább hanem a beosztástól. Persze vannak egyéb járulékok is (pl: nyelvizsga egy alap "C"-ért + 6 ezret lehet kapni stb)

És ahoz hogy előrébb lépj a "ranglétrán" van várakozási őd, őrmestertől törzsőrmesterig 5 év pl. vagy rendkivüli előléptetés jutalom gyanánt.

2010. júl. 30. 10:52
 10/13 anonim válasza:

Köszönöm a választ. :) és ott az iskolában van nyelvoktatás, és ha van akkor lehet ott nyelvvizsgát szerezni? és pl ha van hajóra vezetői engedély akkor alapból jár fizetéskiegészítés(mint a nyelvvizsgánál) vagy csak pl a műszakiaknál, vagy egyáltalán nem fizetnek érte. (ismerősöm tűzoltó és neki adnak +pénzt ezért)

köszönöm. üdv

2010. júl. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!