Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok a hivatásos és...

Mit gondoltok a hivatásos és szerződéses katonák politikai véleménynyilvánításairól anonim fórumokon?

Figyelt kérdés

Megengedheti-e magának egy katona (csak sejtem, hogy az, de nem tudom konkrétan), hogy politikai kérdésekben, esetenként a különböző etnikumokról véleményt írjon, vitába bocsájtkozzon sokszor negatív felhanggal?

Engem zavar a gondolat, ha egy hivatásos védi az egyik pártot, a másikról elítélően nyilatkozik. Nem pártatlan a katonaság?

Szavazás:

Elfogadható ez a magatartás?



2020. máj. 22. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Tilos ilyen témában véleményt nyilvánítania
Nem tilos a vélemény nyilvánítás, de visszatetsző
Nincs ezzel gond
Egyéb
26 szavazat
 1/5 Sunshinedoll ***** válasza:
0%
Őszintén szólva engem nem érdekel, mennyire nyilatkoztathatja ki a véleményét egy terrorista, szóval...
2020. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
A katonák is emberek, ugyanugy joguk van egyik pártot kedvelni, masikat meg szidni mint az egyszerű civilnek.
2020. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
87%
Részemről a munkaidején kívül azt mond, amit akar (amíg nem gyűlöletkeltő). Azt viszont elvárom, hogy háborúban egyenértékűként kezeljen mindenki mással politikai véleménykülönbségünktől függetlenül.
2020. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Politikai tevékenységet nem folytathat, szolgálaton kívül ettől még lehet véleménye mint mindenki másnak. Egyébként a szolgálati szabályzat egyértelműen leírja hogy miként, milyen keretek között fogadható el a politikai vélemény nyilvánítás.
2020. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Hivatalosan, névvel, arccal, egyenruhát viselve tönkreteszi a szerv tekintélyét, becsületét, de csuhát öltve, arcát eltakarva bonyolódhat kocsmapolitizálásba, ill. ha Rendőrséget / Honvédséget érintő dologról van szó, pl. az élhetetlen felszerelkezés, elégtelen zsold és hasonlók, annál viszont vállalnia kell magát, egyenruhában, és kulturált módon.
2020. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!