Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a valóság, hogyan viselkedi...

Mi a valóság, hogyan viselkedik az az ember akit meglőnek? Mit érez? Mi igaz és mi nem a filmekből?

Figyelt kérdés

Az akciófilmekben természetesen a főszereplő legtöbbször megússza (és még tud járni vagy csak szökdécselni), a többiek általában nem, de a háborús filmekben ha valakit meglőnek, többnyire azonnal összecsuklik és ott marad.

Láttam azt is, hogy vérzik a szája, meg azt is mondja, hogy fázik.


2020. jún. 9. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelt ez, ezért néztem erről videókat. Biztonsági kamerás és rendőrségi felvételeket, főleg az USA-ból. Legtöbbször egyszerűen csak összecsuklik, és nem mozdul többé. Egyik másik próbál még egy pár lépést megtenni, és utána csuklik össze. Nagyon megrázó látvány.
2020. jún. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem erősen függ attól, hogy hol lövik meg az illetőt. Bár engem még sehol nem lőttek meg, úgyhogy mobdhatni, laikus vagyok a témában.
2020. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hol, mivel és milyen helyzetben lőnek meg valakit.

Pl éles helyzetben, tele adrenalinnal néha brutális sérülések fájdalma is annyira eltompul hogy csak utólag veszi észre az ember.

[link]

2020. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ hol érte a lövedék, milyen energiával csapódott a testbe és milyen sokkhatást váltott ki a becsapódási energia elnyelődése. Egy nagy energiájú lövedék becsapódása esetén - főleg ha úgy van kialakítva a lőszer hogy leadja a teljes energiáját akkor azonnal összeesik a célpont. Kisebb energiájú lövedéknél (pl. maroklőfegyver), vagy ha normál acélmagvas ami csak átmegy akár több találatig is állva maradhat amíg a vérveszteségtől össze nem esik.

Akiket meglőttek arról számolnak be, hogy egy erős ütést éreztek, de azonnal nem kezd el fájni (az adrenalin sem "hagyja"). Akit viszont olyan energiájú és típusú lövedék talál el... nos az már nem számol be semmiről.

2020. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!