Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha valaki állandó gyógyszert...

Ha valaki állandó gyógyszert szed, elég komoly problémára, besorozható?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 11:45
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
68%

Kérlek ne írj butaságot, mozdonyvezető lehet cukorbeteg, konkrétan 2014-től engedélyezik, hogy kezelt, tablettás cukorbeteg lehet HÉV és mozdonyvezető is. Hidd el, tudom, diplomás eü dolgozó vagyok, meg kellett tanuljam ezt is...


Ezeket meg a tankönyvekből és a munkából kifolyólag tudom! A primer/esszenciális hipertóniánk jelenleg elsődleges kezelése a tablettás ACE gátló adása -mibe, hogy te is azt szedsz? leggyakrabban a perindopril származék, ugyan már vannak jobb gyógyszerek is, de a coverex még mindig nagyon népszerű az orvosok körében.


Amire te gondolsz az az ún. állományi vérzés de azt sem a magasvérnyomás okozza, hanem az érelmeszesedés és a tartós magas vérnyomás, ami folyamatosan roncsolja az erek falát. Te pont azért szedsz gyógyszert, hogy ez a tartós roncsolás ne álljon fent. Ha pár napig nem kapsz gyógyszert attól semmi bajod nem lesz, csak magasabb lesz a vérnyomásod.

2020. dec. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest, hogy egészségügyi dolgozónak mondod magad, nagyon felelőtlen dolgokat írsz.

Az IC vezetőjének ha leesik a cukra, vagy rosszul lesz, akkor mi 120-szal kapaszkodunk az életünkért? Nem az újfajta villamosról van szó, hanem amit mozdony húz, oda nem tudsz előre menni segíteni.


Képzeld, nem ACE-gátlót szedek, hanem ARB-t, telmizartánt! Ez a RAAS-rendszerbe későbbi ponton avatkozik be, és hagyja működni az ACE-enzimet.

Ráadásul a perindopril növelheti az érfalak permeabilitását és a bradykininbomlás gátlásával a gyulladási hajlamot.


Nagyon fontos, hogy a terápia során a beteg rendszeresen bevegye a gyógyszerét.

El kell kerülni a kiugró vérnyomásértékeket, akár egyszeri alkalommal is visszafordíthatatlan következményei lehetnek. 200-as vérnyomással nem kéne éppen a kiképzési feladatokat csinálni.


És még írhatnék egy csomó mindent, de szerintem inkább add vissza a diplomádat. Mibe, hogy most kaptad nyelvvizsga nélkül?


Ezért az országért nem tenném kockára az egészségem.

2020. dec. 16. 14:59
 23/39 anonim ***** válasza:
68%

Ne okoskodj kérdező, ha nem vagy okos, ezt javaslom neked, attól, hogy elolvastad a webbetegen, ami írva van még nem látod belülről a dolgokat.

Először is, talán el kéne olvasni, amit írtam! oké, és meg kéne érteni!

A cukorbetegségnek több típusa van, és a gyakoribb 2-es típusú cukorbetegségnek is van több stádiuma, van az NIDDM -nem inzulin dependes diabetes mellitus- ebben az esetben a beteg diétával és gyógyszerekkel kezelhető, ebben a stádiumban nincsen vércukoszint ingadozás.

A cukor nem esik csak úgy le, az attól megy le, ha valaki nem eszik és mégis beadja a kötelező inzulinját, ez az ún. hipózás egészségügyi-orvosi szlengben. Egy tablettás cukros nem hipózik, éppen ezért engedjük 2014-óta az ilyen cukorbeteg mozdonyvezetőket dolgozni.

Ha nem hiszed:


"A Mozdonyvezetők Szakszervezetének kitartó munkájának eredményeképpen módosult az időszakos orvosi vizsgálaton megállapított kettes típusú diabétesz (cukorbetegség) elbírálása. Az új szabály értelmében ha az illető vércukorszintje tablettával és/vagy gyógyszerrel kezelhető, továbbra is alkalmas marad a mozdonyvezetésre, aonban az orvosi vizsgálatot évente kell majd elvégezni.


A szakszervezet azzal a kéréssel fordult a munkáltatóhoz, hogy a korábban ezen ok miatt mozdonyról levett kollégáknak kínálja fel a mozdonyvezetői munkakörbe való visszatérést, adta hírül a MOSZ."


ELHISZED VÉGRE vagy ha nem írj a MÁV-nak..


Ezek után neki állsz okoskodni a gyógyszer hatóanyagokról, amire igazság szerint szükség sem lenne, tudod külön írtam, hogy vannak az ACE gátlóknál jobb szerek is, csak az orvosok többsége még mindig azt szereti felírni. Megint nem olvasod el, amit írok...

Mellesleg az, hogy most ACE-t vagy ARB-t szedsz teljesen mindegy, egyik sem komoly létfontosságú gyógyszer, simán elvagy a szedése nélkül heteket. Meg mondom az, hogy kiírod nekem ide, amit a neten olvasol az egy dolog, a valóság meg másik.

Mellesleg ne aggódj a kiképzésen még biztosan kapnád a gyógyszeredet, sőt valószínűleg egy harci helyzetben is, hiszed vagy sem nem lehetetlenség két kb 4-5 centis gyógyszerest dobozt magával vinni a katonának.


Én is írhatnék még egy csomó mindent, de a lényeg: NE hisztériázzál! Értem, szarul esik, hogy hülyét csináltál magadból, mert valljuk be az, hogy egy állítólag egyetemista valaki nem tudja, hogy van hadkötelezettség, vagy nem hiszi el, amit egy eüs szakdolgozó mond, az kínos, pláne, hogy utána még neki is állsz okoskodni.

A lényeg: alkalmas vagy katonának, tudom szar ügy, nem ezt akartad hallani, de ettől még ez van!


Jó kívánságul annyit mondok, hogy te meg ne kapd meg a tiedét -már a diplomádat- ha már ilyen "kedves, intelligens és művelt" ember vagy.

2020. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Kár volt a politika témakörbe kérdést kiírnom:(

Nem mellesleg gyógyszerészhallgató vagyok, jó emberrel sikerült arcoskodnod.

És ha jól tudom, pszichológiai alkalmasság is van, mielőtt fegyót adnak a markomba. Tehát ott is ki tudom magam buktatni.

2020. dec. 16. 18:53
 25/39 anonim ***** válasza:
80%

Akkor meg külön kínos neked, hogy egy kis hipertóniától elő akarod adni a nagy halált itt, és úgy csinálsz mintha nem tudnád, hogy a 2-es típusú DM jól kezelhető gyógyszerrel és diétával is. Pont te arcoskodsz, mikor államismerti meg kórélettani dolgokkal nem vagy tisztában, szóval nézz már egy kicsit tükörbe.


Segítek neked még: még mielőtt összecsinálod magad, hogy te majd mégy a húsdarálóba van fegyver nélküli katonai szolgálat is, ahogy itt írta is már valaki.

2020. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
74%
Gyógyszerész vagy? Valószínűleg átképeznek harctéri ápolónak.
2020. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
96%

Gyógyszerészként szerintem tudnod kéne, hogy az sehonnan nem ment föl.


Én 32 éves vagyok és 16 éves korom óta szedek olyasmi gyógyszereket amiket te is. Nem katona vagyok, de fegyveres testületnél vagyok simán alkalmas vagyok egészségügyileg, csak kikérdeznek hogy nincs-e panaszom meg alaposabban nézik meg a papírjaimat. nem is én vagyok egyedül, aki vérnyomásos.

2020. dec. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
67%
kérdező hiába írsz hosszú monológokat attól még úgy is látszik hogy egy buta paraszt vagy
2020. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
95%

Rendkívüli helyzet(értsd az ország területét veszélyeztető háború) esetén elméletileg minden 18-50 év közötti(a felső korhatárban nem vagyok biztos) megfelelő egészségügyi állapotú férfi mozgósítható.

Viszont azt tévesen gondolják sokan, hogy mindenkit dobnának a frontra aki felbír kelni az ágyból és elbír egy puskát. A logisztikára, egészségügyre, hátországbeli termelésre, egyéb kisegítő munkakörökbe(ezeket is lehet végezni katonai szolgálat gyanánt) ugyanúgy kelleni fognak emberek, többen is mint a konkrétan harcoló alakulatokhoz. A besorozott civilek túlnyomó többségét inkább ilyem helyekre osztanák be, kétlem hogy pont téged fenyegetne a veszély hogy beraknak a tűzvonalba. Nagyobb eséllyel raknak be wc pucolónak vagy ápolónak mint lövésznek. Illetve amennyire van rá kapacitás figyelembe vennék a páciensek civil foglalkozását(ez a világháborúk alatt is így volt) a beosztáskor.


Különben meg amúgy sem fenyeget a veszély, hogy belátható időn belül ilyen helyzet legyen. Nagy fokú paranoia kell ahhoz, hogy a jelenlegi hekyzetben ettől f@sson valaki...

2020. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Ha háboru lenne is sokan megusznak siman.
2020. dec. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!