Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar állampolgárként hogyan...

Magyar állampolgárként hogyan tudnék csatlakozni a román hadsereghez?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 22:23
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
8%

10

Mi a fenéért? Én kiért lennék hazaáruló? A kérdező mi a fészke fenéért lenne az? Magyarázd el kérlek, mert nem értjük. Itt egyedül te vagy nagy okoskodó és gyűlölködő bigott. Senki nem árult el semmit, csak te a normális embereket, s a hülyék pártjára álltál

2020. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
49%
A kérdés nyilvánvalóan egy troll provokációja. Ugyanakkor aki magyar emberként a román hadsereghez csatlakozna , és hajrá romániázik, az magyarellenes, az hazaáruló, igen. Egyébként nem is ugyanaz vagyok, aki korábban írt, de ez ne zavarjon. Te magad azért vagy hazaáruló (de minimum magyarellenes), mert az erkölcsi mélységedből megérteni sem vagy képes a nemzet és a nemzettudat fogalamakat. De láthatóan a bigott szó jelentését sem ismered. Bár ezt a hozzád hasonló liberálisok előszeretettel használják mindenre.
2020. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
35%

12

Mi a fa*szért lenne hazaáruló? Nem árul el semmit, hanem dolgozik. Tudtommal a munka nem bűn. Nem vagyok se magyarellenes, sem hazaáruló. Csak engem nem érdekelnek a nyálas dumák a nagy hazaszeretetről meg a nemzeti sztárokról. Az nem ad kenyeret a szádba, azzal nem laksz jól. Miféle erkölcsi mélység? Mi erkölcs kérdése itt? A kérdező nem k*urva akar lenni hanem katona.

Liberális? Ki a f*asz liberális? Te vagy az a tipikus agyhalott aki nonstop liberálisozik, akinek mindenki rossz és csak ő okos.


Menj, húzd le magad a vécén a marhaságaidat és a tudatlanságaiddal! Itt nem a te fa*szságaidról van szó, hanem a kérdező dolgozni akar.

2020. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
79%

Másfelől, mivel te a vesémbe látsz amilyen okos vagy, itt a "bigott" szó meghatározása (mert te valamely különös ötlettől vezérelve úgy gondoltad, nem tudom mit jelent) : BIGOTT: Más véleményt nem tűrő (személy, csoport), aki elfogultan, kritikátlanul ragaszkodik egy (vallási, elvi, politikai) irányzathoz és szemben áll a más hitűekkel, meggyőződésűekkel, azokat nem engedi terjeszkedni vagy működni; vakbuzgó.


És azért nem csökken az emberi értéke senkinek, mert dolgozni szeretne román, portugál vagy spanyol katonaként. A román hadseregben vagy rendőrségben 50 éves korban nyugdíjba mehetsz (ha megvan a 25 éved ledolhozva a katonaságnál vagy rendőrségnél, akkor máris nyugdíjba mehetsz) , az állam fizeti minden egészségügyi ellátások (még egy doboz Aspirint is kompenzálnak). Nagy nyugdíj jár (négy éve még a nettó fizetés 120%-a,mára már csak 90 ha jól tudom) és egy csomó előjog, ha rajtad az egyenruha.

2020. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
69%

A kérdező egy troll. Ha ezt nem veszed észre, akkor agyhalott vagy a liberális tévképzeteid mellé. Nagyon veszélyes kombináció.


Dolgozni akar, hogyne. Más ország hadseregéhez nem csatlakozhatsz állampolgárság nélkül (kivétel az idegenlégiós egységek, melyek közül egy magyar állampolgár számára egyedül a francia érhető el), ezt egy óvodás is tudja. De aki magyarként a román hadseregben szeretne szolgálni, az bizony megtagadja a saját nemzetét, erről beszélek erkölcsi mélység alatt. Ennél alig jobb valamivel az, amit te csinálsz. Aki ilyen erkorcsosult módon gondolkodik, az bizony liberális. Nyugodtan valld be, és kérj szakemberi segítséget.


A hazaszeretet valóban nem munka és nem ad kenyeret a szádba. A hazaszeretet egy kompromisszumoktól mentes erkölcsi minimum minden normális ember számára. Te láthatóan kívül esel ezen a halmazon.

2020. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
9%

Rá vagy kattanva a liberálisokra? Ha igen, máshol éld ki. Nekem közöm nincs a politikához.

Igen, nem csatlakozhat állampolgárság nélkül. Nemsokára 2021 és nincs tudomásom róla, hogy lehetetlen megszerezni más állampolgárságot.

Miért tagadna meg bármit? Románia ugyanolyan ország mint Magyarország, ugyanolyan emberek élnek ott is. Nem kell megtagadni semmit. Jobb a fizetés és a lehetőség katonaként ott. Ennyi.

Ne habozodjon a szád, vegyél be egy nyugtató haver. Röhej vagy.

Erkölcsi minimum? Te tényleg beteg vagy 😂😂 valami alternatív valóságban élhetsz.

2020. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy az öndefiníciód, a magyar nemzeti érzelműségtől, nemzettudattól, hazaszeretettől láthatóan fényévekre vagy. De a legszomorúbb az az egészben, hogy még büszke is vagy erre.


Én tudom, hogy az aljas fajtád szeretni megtagadni önnön történelmét, de nem ártana szem előtt tartanod, hogy a szóban forgó két ország sok-sok évszázada háborúzik egymással, egymás legnagyobb történelmi ellenségei, ami a mai napig is érezhető, lásd a napi szintű magyarellenes politikai megnyilvánulásokat Romániában. Ha a román hadsereghez csatlakozol magyarként, akkor mindezt (lényegében a saját történelmedet, világháborús és egyéb hősi halottakat stb.) szemen köpöd. Így már érthető, kicsit sem tisztelt magyarellenes barom, vagy még konkrétabban leírjam?


Természetesen a hozzászólásod többi része is hülyeség. Ha nem Romániába születtél, akkor alapvetően is limitáltak a lehetőségeid. Más esetben legalább 8 éve az országban kell élned (vagy 5 éve egy román állampolgár házastársának lenned), emellett természetesen perfekt román nyelvtudásra van szükséged. Mivel 26 éves kor felett már nem csatlakozhatsz a román honvédséghez, ez azt jelenti, hogy vagy ott élsz legkésőbb gyerekkorod óta, vagy nincsen esélyed. Hiába jössz itt a liberális agyhalottságoddal, hogy jaj 2020 van.


De még egyszer mondom, erről értelme beszélni, hiszen láthatóan troll kérdés. Ez minden normális ember számára nyilvánvaló (így számodra nem).


Természetesen abban sincs igazad, hogy a román hadseregben jobb lenne a fizetés. Néhány kattintással kideríthető ez (is).


És igen, egy magyar embernek erkölcsi minimum az, hogy ne romániát szolgálja katonaként. Az ilyen maximum magyar állampolgár, de nem magyar ember. Ugyanez igaz rád is.

2020. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

17

Miután sem magyarországi de még magyar sem vagyok, nem értem miért kéne meglegyen a nagy hazaszeretet. De azt sem értem hogy egy magyar magyarban miért kéne túláradjon a hazaszeretet áhítat? Kenyeret ad a szádba? Boldogabb leszel tőle? Netán valami szuperhatalom ez a Magyarország?



"Én tudom, hogy az aljas fajtád szeretni megtagadni önnön történelmét, de nem ártana szem előtt tartanod, hogy a szóban forgó két ország sok-sok évszázada háborúzik egymással, egymás legnagyobb történelmi ellenségei, ami a mai napig is érezhető, lásd a napi szintű magyarellenes politikai megnyilvánulásokat Romániában. Ha a román hadsereghez csatlakozol magyarként, akkor mindezt (lényegében a saját történelmedet, világháborús és egyéb hősi halottakat stb.) szemen köpöd. Így már érthető, kicsit sem tisztelt magyarellenes barom, vagy még konkrétabban leírjam?"


Erre még csak annyit, hogy akaszd fel magad, te habzó szájú soviniszta sznob!

Én haladok a korral. Románia és Magyarország nem ellenség. Aki ilyen befásult vadbarom mint te az nem sokra viszi az életben.. Mi lenne ha az angolok most a németek ellen fordul árnak, mert 75 éve ellenségek voltak? Ah akkor volt, most meg 2020-ban vagyunk. Ezt csak az nem látja aki nem akarja. Hősi halott? Ez nevetséges. Nem hős aki főbelöveti magát.


Romániában nincs hovédseg hanem hadsereg. Ez magyar találmány. Fajazd be a liberálisozást ember 😂😂 mi vagy te, politikai szakértő? Én nem értek a politikához, nem is érdekel és nem is állok egy párt vagy ideológia mellett sem. Soha életemben nem szavaztam és nem is fogok.


Nem jobb a fizetés? Érdekes, nekem egy 17-20 ezer lejes tiszti fizetés nem tűnik rossznak. De te tudod. (mivel a román rendőrség tisztje vagyok magam is, tudom mit beszélek, csak szólok).


Meg ható a nagymagyar pátoszos szózatod. Ezek a zsebhorthyk, meg zacskóskossuthok szoktak általában kis magyar ereklyeket kitenni a putri panellakásukban, s hallgatják áhítattal a himnuszt a templomban. De te tudod

2020. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

"Miután sem magyarországi de még magyar sem vagyok, nem értem miért kéne meglegyen a nagy hazaszeretet. De azt sem értem hogy egy magyar magyarban miért kéne túláradjon a hazaszeretet áhítat? Kenyeret ad a szádba? Boldogabb leszel tőle? Netán valami szuperhatalom ez a Magyarország?"


Nos, ismét csak azt tudom mondani, hogy a fajtád számára ez érthetetlen. A hazaszeretet nem egy csereügylet, és főként nem ÉRDEK, hanem ÉRTÉK. Nem vársz érte cserébe semmit, nem is értem, hogyan lehet ezt komolyan gondolni. Ha nem magyar vagy, akkor természetesen a saját országod iránt kell így érezned (mondjuk akkor nem értem, miért magyarázol bele magyar-román kérdésbe).


Én a legkevésbé sem vagyok soviniszta! Ezt is csak az ostoba liberálsi fajtád látja így, a rózsaszín szemüvegen keresztül. Nacionalista vagyok, hazaszerető, mint minden normális ember. Azt sem mondta senki, hogy a magyarok forduljanak a románok ellen. Itt arról van szó, hogy magyar ember nem szolgál a román hadseregben.


Aki a hazáért hal meg, akármilyen háborúban, az hősi halott, igen. Az , hogy te ezt sem érted, és a hősök emlékét gyalázod, már meg sem lep.


Láthatóan a tudatlanságodra, tanulatlanságodra, a közösségi felelősségvállalás érzetének belső hiányára is nagyon büszke vagy, meg hogy nem jársz szavazni. No comment kategória ez is, de lépjünk túl rajta. Láthatóan azt sem tudod, mit jelent a liberális szó. Jelen esetben arról beszélek, hogy nemzetellenes vagy. Más szót is lehetne mondani, mint a liberális, a lényeg a nemzetellenességen van.


Természetesen megint hülyeséget beszélsz. Nem tudom, melyik vilgában keres ennyit egy tiszt. [link]


E szerint még egy kormányzati főtanácsadó fizetése sem éri el a 15 ezer lejet. Egy tiszti fizetést a katonaságban 7000 lejnek ír, ami 500 ezer forint. Ez minimálisan több csak mint a magyar átlag. De még egyszer elmondom, hogy ezen felesleges rúgózni, mert aki nem látja, hogy nem troll kérdésről van szó, az egyszerűen elmebeteg.


Nos, igen, veled ellentétben én büszke vagyok a származásra, és a történelmet is ismerem (Horthy, Kossuth). Templomba mondjuk nem járok. Komolyan mondom, az ostoba fajtádnál még a magyargyűlölő románok is jobbak :D :D :D

2020. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
48%

Megint a liberálisaiddal vagy? Mi dolgod velük?


Milyen rózsaszín szemüveg?

De, magyar ember nagyon sok szolgál a román hadseregben. Sőt! Még magyar tábornokok is vannak.

Miért gond ha nem járok szavazni? XD ez vicces.


Hazáért hal meg? A parancsnok és az uralkodó szaros életéért hal meg. Azért, hogy ő ehessen a melegben és lerassa a babérokat. Láthatóan még sosem harcoltál, ne is legyen benne részed. Ha majd mégis lesz, megértés, hogy meg halni nem hősies. A jól hangzó nevek meg elismerések enm vigasztalják az özvegyeket és árvákat.

Magyargyűlölő románok? S mi a véleményed a romángyülölő magyarokról?

Na a származásodra büszke lehetsz XD veszteségek, gyalázat, megszállás, háborús bűnök, cigány miniszterelnök... Minden ami kell

2020. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!