Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar állampolgárként hogyan...

Magyar állampolgárként hogyan tudnék csatlakozni a román hadsereghez?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 22:23
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Na akkor meséld el, hogy ki volt. Én veled ellentétben tanultam történelmet (is). Te meg a saját bevallásod szerint is tanulatlan vagy, mégis itt osztod az észt. Nem veszed észre, hogy a hazátlanságtól te nem valami transzcendens lény lettél, aki meghaladta az elavult, primitív nemzeti gondolkodást , hanem egyszerűen egy gerinctelen, buta balf.asz. Ennyi a történet tulajdonképpen.
2020. dec. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Képzeld, én nem csak hogy tanultam történelmet (még az egyetemen is) hanem éveket foglalkoztam is vale, különösen a második világháborúval.

Én nem írtam, hogy tanulatlan vagyok. Ezt valahova odaképzelted. Remélem szedsz erre tablettákat...

Gerinctelen? A jó anyád esetleg. Egyszerűen nem nyalom egy bukott nemzet seggét érdemtelenül. Ezt józan ész ék hívják mifelénk...

2020. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Bocs, csak azt írtad, hogy a politikához vagy síkhülye, valóban. De az írásodról kiderül, hogy a történelemhez is, legalábbis Horthyhoz biztosan. Az újabb magyarellenes megnyilvánulásoddal pedig egyértelmű tetted, hogy mi is motivál téged arra, hogy itt őrjöngj már jó ideje.
2020. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

A politikának semmi köze a tanulatlansághoz. Már elnézést. Vagy tanulj meg fogalmazni vagy ne eröltesd a gondolkodást és engedd el. Politikához valóban nem értek, mert nem is érdekel.

Horthy? A kis tengerészmatróz, aki életének delén egy ország élére került és onnantól kezdődhettek a nagy estélyek, bálok és vadászatok? A kedves kis apuci, aki a fiát kormányzóhelyettessé tette és aki szórta a pénzt, akkora jólétben éltette a családját mintha király lenne. És várj, mert ha még élt volna 20 évet, akkor is görcsösen ragaszkodott volna a pozíciójához, amelyben (lássuk be) már nem tudott elboldogulni abban a hajlott korban. Ez a szenilis öregember, akit Hitler az orránál fogva vezetett és aki tisztára nyalta a Führer fenekét, csak meghagyja neki a kormányzást, ez a dzsentri, aki a kis vitézi rendjében tengette napjait, konyakozgatva a nemzete urakkal, ahelyett, hogy kutat próbáljon találni a földi pokolból. Amire megpróbált, már késő volt (na nem csoda, abban a korban a fáziskésés normális dolog). Épp eleget tudok róla, s épp elégszer csalódtam benne, annak ellenére, hogy volt idő, amikor egyik példaképem volt.

Nem vagyok magyarellenes. Megmondtam már. Én racionális vagyok. Az olyan elfogult, szemellenzős, nagy pátosszal mehetett, beépített védnököt nem bírom, mint te. Azok ellen vagyok én.

2020. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Azért majd nézd meg, te történelemprofesszor, hogy Horthy alatt milyen gazdasági fellendülés jellemezte az országot, szinte a semmiből felépítve. Hitler fenekének a nyalása helyett inkább mondjuk azt (hisz ez a valóság), hogy hintapolitikával egyensúlyozott a két világháborús oldal között, és zsidó ember is csak annyi halt meg az ő uralma alatt, amennyi elkerülhetetlen volt a németek nyomásgyakorlásából fakadóan. Budapesti zsidókat pl. több tízezres nagyságrendben mentette meg.


Az meg felesleges megmagyaráznod, hogy a magyar nemzett bukottként minősítése nem magyarellenes megnyilvánulás. És már nem is az első tőled. Nagyon szép, hogy leírod, hogy nem vagy liberális, nem vagy magyarellenes... csak épp a soraid másról árulkodnak. Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz, te magad sem érted. Semmilyen szemellenző nincsen rajtam. Köztünk annyi a különbség, hogy én nemzetekben gondolkodom, mint minden normális ember, te pedig nem.

2020. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

35


Az biztos. A gazdaság, meg a protekció. A kazdaság, meg a korrupció. A gazdaság meg a seggnyalás. A gazdaság meg a nemzet lealacsonyodása a németek szolgáivá, talpnyalóivá.

Szóval a magyar nem egy bukott nemzet? 1848,1918,1945,1956...stb.ezek fényes győzelmek voltak? Láttad te, mekkora volt Magyarország területe Nagy Lajos király idejében a mai területéhez képest? Tudod te, egykor milyen befolyásos volt ez az ország egész Európában, s most mekkora röhelyek mindenki szemében? Szóval ezek fényében szerinted nem egy bukott nemzet ez?


Szóval minden normális ember szerinted nagy nemzetek én gondolkodik? Ugrál, mint egy hülye, s hülyéve téve magát is veszett ügyek mellett sírdogál? Ok, ha ez a normális ember, akkor inkább bővítem (a döntő többségben lévő) szerinted nem normális emberek sorát. Köszi. :)

2020. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Milyen vesztett ügyek, te szerencsétlen? Arra célzol, hogy Trianon miatt sírdogálok, és a revízióról álmodom minden éjjel? Hol írtam ilyet? :D
2020. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

37

Veszett ügy maga az a magyar nemzet, amiről te álmodozol. Veszett ügy a Trianon például. Te acsarkodsz a román okra, ahelyett, ahogy azt sok hülye teszi, ahelyett hogy inkább a két nemzet összefogna. Acsarkodsz, minden ok nélkül, olyasmi miatt, amihez semmi közöd. Veszett ügy ez a nagy lovagiasság amivel itt szerepelsz. A kérdező nem akar valóban a román hadsereghez tartozni, de van rengeteg ember, aki igen. Azok szeretnének tisztességes megélhetést, jó életét, könnyebb boldogulás, stb. Te persze lehurrogod őket. Persze, egy szemétszedői vagy elárusítói pozíció jobb egy salgótarjáni közértben, ugye?

2020. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Fogd már fel, hogy senki sem acsarkodik a románokra. Nem akarok trianoni revíziót sem, mivel nincsen semmi realitása. Semmi ilyesmit nem írtam, csak annyit, hogy van bennem egy egészséges nemzettudat. És akiben van, az egy lengyel népre testvérként gondol, míg egy románra nem kifejezetten. Emögött nem személyes sértettségek és nem is pátoszos ódák állnak, egy sok évszázados történelmi tapasztalat egyvelegéből fakad ez az egész, és abban igazad van, hogy teljesen a helyén kell kezelni. Ugyanakkor te azt várod az emberiségtől, hogy ezeket felejtse el, lépjen túl minden történelmi sérelmen. Csakhogy nem robotok vagyunk, ez nem lehetséges gombnyomásra. Azért hívlak folyamatosan liberálisnak, mert a liberális brüsszeli EU-politika képviseli ezt az álláspontot, ti. fel kell számolni a nemzetállamokat a jelenlegi formájukban, aminek az egyik legfontosabb aspektusa a nemzettudat, a történelemből fakadó identitás megtörése, eltörlése.


Az újabb magyarellenes kijelentéseidet már közönnyel és puszta szánalommal fogadom. Igen, megvannak a magunk tragédiái, és a nemzeti ünnepeink sem feltétlenül örömteli események által alakultak ki. Ugyanakkor ez a mi történelmünk, nekünk ezt kell megélni és erre kell emlékezni, akár tanulni belőle. Az csak a hozzád hasonló nemzetellenesek fejében fordul meg, hogy az országunk tragédiái miatt megtagadjuk a magyar nemzetet. Erre nem tudok mást mondani, mint hogy nem vagy normális, igen.


Aki meg salgótarjáni eladó vagy szemétszedő, az menjen el tanulni, és akkor majd keres több pénzt. Vagy ha a katonaság vonzza, itt van a MH, megélni ott is meg fog. A román hadsereg itt sehogy sem jön képbe, már csak azért sem, mert nincs realitása annak, hogy egy magyar ember oda csatlakozzon. A legnagyobb probléma az ezzel kapcsolatban, amit még mindig nem tudtál megérteni, hogy a hadsereg az a haza védelméről szól, a hazád érdekeinek szolgáltatáról. Vannak, akiknek csak egy munkahely a sok közül, de akkor sem csatlakozol más ország hadseregéhez (idegenlégiók kivételek). Ennek sincs sok realitása, de mi van, ha a jövőben olyan parancsot kapna a román hadseregben, hogy támadja meg Magyarországot? Más ország nemzeti hadseregéhez csatlakozni azt jelenti, hogy feladod a magyarságodat, és ha ezt épp a románok javára teszed meg, az igazán bicskanyitogató. Ilyen nagyon egyszerű ez.

2020. dec. 31. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Lengyel népre testvérként? Akkor is a testvéreit voltak, amikor a németek lerohanták Lengyelországot, a magyarok pedig tapsoltak nekik a háttérben? Akkor is testvérek voltak, amikor

Honnan vetted ezt az álszent, humbuk dumát hogy a lengyelek testvérek a románok meg ellenségek?


Ha ezt jelenti az EU liberális, akkor az vagyok. Mert ezzel teljesen egyetértek. Ott se voltál Trianonnál, de lehet még a nygapád sem, mégis te érzed a nagy nemzeti sértettséget. Persze pl az semmit nem jelent neked, hogy azelőtt a horvát, román, stb nép el volt nyomva, nem lehetett saját országuk. Te csak a magyarok baját siratod. Ui: nem értem mi a bajod az ilyen politikával, ami az egyenjogúságra törekszik.


Mivel nem vagyok magyar és csekély közöm van a magyarokhoz, meg is tagadom egy örök vesztes országot. A folyamatos baklövésekre, hibákra, elvesztegetett lehetőségekre és nyomorra lenne büszke egy magyar?

Tragédia?ki tehet a tragédiákról? 90 százalékkal kben mindegyikről a magyarok. 48-ról,56-ról,a két világháború nagy hibáiról mind a magyarok tehetnek.ez nem tragédia hanem hülyeség.


Csak magyar hadsereg létezik? Nem mindenkinek van ínyére naphosszat dolgozni, kis fizetést keresni, vénember korig dolgozni, stb. Romániában egy katona vagy rendőr sokkal jobban meg van becsülve. És ha valaki ehhez a hadsereget akár tartozni, ahhoz neked semmi közöd. Nem te vagy az etalon, a követendő példa.

Nincs realitása? Személyesen 4 Magyarországi származású magyart és legalább 25-30 erdélyi magyart ismerek, akik a román hadsereg katonái. Jól élnek, boldogak.még a te becses engedélyes nélkül is.

A hadsereg egy munkahely. Senki nem azért lesz katona, hogy főbelövesse magát. És ha igen, akkor abban az országban lesz, amelyikben jobb körülményeket remél, vagy amelyet jobban szeret.

Nem értem miért nem csatlakozna valaki egy másik sereghez? Jár a pofád mint a ruca segge de a lengyel Bem tábornokot nem utasították el, mert nem magyarként csatlakozott a magyar sereghez. És Cetz János sem valami mumus tudtommal, mert az ergentin sereg tisztje lett. Ne légy ilyen álszent, agymosott! Térj vissza a való életbe.


Olyan parancsot kapna?

1. Te nem vagy tisztában a világpolitikával. NATO tag mindkét ország, nem támadhatják meg egymást.

2. Ha valami csoda folytán mégis ilyen parancsot kapna, teljesítené. Egy magyar élet többet ér mint egy román vagy egy olasz?

2020. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!