Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar állampolgárként hogyan...

Magyar állampolgárként hogyan tudnék csatlakozni a román hadsereghez?

Figyelt kérdés

2020. dec. 26. 22:23
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Ami a fizetéseket illeti, nem helyes amit küldtél. Én, egyetemmel, doktorival, börtönparancsnok-helyettesként 13 000 lejt keresek (a beosztás emeli az összeget, a képzettség foka szintén). Erre még rájön, ha bevállalok éjszakázást vagy ünnepnapot, vasárnapot, 24 órás munkát, s ha ezek megvannak, bőven megvan 15000. Amit küldtél, annyiban igaz, hogy egy no name, újdonsült kis tiszt, akinek semmi képzettsege, plusz kurzusa, beosztása és pluszba dolgozott munkája nincs, az csak 7000-et keres.
2020. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:

A romániai magyarok helyzete speciális, és bár ezt a vonalat sem támogatom, a kérdés nyilvánvalóan egy anyaországi embertől érkezett (vagyis érkezett volna, ha nem troll lenne). Tehát ne mossuk össze a kettőt.


Fizetések tekintetében inkább hiszek az egybehangzó internetes forrásoknak, mint egy random embernek. Egyébként hadseregről volt szó , nem rendőrségről (hisz te ott vagy).


Bár valódi harcban valóban nem vettem részt, 7 évig voltam a Magyar Honvédség tagja, és megjártam a KFOR-t is. Tehát nem kérek kioktatást. Amit előadsz, az véleményem szerint igen torz látásmód, de hogy épp egy rendőr írja ezt... Egy rendőr is keveredhet "harcba", és lehet hogy az életet kell kockáztatnia. Parancsra. Az is értelmetlen?


A beteges gondolkodásmódodat jól szemlélteti, hogy elveszed a halottaktól a hősi státuszukat, de azért van képed az özvegyekkel példálózni. Pontosan az ő fájdalmuk miatt (is) kell hősként tisztelni az elesetteket, és megőrizni az emléküket.


Ahogy mondtam, én nem vagyok romángyűlölő soviniszta. Magyar ember vagyok, aki nem tagadja meg a saját történelmet. Egy magyar és egy román embernek nem feltétlenül kell szeretnie egymást, én erről beszélek, nem háborúról, hiába próbálsz ferdíteni. Te ellenben megtagadnád a történelmet, varázsütésre kitörölnéd az évszázados sérelmeket, tragédiákat, Trianont.


Az is aranyos, hogy előadod az internacionalista összeborulást, de aztán ilyen magyarellenes megnyilvánulásokat teszel (20-as kommented vége). Szerintem te valami köpedék oláhci.gány lehetsz, akit még Romániába is kinéznek, ezért vagy ilyen szinten hazátlan.

2020. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Romániában*
2020. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
47%

22

Én a munkanapjaimat az irodám falai és a börtön udvarán töltöm. Nem keveredtek harcba. Harcoltam viszont az 1989-es forradalomban.

Elnézést, nem tudtam hogy van katonai múltad.

Az özvegy nem vígasztalódik meg, mert egy magyar zászlót tesznek Pista bácsi sírjára. Ez a beteges látásmód, hogy valakit a halála után kezdünk tisztelni és szépeket mondani róla, amikor már úgyis mindegy és az egész már csak protokoll.

Engem nem érdekel semmilyen történelem, sem Trianon. A történelem sírna ha látná a mai magyarokat. Hunyadi, Bocskai és Szent István megint meghalna, ha meglátná, hogy most egy cigány uralkodik és mindent ellopnak, amit valaha is felépített ez az egykor nemes és büszke nemzet.

Nem vagyok román cigány, de köszi hogy kimutatod a fogad fehérjét, te "nagy magyar". Ennyit rólad meg arról, hogy mennyit érsz.

2020. dec. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Hát igen, te már sok-sok hozzászólással ezelőtt kimutattad a fogad fehérjét.
2020. dec. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
52%

25

Én csak az igazságot mondtam. Azt, ami valóban van a világban és nem azt, ami a teválomvilágodban él.

2020. dec. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
A liberális, rózsaszín világodban esetleg :) Hazátlan oláhc.igány!
2020. dec. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

27 sem román vagy cigány, sem liberális nem vagyok. De ez neked valami mániád, biztos valami pszichés zavar. Kezelteted magad?


Nem a világ nem rózsaszín. Te akarod annak beállítási. Te vagy azzal, hogy a nagy hazaszereted bárkit is érdekel vagy bármit is számít. Te hiszed azt, hogy az növeli az emberi értéked és ha kiteszed a magyar zászlót a töködre, akkor nem az utcán fogsz meghalni. De az élet nem ilyen.

Az életben senkit nem érdekel ki vagy, mi vagy, anyád török volt vagy zsidó, csak az, hogy tudd, hol a helyed. Az életben egy ember nem beszél pátosszal a halott szeretteiről, hanem szenvednek a hiányuktól. Az ilyen fröccsöntött Horthy-k pedig mint te meg verik a belüket, hogy hazám hősei, stb.

Ráadásul neked ahogy észreveszem az is mindegy, hogy milyen ügyért halt meg valaki. Ha sikeresen fejbetalálta egy lövedék, már jár neki a taps. Ügyes vagy, mondhatom.

2020. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Mivel az átlagkatona jellemzően nem parancsokat ad, hanem teljesíti őket, így igen, szinte mindegy, hogy milyen háborús kontextusban hal meg. Veled ellentétben nem relativizálom a hősi halált és a hatalmas áldozatukat. Megint elmondom, hogy te ezt 20 kommenttel később sem fogod megérteni, mert egyszerűen hazátlan vagy. Horthyval kapcsolatban pedig nem ártana egy kis történelmet tanulnod, mert úgy látszik, vele sem vagy képben.
2020. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

29

Nekem van hazám. Tudod, nem csak a klózet Magyarország létezik a világon, nem az a világ közepe. Horthyról nagyon pontosan tudom ki és mi volt. Te is tudnád, ha nem lennél meghülyítve a nagy szózatokkal és a nyálas magyar fanatizmussal.

2020. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!