Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-ban miért annyira...

Az USA-ban miért annyira vonzó a fiatalok számára, hogy felszereljenek katonának?

Figyelt kérdés
Nálunk szerintem nem annyira vonza a fiatalokat a honvédség, de talán a környező országokban sem. Gondolok itt Szerbiára, Szlovákiára, Romániára, stb.

2020. dec. 31. 14:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
86%
@22: ezek szerint 19 éves, diploma és nyelvvizsga nelküli gyerek állt be kopasznak. A nettó 150 a katonaságnál csak az alapilletmény. Elég sok pluszt lehet rárakni még és rengeteg kedvezmény es juttatás is van. A rendőrségnél nincs semmi. Ők 150 nettót kapnak, és semmi többet. De a kazonák fizetése már nem rossz - már annak, aki akar is...
2021. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
90%

@40 Van lehetőség egyetemi szinten is tanulni a kazonaságon belül, és az ÁEK ellátás sem utolsó. Lakhatási hozzájárulás, kamatmentes munkáltatói kölcsönök, és még sok minden. Nézz utána!

A marketing addig nem is lehet jó, ameddig a szülők fel canbak háborodva a heti 5x tesi miatt, meg ha a picsi gyerekecskének 10 szabályos fekvőtámaszt meg kell csinálni.

Én Ranschburg Jenő féle nevelést tartom totálisan rombolónak ilyen téren.

2021. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:
A magyar honvédség egy vicc. A tartalékosokról meg inkább ne is mondjak semmit. A legtöbbjük nem tudom, hogy le tudna-e futni egyszerre 100 métert. De valakinek őrizni kell a WC-t is Afganisztánban.
2021. jan. 1. 21:03
 44/65 anonim ***** válasza:
100%
A Magyar Honvédség átlagos a régióban, a különleges műveleti katonáink pedig a top 5-6. helyen vannak Európában. De nyilván ezzel is nagyon képben vagy.
2021. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:
Európa? Az maga a fővicc.
2021. jan. 1. 21:08
 46/65 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezzel biztosan egyetért a SAS, a KSK és a számos másik különleges egység is :D Eddig sem mondtál túl okos dolgokat, de most már végképp ideje lenni elgondolkodni, és kommentelés helyett inkább utánaolvasni arról, hogyan is működik a világ.
2021. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
78%

#42: Szerintem nem kifejezetten a heti 5x tesi miatt vannak felháborodva, hanem mert ennek nincsen megfelelő háttere(helyszín, idő stb.) és a rendkívüli óraszámok mellett annyira nem jön jól amúgy sem. Ha az egyéb órák számát csökkentenék és lenne megfelelő háttere annyira nem zavarná a szülőket(akik egyébként a katonaviselt korosztály és az iskolában is elég keményen voltak fogva, ami megmagyarázza hogy honnan jön a tanárokkal szembeni ellenszenvük és arroganciájuk most hogy ezt következmények nélkül kinyílváníthatják).


Amerikában egyébként pont, hogy jobban érvényesülnek a Ranschburg és hasonló elvek, a tanulók általában kevésbé terheltek mint idehaza. Ennek viszont sok köze nincsen ahhoz szerintem, hogy a hadseregben való elhelyezkedés mennyire népszerű. Többnyire nem is a középosztály gyerekei állnak be a seregbe, hanem a gettósok akiknek addig is mindennapos volt az erőszak függetlenül az oktatási rendszertől.

2021. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 A kérdező kommentje:
Nézd, én csak az USA-t, Canadát tekintem valamirevaló országoknak. Európa kész nevetség, azon belül az EU meg egyenesen szánalmas.
2021. jan. 1. 21:19
 49/65 A kérdező kommentje:
Az én házamon kint van az USA zászlója. Kint van a magyar zászló is egyébként. Büszke vagyok rá. Sokat köszönhetünk neki.
2021. jan. 1. 21:24
 50/65 anonim ***** válasza:
100%

"Nézd, én csak az USA-t, Canadát tekintem valamirevaló országoknak. Európa kész nevetség, azon belül az EU meg egyenesen szánalmas."


:D :D :D :D

2021. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!