Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Enyhébb kiképzések?

Enyhébb kiképzések?

Figyelt kérdés

18 éves fiatalember vagyok, van egy betegségem ami egy picit hátráltat fizikailag, szerintem egy két jobb helyre ez miatt be se vennének, nem is akarok menni.

A kérdésem az lenne hogy vannak olyasmik hogy enyhébb kiképzés? Túlélés, technikák, megtanítanak megvédeni magad stb... Mondjuk pár hónapos?

Ne bántsatok a kérdés miatt xD Lehet hülyeség, nem vagyok képbe ezekkel.


2021. febr. 7. 01:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Vegyél paprikasprét, elég az.
2021. febr. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Ki kell ábrándítsalak, sajnos nincs. Az erősebb, gyorsabb, képzettebb tapasztaltabb harcos mindig győz. Ha ők többen vannak győznek. Aki azt ígéri hogy lila foltok zúzódások vér és szenvedés nélkül harcos leszel az hazudik. A levegőt ütögetve és elképzelt szituációkat gyakorolva még senki sem tanult meg kűzdeni.

Érezni kell amikor megütnek. Érezni kell a fájdalmat. Meg kell tanulni akkor is tovább kűzdeni ha nagyon fáj. Másképp nem megy.


De azért van nagyon sok edző/mester/guru aki reményt ad. Elmagyarázza hogy hogyan fog egy 50 kilós nő közelharcban legyőzni egy 100 kilós férfit. Hidd el nem fog működni. Sosem működött.

Járj el futni. Szégyen a futás de életet ment.

2021. febr. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Paprikaspayvel annyit érsz hogy elveszik tőled és felnyomják a ....
2021. febr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudok ilyet elképzelni, mert bármilyen képzésen is vesz részt egy ember, az valamilyen szisztéma mentén, az ismereti anyagok egymásra épülésével valósul meg. Az pedig végképp felejtős, hogy ötnél több emberrel foglalkozik egy oktató és a kedvedért nem oktat le valamit, illetve le fogja számodra butítani a komplex ismeret anyagot. Ha találsz privátban olyan embert, aki a személyedre szabottan oktat, akkor is nagyon mélyen a zsebedbe kell nyúlnod - a speciális igények érvényesítésének vonzataként. Esetleg azt tudom ajánlani neked, hogy vegyél pszichés tréningeket, amelyeken megtanulhatsz szituációkat kezelni, magabiztosságot tudsz magadba szívni. Hiszed vagy sem, a magabiztos viselkedés már önmagában egy fél siker. Ha ezt megfűszerezed egy közepes erősségű paprika spray-vel is, - amelyet adott helyzetben van is merszed használni és magadba sulykolod, hogy széllel szemben vagy zárt helységben nem akkora bolt a használata, akkor már előrébb vagy. Egyéb szövetségesed lehet még adott helyzetekben a helyzet felismerés, a lélekjelenlét és a meglepetés ereje.
2021. febr. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, mondom ilyen kis "tábor" szerű szarságra gondoltam, puhányoknak xDD Elég puhány gyerek vagyok, csak gondoltam hátha...
2021. febr. 7. 01:51
 6/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
58%
Önkéntes Műveleti Tartalékosság és a Területvédelmisség is kiesnek neked ?
2021. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, a legfontosabb önvédelmi tétel az, hogy csak akkor állunk le valakivel bunyózni, ha már semmi más lehetőség nincs a veszélyhelyzet megszüntetésére.


Tegyük fel az utcán este valaki elkezd veled üvöltözni, és veszélyes helyzetben érzed magad. Az első lépés ilyenkor az, hogy elhagyod a területet, ha kell, futva. Ennyi, sikeresen megvédted magad! Ha ez nem lehetséges, akkor a következő lépés a deeszkaláció, magyarul próbáld meg a tagot lenyugtatni, legalább addig, hogy el tudj futni. Ha ez sem lehetséges, akkor bizony fizikailag meg kell védened magadat.


Mégegyszer szeretném kihangsúlyozni a lényeget, ha esetleg nem lenne egyértelmű: az önvédelem NEM arról szól, hogy bucira versz mindenkit, hanem az, hogy minél kevesebb kár érjen téged egy konfliktushelyzetben. Ha kés, vagy valamiféle másik szúró-vágóeszköz is van a delikvensnél, akkor lehetsz akár MMA-világbajnok is, a legbiztosabb, legkevesebb kockázattal járó megoldás a helyzetre a futás.

2021. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Elmegyek síkfutásra köszixD

Viccet félretéve köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 7. 14:36
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Először talán nem ártana kezdeni valamit ezzel a nyomi, láthatóan átfogó önbizalomhiánytól szenvedő mentalitással, mert számos problémád lesz az élet minden területén a későbbiekben. Még csak 18 éves vagy, szóval nem késtél le róla, szerencsédre. Ilyen gondolkodásmóddal egy alapkiképzésen is kihívás lenne túljutnod számodra (nem a fizikai rész miatt mondom elsősorban), bár nem is értem, hogy miért ebbe a kategóriába írtad a kérdésedet. Miért nem mész el küzdősportolni?
2021. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Ha pedig célzottan a katonai túlélés, kütyük nélküli tájékozódás és hasonlók érdekelnek, akkor keress egy olyan egyesületet, akkor ebben a témában találsz nagyon sok könyvet.
2021. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!