Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik politikusoké a legnagyo...

Kaladze kérdése:

Melyik politikusoké a legnagyobb felelősség azért, hogy Magyarország csatlakozott a második világháborúba a németek oldalán?

Figyelt kérdés
Tudom ez a kérdés nem olyan egyszerű, mivel persze tudjuk hogy Magyaroszág vesztes volt az első világháborúban, erre jött sajnos Trianon, és úgy tudom hogy Horthy 1938-1943 között megkapta Hitlertől a felvidék, erdély, délvidék, kárpátalja magyar lakta részét cserébe azért hogy több magyar katonát küldjön az orosz frontra. Persze arról is tudok hogy Magyarország akkor lépett be a háborúba, amikor volt a Kassai bombázás és ráfogták egy szovjet gépre. Olvastam azt is hogy Gömbös és Imrédy voltak akik németbarát politikát folytattak, Horthy álítólag inkább angolbarát volt, de valahol tehetett is azért hogy Magyarország a németek mellett harcoljon (de meg is volt kötve a keze). Röviden újra Horthyn, Imrédyn, Gömbösön kívül ki "tehetett" még arról hogy Magyarország a Harmadik birodalom szövetségese lett??

2021. márc. 29. 13:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Ki más lenne, ha nem Horthy? Ő volt a kormányzó...
2021. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%
Ahol elefántok csatároznak ott a füvet kitapossák... na kb. ez történt velünk a II. Vh-ban. Túl sok lehetőségünk nem volt ugrabugrálni, vagy dalolva megyünk szövetségesként vagy megszállnak/lerohannak minket. A mérték volt a kérdésed. Az egyéni felelősséget lehet vitatni, ki mennyire volt németbarát. A mérsékelt közép kényszerhelyzetben volt, a fasiszta talpnyalók nem - kötélen is végezték a II. Vh. után.
2021. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Horti volt aki bepucsított majd széthúzta a farpofáit felajánlkozva Hitler számára.
2021. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Persze Horthynak is nagyon nagy része volt benne, de láttam Horthy a kormányzó c. filmet, ott talán szépítik is kicsit mindenesetre ott volt hogy angolbarát volt, nem volt antiszemita és fasiszta, nem engedte át a nyilasoknak a hatalmat...DE igen mint kormányzó megfékezhette volna, rajta kívül viszont azt gondolom voltak nagyobb németbarátok is..
2021. márc. 30. 02:36
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

14

Most ennyi erővel Szálasiról is lehetne egy nácimosdató filmet forgatni amiben azt hazudnánk hogy kifejezetten szerette a zsidókat, de ettől ez még nem lenne igaz. Horti antiszemita volt, az ő parancsára itt már akkor zsidókat mészároltak válogatás nélkül, nőket gyerekeket, amikor Hitler még a nemi identitását próbálta kibogozni Bécsben.

2021. márc. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nézd nem védem Horthyt nagyon sok rossz döntése volt, nagyon sok hibája, de viszont nem mondható az sem 100 százalékra hogy annyira antiszemita lett volna, mert a Budapesti zsidóság neki köszönheti az életét, többet is megmenthetett volna, de a kormányai kiszolgáltatták és nem tett semmit, az igazi antiszemitákat börtönbe is záratta, köztük Szálasit is, és akik mindent megtettek a zsidóság pusztulásáért a három Laci - Endre László (Horthy megpróbálta leváltani), Baky László (Horthy nyomására leváltották), Ferenczy László


Elie Wiesel Nobel-békedíjas erdélyi születésű zsidó származású holokauszttúlélő a következőket jelentette ki „Horthy Magyarország kormányzójaként hatszázezer magyar zsidó deportálásáért volt felelős, akiket Auschwitzba szállítottak. Valami rettenetes tévedés van abban, ha valaki ezek után rehabilitálni akarja őt.” Horthy megítélésében azonban a zsidóság sem egységes, több amerikai zsidó szervezet küldött koszorút Horthy kenderesi újratemetéséhez, a bécsi Blumgrund János a következő feliratú koszorút helyezte el a síron: ,,Megemlékezésül egy hálás magyar zsidó a sok közül.” Dr. Eliezer Rabinovich, az egykori moszkvai főrabbi unokája, a holokauszt kutatása során arra a következtetésre jutott, hogy nem ért egyet a Horthyt bírálókkal. Tény, hogy kortársai Horthyt a holokausztért nem ítélték el, illetve ilyen irányú felelőssége fel sem merült. 1957. február 9-én hunyt el Estorilban száműzetésben.

2021. márc. 30. 18:01
 17/22 A kérdező kommentje:

És volt az úgynevezett Horthy ajánlat is...

[link]


Azért is megítélése már csak abban hogy antiszemita e volt, kérdéses, valamit tett, de többet tehetett volna, és hagyta is hogy sok embert deportáljanak...

2021. márc. 30. 18:07
 18/22 molnarmarcell21 ***** válasza:
49%

Nem kérdéses egyáltalán. Nemcsak a népirtástól lesz valaki antiszemita, hanem a zsidóellenes propagandától és a zsidóellenes törvényektől is.


De felesleges ezen vitatkozni, Horthyé volt a hatalom, és mint ilyennek, mint döntéséért vállalnia kell a felelősséget. Ahogy Gyurcsánynak is a 2004-2009 közötti időszakért vagy Orbánnak a 2010 óta tartó kormányzásáért.

2021. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a nácimosdató szöveget hagy meg a széljobbos csoportos seggbewki partykra. Itt erre senki nem kíváncsi.
2021. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Kedves 19es nem akartam nácismosdató ahogy írtam Szálasi, Endre, Ferenczy, Sztójay, Imrédy, Gömbös ők valóban nagyon szélsőjobbosok voltak, amit írtam neutrálisan írtam a wikipédiából és más forrásokból idéztem. Maradok tisztelettel.
2021. márc. 31. 01:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!