Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik politikusoké a legnagyo...

Kaladze kérdése:

Melyik politikusoké a legnagyobb felelősség azért, hogy Magyarország csatlakozott a második világháborúba a németek oldalán?

Figyelt kérdés
Tudom ez a kérdés nem olyan egyszerű, mivel persze tudjuk hogy Magyaroszág vesztes volt az első világháborúban, erre jött sajnos Trianon, és úgy tudom hogy Horthy 1938-1943 között megkapta Hitlertől a felvidék, erdély, délvidék, kárpátalja magyar lakta részét cserébe azért hogy több magyar katonát küldjön az orosz frontra. Persze arról is tudok hogy Magyarország akkor lépett be a háborúba, amikor volt a Kassai bombázás és ráfogták egy szovjet gépre. Olvastam azt is hogy Gömbös és Imrédy voltak akik németbarát politikát folytattak, Horthy álítólag inkább angolbarát volt, de valahol tehetett is azért hogy Magyarország a németek mellett harcoljon (de meg is volt kötve a keze). Röviden újra Horthyn, Imrédyn, Gömbösön kívül ki "tehetett" még arról hogy Magyarország a Harmadik birodalom szövetségese lett??

2021. márc. 29. 13:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor tehet róla.
2022. márc. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Gyurcsáááááány :D
2022. márc. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!