Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan tagadják azt, hogy ha Japánt meg kell szállni, milliók vesztek volna oda mindkét oldalon, Japánban ráadásul 28 millió civil is, köztük nagyon sok kamasz lány is. Ugyanis mozgósítottak még a civileket is??

Figyelt kérdés
És hogy a két atombomba megmentette mindnyájunk életét?

#atombomba #Japán partraszallás
2021. jún. 6. 14:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ezt olvasd el
2021. aug. 4. 19:05
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Itt semmi ellentmondás nincsen az én kommentem és a cikk között. A cikk csupa tervről beszél: én ezt elismerem, valóban ezek voltak a számítások és a tervek, de pont ezt mondom, hogy ezek a tervek alapjaiban téves premisszákból eredtek. Az amcsik azért számoltak milliós veszteségekkel, mert azt hitték, hogy a japánok az utolsó emberig küzdeni fognak, ahogy történt az a csendes-óceáni szigeteken. De ahogy a mandzsúriai kampány is rámutat, ez egy teljesen téves feltételezés volt: szinte a teljes hadsereg dezertált, a civilek annak ellenére, hogy be voltak szervezve milíciákba, semmire nem voltak képesek, a szovjet medve átment rajtuk mint az úthenger, jelentős emberveszteség nélkül.


A japán vezérkar persze hogy azt tervezte, hogy ők majd a kisgyerekeket is bevetik, mert ők is teljesen elvakultak voltak, fogalmuk sem volt arról, hogy a japán civil lakosság mennyire háborúellenes volt. 1945 Augusztusára effektíve anarchia uralkodott Japánban, a rendőrség és a hadsereg szinte teljesen tehetetlen volt, esélyük sem lett volna besorozni a japán civil lakosságot.

2021. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Alex Fly ***** válasza:
36%

Alapvetően a japán haderő szét volt szórva a Csendes-óceán térségében illetve az ázsiai hadszíntereken, Japánban gyakorlatilag nem volt számottevő hadsereg. Ami volt, az is el volt foglalva a háborúellenes civil lakosság fékentartásával -meg merem kockáztatni, hogy ha az amerikaiak partraszállnak Japánban, ellenállás helyett üdvrivalgás fogadta volna őket.

Mondjuk a két atomtámadással ezt sikerült jól elcseszniük...

2021. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
14-es: ezt neki mondhatod, mindenki, aki érdemben megválaszolja a kérdését, le lesz hülyézve. Nekem konkrétan két válaszom is törölve lett, mert a kérdező jelentette őket, pedig az egyik kifejezetten részletes volt, forrásmegjelölésekkel, egy csomó időt beleöltem, totál feleslegesen. De nem baj, a kérdező idehányt egy random blogot, ami igazából nem is ad neki igazat, forrásmegjelölés nincsen benne, és rövidebb, mint az én már törölt kommentem :D
2021. aug. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen, mert mindenképpen partraszállnak
2021. aug. 5. 07:31
 16/21 A kérdező kommentje:
És milliókat mentett meg
2021. aug. 5. 07:31
 17/21 Alex Fly ***** válasza:
0%
@16: nem megmentettek. Majd egymillió civilt gyilkoltak meg két terrortámadással.
2021. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen, a 200000 az k-urvaközel van ám az egymilliót, amúgy meg kaptak röpcédulákat
2021. aug. 5. 08:57
 19/21 Alex Fly ***** válasza:
0%

@18: Hiroshimában jóval több volt az általad említett 200000-nél. És erre jön még Nagaszaki 80000 áldozata - ami jóval több is lehetett volna, ha nem az utolsó célpontot támadják, hanem az időjárási körülmények megemgedik az elsődleges célpont bombázását. És ezek csak a robbantás közvetlen áldozatai...

A röplapokról pedig annyit, hogy a nukleáris célpontul szolgáló városokat direkt kihagyták az egyébként egész Japánt lefedő bombatámadásokból, ezeket a japánok biztonságosnak tekintették így a helyi lakosság mellett tele volt menekültekkel is.

És ezek mind civilek voltak, akiknek közük sem volt a háborúskodáshoz - és amelyek közü egyetlenegynek az élete is többet ért, mint a teljes sokmilliós hadsereg...

2021. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Nagyon jó látni, hogy valaki jelentette a kérdés alatti egyetlen normális választ, és az törölve lett."


Pedig ez az oldal a szólásszabadság zászlóshajója.

2021. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!