Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az egy héttel ezelőtt,2010....

Az egy héttel ezelőtt,2010. augusztus 23-án hajnalban Afganisztánban megtámadott konvojban hogy lehetett annyi katona?

Figyelt kérdés

A hivatalos tájékoztatás szerint 11 db páncélozott Toyota terepjáró és 4 db HUMVEE alkotta a konvojt. A 29 hazautazót 63-an kísérték, ez összesen 92 ember.


Azóta úgy tudjuk, a Toyotákban 5-en ültek, a HUMVEE-ba is 5 ember fér, lövésszel. Ez 15 járművel 75 fő.


Akkor hol fértek még el 17-en?


2010. aug. 30. 08:34
 1/8 anonim válasza:
100%
Ez érdekes tényleg!
2010. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
szerintem az autók mellet sétáltak
2010. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy az autók mellett sétáltak :D


Ez olyan, mintha az autók előtt ötven méterrel menne a gyalogság, hogy "hatástalanítsa" a taposóaknákat. Mert ott rohadt sok akna van, (részben) ezért kellenek a páncélozott járművek.


Tegyük fel, hogy a HUMVEE-ba többen zsúfolódtak be, mert épkézlábabb ötletem nekem sincs, viszont nem gondolom, hogy tényleg volt olyan, aki az autókonvoj mellett gyalogolt volna.

2010. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, letagadnak egy-két BTR-t, vagy egyéb járművet? Vagy valami nem volt szabályos és most kussolnak róla? Vagy esetleg van valami trükk, amiről az itthoniak nem tudnak, esetleg véletlen félretájékoztatás? Ez így tényleg érdekes...
2010. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

vszínűleg ezért:

[link]

2010. szept. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt én is olvastam, pont ebben említették először, hogy a Toyotákban öten ültek. Én korábban négy főre tippeltem volna.


A 29 fős hazautazó állományt így 11 kocsiba betéve + 1-1 fő sofőr éppen 40 fő, 44 helyre. Kényelmesen elférnek, van hely a csomagoknak. Tíz autóban is épp elfértek volna, de ráhagytam egy kicsit a csomagokra. Ezen felül 4 Humvee... Eszerint a verzió szerint még több ember "lóg a levegőben". Szóval ezek után láttam a linkelt cikket, átszámoltam 5-5 főre, de még mindig van 17 ember...


Most vagy tévedtek, és az egész konvoj volt 63 fő (de akkor 5 fővel toyotánként nagyon kevés jut a Humveek-ba), vagy volt ott még valami, amiről nem beszélnek...

2010. szept. 1. 18:45
 7/8 anonim ***** válasza:
A 17 ember volt a felderítő, (köztük én is) és jeleztük a csapatnak ha valami furcsát találunk, vagy látunk és akkor mindenki kiszál és fedezékbe vonul.
2010. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És részvétem az elhunytak családjának, bajtársainak!
2010. nov. 6. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!