Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha te lettél volna Hitler...

Ha te lettél volna Hitler helyében, hogyan fogtál volna neki a 2. világháborúnak?

Figyelt kérdés

Dunkirk-nál igyekeztél volna elpusztítani a visszavonuló angol csapatokat? Az Anglia-i bombázásnál maradtál volna a stratégiai létesítmények megsemmisítésénél? Vagy egyáltalán hogyan fogtál volna neki a szovjetunió megtámadásának? Az ezekhez hasonló fontos döntéseknél hogyan választottál volna?

Várom az ötleteket!



2021. okt. 11. 22:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén először is nem vágntam volna bele rögtön mindenbe először is folyamatosan fejlesztettem volna a hadsereget modernizáltam volna első sorban a flottát és a luffvaffét így kb 1942-re elkészültünk volna ezután a Szovjetekkel tényleges szövetséget kötöttem volna lengyelországot ugyan űgy foglaltam volna el (a szövetségeseket pedig szintén fejlesztettem volna hogy legalább annyira ütőképesek legyenek mint a németek igen minket magyarokat is) aztán jön franciaország azt meghagynám úgy ahogy történt mert az teljesen jól működött aztán a brit szigetek a megerősített flottávak szétlövettem volna a partot aztán bombázókat küldtem volna pár mustang kiséretében amik szintén szétbombázzák a part környékét elsősorban a vasútvonalakat és a hidakat hogy nehezebben menjen az utánpótlás ez után ledobnék pár ejtőernyőst akik a maradékot is megtisztítjká a part területén ezután U-boatokat és bombázóket küldenék az északi területekre ahol a brit flotta nagy része állomásozik kb olyan módon mint a japánok csinálták az amcsikkal pearl harbornál. Ezután jön a partraszállás a megfogyott utánpótlás nélküli brit parti erőket pedig folyamatos ágyútüzet a hajókról miközbe tart a partraszállás és a többi meg már megy tovább simán.


Aztán jön amerika amivel olyan egyeséget kötünk ami arról szól hogy ha ők nem támadnak mi se és afrika meg kb ugyan úgy elfoglalásra kerül.

2021. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
96%

Lengyelország megtámadásával vártam volna pár napot, hogy az oroszok is felvonulhassanak, mert a Molotov-Ribbentrop paktum megkötése után nekik kellett egy kis idő ehhez és egyszerre támadtam volna velük keletről és nyugatról, ez egyrészt megosztotta volna a lengyel erőket és még könnyebb lett volna őket leverni, másrészt az oroszoknak is kénytelen lett volna a nyugat hadat üzenni, így később már nem lehettek volna szövetségesek, vagy a németeknek se, mert akkor már lehet, hogy elgondolkodtak volna egy kicsit, mert két nagyhatalom ellen háborúzni az már más, mint csak eggyel.

A francia hadjárat zseniális volt, a sarlóvágás hadművelet működött, aztán a britekkel foglalkoztam volna. Nem csak légi háborúval, hanem már akkor meg lehetett volna növelni a tengeralattjárók gyártását, mert 40-41 ben fölényben voltak, csak kevés volt belőlük. Ha még a fejlesztéseket is jobban finanszírozta volna Hitler, az új típusú tengeralattjárók gyártását, az komoly előnyt biztosított volna, mert a XXI es osztályú tengeralattjárók már igazi csodafegyverek voltak, csak későn jöttek a snorkellel, a Walter turbinával, meg az akusztikus torpedókkal, amelyek a propellerzajra mentek és nem tévesztettek célt, holott sokkal előbb hadrendbe lehetett volna őket állítani.

[link]

A Szovjetunió megtámadása tényleg nagyon korai volt, előbb a brit szövetséggel való háborút kellett volna dűlőre vinni, ami egy alaposan kihegyezett tengeralattjáró háborúval sikeres lehetett volna, az elszigetelt Briteket rá lehetett volna kényszeríteni egy békekötésre, esetleg némi kompromisszummal, például fel lehetett volna adni Belgiumot, Hollandiát, akár Franciaországot, vagy egy részét a békéért cserébe, aztán lehetett volna az oroszokkal foglalkozni.

Nagy, sőt katasztrofális hiba volt a japán támadás után hadat üzenni az USA-nak, semmi értelme nem volt, azt nagyon elkapkodta Hitler. Legalább egyeztettek volna a japánokkal, mert nyilván azért tette ezt, hogy egy táborba kerüljön a japánokkal és ezzel őket is bevonja az oroszok elleni harcba, pedig a japánoknak akkor már ehhez semmi kedve nem volt. Ha Hitler ezt nem teszi, akkor a japán-amerikai háború a Csendes óceánra korlátozódott volna és az USA feltehetően sokkal, de sokkal kisebb segítséget adott volna a briteknek, mert magának is szüksége lett volna a fegyverekre, az európai hadszíntérre be sem tették volna a lábukat, így teljesen kimaradtak volna a harcokból.

Így ha már sem a britekkel nem lettek volna már háborúban, sem az USA-val, az oroszokkal lényegesen könnyebb lett volna elbánni, főleg ha azok Lengyelország miatt azok is szintén hadban álltak volna a nyugattal.

Ha meg a britek 39 ben nem üzennek hadat, akkor megint csak itt tartottak volna, az oroszokat akkor támadják meg, amikor akarják, lehetőleg nem nyáron, hanem korábban, hogy még a tél beállta előtt Moszkvába érjenek.

2021. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

sehogy! a hámorú oka a gazdasági piac újrafelosztása amit az usa tett tönkre! az emberek termeltek termeltek de nem tudták eladni! ehelyett inkább az ország belső ügyeire fokuszálta volna rá! a felesleges terméket újra hasznosítani (persze igen a háború igyis-ugyis kirobbant volna ha nem hitler akkor amerika vagy orosz vagy kína vagy a britek! de még japán is akár!

így vagy úgy a szovjetek nyomultak volna nyugatra az usa pedig ide hozta volna a harcát! szóval mindenképp az újrahasznált dolgokból egy önvédelmi dolgot csináltam volna!

az hogy zsidó és cigány üldözés volt megint csak durva miért is? gáz kamrák sterilizáció ember és gyermek kísérletek és egyéb borzalmak!

amúgy érdekes módon a nácik közt volt sok zsido és cigány katona akik vagy bevonultak vagy halál...! szóval még is csak be lehetett volna illeszteni a társadalomba csak hát megfelelő eszközökkel!

ja amúgy pár cigány úgy úszta meg hogy magas rangú tiszteknek zenélt! megint csak lehetett volna más út! volt más út akkoriban a cigányok úgy éltek hogy mind értettek valamihoz! zene, tánc, fazekas-kovács-suszter-szabó-kereskedő stb stb!


mivel az atom bombát nem ismerték ezért felesleges a védelmi lézerek fejlesztése! max hidegháborúban! miközben a belső dolgokat hoznám helyre aközben meg tenném a védelmi intézkedéseket!

2021. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 kretens ***** válasza:
90%
A második világháborúban az akkori europában élő több mint hetven millió Német ajkú lakosság körében soha nem volt totális mozgósitás mint például a Szovjetunioban.A Német hadsereg legnagyobb létszáma 1942-ben volt közel hét millió fővel.Egy totális mozgósitás esetén ez elérhette volna a tiz millió főt.Ennek azért lett volna jelentősége mert a visszavonuló és súlyos veszteségeket elszenvedő ténylegesen harcedzett Német alakulatok egy olyan hátországba vonulhattak volna vissza ahol már egy jól kiépitett védelmi rendszerbe tagozódtak volna be.A szálingrádi vereség után Németországban meg kellett volna kezdeni a totális mozgósitást ahol mindenkinek szerepe van valamilyen módon egy többlépcsős védelem kiépitésében.Például a városok módszeres átalakitása vagyis bizonyos városrészeket berobbantani hogy gépesitett alakulatok számára átjárhatatlan legyen igy utcai harcokra kényszeritve az ellenséget.Ha már 42-ben nyilvánvalóvá vált hogy katonai harci gépek számának terén nem vehetik fel a versenyt akkor légvédelmi ágyuk számát kellett volna megnövelni minden városban hogy elrettentse a támadókat a bombázásoknak a gondolatától is.A legjobb példa erre Königsberg a mai Kalinyingrád.Ez a város 45 május 11-kén adta meg magát vagyis jóval Berlin eleste után.Nem merte megrohanni a sokszoros túlerőben lévő Szovjet hadsereg pedig csak hetven ezren védték.Volt egy félelmetes fegyverből több is ebben a városban egy olyan légvédelmi ágyú ami akár 17-km magasságig is előtt.Akkoriban ez volt a csúcs.A Szovjet légierő nem merte lebombázni.A város módszeresen át volt alakitva úgy hogy minden méterért vérrel kell fizetni.A lényeg hogy ha ezt minden jelentős Német településen kiépitik amihez a totális mozgósitás elegendő élőerőt adott volna akkor amikor a szövetségesek és a Szovjetek elérték Németország határait olyan tényekkel szembesültek volna ami komoly dilemmát okozott volna.Ne felejtsük el hogy kifogyhatatlan hadsereg nincs főleg emberéletből és további több milliós veszteségeket már nem viselt volna el sem a szövetséges sem a Szovjet hadsereg ahoz hogy felszámoljon egy fanatikusan kiépitett védelmet.
2021. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Fonyod ***** válasza:

Úgy hogy kihagyom a holokausztot és az egész zsidóellenességet.

Ja és addig nem háborúztam volna a amíg nincsen atombombám.

2022. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!