Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 1526-ban megnyerhettük volna...

1526-ban megnyerhettük volna a mohácsi csatát, vagy az oszmán-török hadak mindenképpen győzelmet arattak volna?

Figyelt kérdés

2022. jan. 15. 14:09
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
93%

"A Zsoldos jelentése egészen a 2. világháborúig annyi volt, hogy "külföldi katona" aki nem a hazája védelmében harcol, hanem pusztán csak a pénzért."


Hazai katona is lehet zsoldos te retardált. Például az USA is alkalmaz magáncégeket. Na ezek a zsoldosok.



"Ne feledjük, hogy a Habsburgokban volt egyedül Árpád vére."


Mi bajod van te idióta? :)



"Nincsenek német vagy osztrák felmenőim. Korcsnak meg inkább nevezném a különböző nagyrasszokból kikeveredett (mongoloid és fehér rassz) török népeket, pláne a te Kunságodban ahol balkáni, szlovák és román vér keveredett a mongoloid kunnal. Na ez a habarcs felel meg leginkább SZÓ SZERINT, a "korcs" szónak (annak eredeti hamisítatlan értelmében) a Kárpát-medencében."


Ha megnézed a magyarok genetikáját, az egyik leginkább kevert, szóval ezzel nem kellne másokat mocskolnod. Biztos hogy vannak német vagy osztrák felmenőid és biztos hogy egy ilyen korcs vagy. Csak egy ilyen állítaná hogy jogosan igázták le a Habsburgok Magyarországot. Ezzel mindkét magyar szabadságharc résztvevőit arcon köpöd.



"Alapszó a paradicsom, a paprika sőt még a modern monitor szó is."


A paradicsom, a paprika nem alapszó te értelmi fogyatékos. Ezeket nem is ismerték a honfoglaló magyarok.



"Amiről te beszélsz azok török jövevényszavak, kölcsönszavak, bármilyen régen kerüljenek is be a magyar nyelvbe."


Ha régen kerültek a magyar nyelvbe azt jelenti a honfoglaló magyarok magyarul beszéltek és részben törökül. Szóval nem itt a Kárpát medencében beszélték a magyart.



"Hogy ki a retardált tisztán mutatja , hogy te egyszerű proli maradtál mint felmenőid."


Még egy térképet is mutattam hátha így felfogod ha már analfabéta vagy, de látom ehhez is fogyatékos vagy.



"Amikor Magyar jogtörténetet tanultam, a jogtörténészek nem tudtak a te 16.századi fantáziádról. Szerintem ezt te találtad csak ki. Olvass nyugodtan közjogi államjogi témájú történelmet, a tudósok érdekes módon nem tudnak arról amit te most kitaláltál. Azt a mesét szajkózód amit a Rákosi korszak tanított neked."



Jogtörténetet tanultál, napersze :) Még az elemi iskolát sem végezetd el te retardát.



És ne küldj semmit privátban mert egyből törlöm.

2022. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
74%

"Hazai katona is lehet zsoldos te retardált. Például az USA is alkalmaz magáncégeket. Na ezek a zsoldosok."


Gyogyó vagy megint prolikám,hiszen összekevered a fogalom 21.századi használatát a klasszikus II.VH előtti jelentésével. Zsoldos régen annyit jelentett, hogy idegen származású katona, aki pénzért harcol.


"Ha megnézed a magyarok genetikáját, az egyik leginkább kevert, szóval ezzel nem kellne másokat mocskolnod."


Te nem értesz a genetikához. Mihez képest kevert? Magyar állampolgárokról beszélünk vagy magyar etnikumuakról, mert nem ugyanaz! A Török ajkú népeknél RASSZ keveredés van, a sárga mongoloid meg a kaukázusi rassz keveredése. Na ez aztán igazán a "korcs".

Bizonyítottam neked hogy a Kunok még az I.VH előtt nem voltak magyar identitású emberek, illetve identitászavaruk sokáig tartott. A Horthy és a Rákosi alatt jött meg a magyar identitásuk...


Erről ebben a könyvben olvashatsz: [link]


"Még egy térképet is mutattam hátha így felfogod ha már analfabéta vagy, de látom ehhez is fogyatékos vagy."


A Google se ismer olyan térképet ahol Magyarországot elfoglalták a törökök, mivel erre sosem voltak képesek.


"Jogtörténetet tanultál, napersze :) Még az elemi iskolát sem végezetd el te retardát."


Még 1X kettőnk közül te vagy a buta tanulatlan szakmelós tahó azaz proli. Nekem több diplomám van.

2022. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
74%

"Gyogyó vagy megint prolikám,hiszen összekevered a fogalom 21.századi használatát a klasszikus II.VH előtti jelentésével. Zsoldos régen annyit jelentett, hogy idegen származású katona, aki pénzért harcol."


Teljesen mindegy mikor használták. Ugyanazt jelenti. A zsoldos hadsereg pedig nem professzionális. Mátyásnak zsolds hadserege volt a törököknek meg professzionális.



"Te nem értesz a genetikához. Mihez képest kevert? Magyar állampolgárokról beszélünk vagy magyar etnikumuakról, mert nem ugyanaz! A Török ajkú népeknél RASSZ keveredés van, a sárga mongoloid meg a kaukázusi rassz keveredése. Na ez aztán igazán a "korcs"."


Magyar etnikumról beszélek te nyomorék. Magyar állampolgár bárki lehet. Nézd már meg mennyire kevert genetikailag a magyar etnikum. Például te is egy osztrák korcs vagy.



"Bizonyítottam neked hogy a Kunok még az I.VH előtt nem voltak magyar identitású emberek, illetve identitászavaruk sokáig tartott."


Kit érdekelnek a kunok? Én a honfoglaló magyarokról bsezélek.



"A Google se ismer olyan térképet ahol Magyarországot elfoglalták a törökök, mivel erre sosem voltak képesek."


Annyira retardált vagy hogy egy alternatív történelmet kreáltál magadnak.



"Még 1X kettőnk közül te vagy a buta tanulatlan szakmelós tahó azaz proli. Nekem több diplomám van."


Te még az elemi iskolát sem végezted el. Egy ilyen primitív ember mint te csoda hogy írini olasni tud.

Mondtam hogy ne küldj semmit privátban mert törlöm olvasás nélkül.

2022. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
74%

"Teljesen mindegy mikor használták. Ugyanazt jelenti. "


NEM. Jelentésváltozáson ment keresztül.


[link]


A zsoldos mint láthatod mindig külföldi származású katona egy idegen országban. KIVÉTEL NÉLKÜL.


Minden zsoldos katona PROFI KATONÁNAK SZÁMÍT. Itt van az angol Britannika lexikon definíciója: [link]


"mercenary, hired professional soldier who fights for any state or nation without regard to political interests or issues. "


Itt van magyarul is: [link]


Dehát te az angollal is csak Google félre-fordítóval vagy képes megbirkózni...


"Magyar etnikumról beszélek te nyomorék. Magyar állampolgár bárki lehet. Nézd már meg mennyire kevert genetikailag a magyar etnikum. "


Nem hiszem hogy kevertebb lenne egy magyar mint bármelyik környékbeli nép. Tehát meg kellene határozni hogy mihez képest kevertebb. Nem tanultál populációgenetikát, max. pár rövid újságcikket láttál erről, de a pofád már nagy, hiszen ez a proli alapvető tulajdonsága.

Minden népnek van egy genetikai mintázata ami alapján elég jól el lehet határolni más népektől. Erre használják magas hatásfokkal az AUTOSZOMÁLIS DNS kutatást is.


"Kit érdekelnek a kunok? Én a honfoglaló magyarokról bsezélek."

A Honfoglaló magyarok nem beszéltek nagy eséllyel magyarul, és genetikai mintázatuk alapján olyan iszonyatosan messze vannak a magyar populációtól mint a BANTU négerek vagy az afrikai HUTU törzs tagjai.


IDEGENEK minden szempontból.


"Annyira retardált vagy hogy egy alternatív történelmet kreáltál magadnak."


HA létezik olyan térkép ahol az oszmánok elfoglalták a Magyar Királyságot a 16.-17században, akkor már rég posztoltál volna olyat. De olyat nem találsz még a neten sem. Mert a fejedben a fantáziádban létezik csak.

De mit is várhatunk tőled, hiszen tanulatlan proli vagy, egy szakmelós sulival amit már a cigányok is letesznek lassan. Ez a végzettség híven tükrözi szellemi képességeidet.

2022. jan. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
93%

"A zsoldos mint láthatod mindig külföldi származású katona egy idegen országban. KIVÉTEL NÉLKÜL."


Teljesen mindegy. A lényeg hogy a zsoldos hadsereg az nem professzionális hadsereg. A zsoldos katona lehet hogy profi lehet hogy nem, de egy zsoldosokat alalmazó hadsereg nem professzionális.



"Nem hiszem hogy kevertebb lenne egy magyar mint bármelyik környékbeli nép. Tehát meg kellene határozni hogy mihez képest kevertebb. Nem tanultál populációgenetikát, max. pár rövid újságcikket láttál erről, de a pofád már nagy, hiszen ez a proli alapvető tulajdonsága."



Akkor nézd meg magad ha arra sem vagy képes hogy magadtól rákeress:


[link]



"Minden népnek van egy genetikai mintázata ami alapján elég jól el lehet határolni más népektől. Erre használják magas hatásfokkal az AUTOSZOMÁLIS DNS kutatást is."


A magyar népnek nincs ilyen. Annyira kevert a magyarok genetikája hogy nem lehte elhatárolni más népektől.


"A Honfoglaló magyarok nem beszéltek nagy eséllyel magyarul, és genetikai mintázatuk alapján olyan iszonyatosan messze vannak a magyar populációtól mint a BANTU négerek vagy az afrikai HUTU törzs tagjai."


Akkor ki beszélt magyarul? :) Az itteni szlávok? Miért beszél marhaságokat? IDEGENEK minden szempontból.



"IDEGENEK minden szempontból."


És a magyar embere ezeketől az idegenektől származtatja magát.



"HA létezik olyan térkép ahol az oszmánok elfoglalták a Magyar Királyságot a 16.-17században, akkor már rég posztoltál volna olyat. De olyat nem találsz még a neten sem. Mert a fejedben a fantáziádban létezik csak. "


[link]


Ez a térkép hamis? :)

2022. jan. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%

"A paradicsom, a paprika nem alapszó te értelmi fogyatékos. Ezeket nem is ismerték a honfoglaló magyarok."


Az alapszavak nem feltétlenül csak a honfoglalókhoz köthetők.


[link]


Idézet:


"Ez azonban nem jelenti, hogy ne lennének igen ősi elemek az alapszókincsen kívül, vagy hogy az alapszókincsben kizárólag ősi elemek lennének. A magyar alapszókincs része a kukorica, a paradicsom és a paprika is, de tudjuk, hogy az ezzel jelölt dolgokat ötszáz éve még nem is ismerhették a magyarul beszélők. Hosszas nyelv- és kultúrtörténeti kutatás eredménye, míg megállapítjuk, mely szavak milyen eredetűek lehetnek."


"Ha régen kerültek a magyar nyelvbe azt jelenti a honfoglaló magyarok magyarul beszéltek és részben törökül. Szóval nem itt a Kárpát medencében beszélték a magyart."


Nincs bizonyíték arra, hogy a magyar nyelv ősét beszélték-e egyáltalán a hon-el-foglalók, hiszen ez csak egy 19.századi elején keletkezett (de igen elterjedt) teória, bizonyítékok nélkül. Nem több.


OLVASS:

A finnugor magyar nyelv és a honfoglaló kisebbség teljességgel idegen, azaz török nyelve: (bár szerintem te angolul csak Google félre-fordítóval tudsz:


[link]

2022. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg hogy a zsoldos hadsereg az nem professzionális hadsereg."

Mondod te aki szakmelós azaz proletár sulit végzett, amit a cigány is elvégez manapság.


Amit én állítottam, viszont az angol Britannica támogatja. Zsoldos = professzionális.


Meg a fent idézet magyar lexikon is.


Szóval a vitát elvesztetted te tanulatlan (ezért valóban fogyatékos) proletár kissrác. Találj olyan lexikont, értelmezőszótárt ami cáfolná az állításomat, mert én komoly hivatkozásokkal cáfoltam a te fantáziádat.

2022. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
Szóval még a saját térképed is azt bizonyítja hogy a törökök nem voltak képesek elfoglalni a Magyar Királyságot.
2022. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
93%

"Az alapszavak nem feltétlenül csak a honfoglalókhoz köthetők."


A paradicsom és paprika amerikából származik így semmi köze az alapszavakhoz sem a honfoglalókhoz. Egyébként a magyar rovásírás is török eredetű.



"Nincs bizonyíték arra, hogy a magyar nyelv ősét beszélték-e egyáltalán a hon-el-foglalók, hiszen ez csak egy 19.századi elején keletkezett (de igen elterjedt) teória, bizonyítékok nélkül. Nem több."


Áruld már el hogy akkor ki beszélte a magyar nyelvet ha nem a honfoglalók?



"Szóval a vitát elvesztetted te tanulatlan (ezért valóban fogyatékos) proletár kissrác. Találj olyan lexikont, értelmezőszótárt ami cáfolná az állításomat, mert én komoly hivatkozásokkal cáfoltam a te fantáziádat."


Ennyire nem lehet valaki értelmi fogyatékos mint te. Ha a zsoldos hadsereg professzionális lenne akkor minden ország hadserege zsoldosokat alkalmazna de senki nem tesz ilyet.



"Szóval még a saját térképed is azt bizonyítja hogy a törökök nem voltak képesek elfoglalni a Magyar Királyságot."


Ha nem tudod értelmezi a térképet akkor segítek. A törökök néhány kisebb nyugat-magyarországi terület kivételéve egész Magyarországot elfoglalták, és az a kicsi is a Habsburgokhoz tartozott akkor már.

2022. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
74%

Alapszó nem azonos az alapszókincs szavaival. Proletár gyerek, te kevered a fogalmakat!

Az alapszó nem feltétlenül magyar eredetű, és lehet modern is.


Disco => Diszkó => diszkózik.


"Áruld már el hogy akkor ki beszélte a magyar nyelvet ha nem a honfoglalók?"


Már elárultam neked, de te még angolul sem tudsz tanulatlan proli barátom!

A finnugor magyar nyelv és a honfoglaló kisebbség teljességgel idegen, azaz török nyelve:

[link]


"Ha nem tudod értelmezi a térképet akkor segítek. A törökök néhány kisebb nyugat-magyarországi terület kivételéve egész Magyarországot elfoglalták, és az a kicsi is a Habsburgokhoz tartozott akkor már."


Tévedés, a Magyar Királyság kb.1/3 részét volt képes csak elfoglalni a török.

2022. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!