Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek hogy kéne lennie...

Szerintetek hogy kéne lennie a sorkatonaságnak magyarországon?

Figyelt kérdés
Válaszba megindokolhatod hogy miért

2022. jan. 30. 23:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
#19 Nem voltam sorkatona, arra hagyatkozom, amit hallok. Jónéhány nem hivatásos altiszt elbeszélése szerint a szívatás öncélú volt, csak a hatalmi mámor kiélését szolgálta. Az ő elbeszélésük szerint, hangsúlyozom ők mondták.
2022. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%
#21 én ezt akkor értettem meg igazából amikor a munkám során be kellett ülnöm egy lövészpáncélosba (nem katonaként). Ott látszott, hogy az egész konstrukció nem azért van, hogy abból a katonát kiszedjék. Ilyen körülmények között pedig ha valaki gondolkodik, az bontja a rendet. Ide tartozik a munka másik része (taktikai és stratégiai támogatás) ahol a szakértő tisztek mondták, hogy az egyik mérföldkő a munkájukban az, hogy a honvédet nem tekintik élőlénynek, csak erőforrásnak, majd statisztikai adatnak.
2022. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
87%

Egy profi hacker csapat lazán térdre tudná kényszeríteni napok alatt az egész országot mindenestül (információáramlás kiiktatása, közlekedés teljes megbénítása, stb.).

Már alig várom, hogy kirohadjon a mentalitásból ez a "majd a katonaság megnevel" meg "a mai fiataloknak katonának kéne menniük". A sorkatonaságnak a mai modern világban abszolút semmi haszna nincs, moralitást nem növeli, az egész nem szólt másról, mint csicskáztatásról. Apám volt sorkatona, mégis az alkohol vitte el, világ életében egy tróger munkakerülő volt.

Ideje lenne már végre megérteni, hogy a nevelést egyrészt nem 18 évesen kell(ene) elkezdeni, mert akkor már régesrég késő, másrészt (mivel sokan mindig erre lyukadnak ki) a szexuális orientáció sem nevelés kérdése.

2022. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként még azt is lehet mondani, hogy emberek se kellenek a háborúhoz, max távirányítók, drónra felszerelsz egy automata fegyvert és porrá lőheted az ország lakosságát...
2022. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sehogy.

Értelmesebb dologgal is el tudom ütni az időmet mint ez a bohockodas.

Apu 1 évig volt katona, nem tanult meg mást csak hogy a tisztek hogy lopják szét a raktárt 🤷🏻‍♂️

2022. márc. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyen egy paintball/softball pálya minden 10 ezer fő feletti településen, és a diákoknak adjanak ingyenes lehetőséget a használatára. Felnőtteknek is legyen kedvező belépő. Kapjanak stratégiai oktatást, legyenek "tankok" amit ki lehet lőni, gránáthajítás, álcázás, meszerlövészet alapjai, stb.

Ezt meg lehetne tenni a Honvédelmi kiadások töredékéért, viszont olyan kiképzést kapnának az emberek játékosan és sportolva, amit igazi harchelyzet esetén is használható.

2022. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Aki járt már igazi paintball pályán, az tudja milyen kemény tud lenni egy-egy meccs. Ezzel a sorkatonaságot is ki lehet váltani, de egyben a hivatásos katonaság felé is zerelne nagyon sok embert
2022. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Iskolák közötti paintball harc, ha lett volna ilyen az én időmben, biztos hogy nagyon szerettem volna
2022. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
80%
Én inkább Hippi és háború ellenes párti vagyok, a magam 30 évemmel, és eléggé szabad lélek vagyok, ahhoz, hogy ilyenbe én vegyek részt...
2022. márc. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!