Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Férfiak. Ha be akarnának...

Férfiak. Ha be akarnának sorozni titeket, mennétek, vagy gyors kereket oldanátok?

Figyelt kérdés
Ugye most ez az Ukrán helyzet miatt vetődött fel bennem. Mit tennétek, ha érkeznének a behívók?

2022. febr. 14. 08:26
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Én decemberben írtam alá a tartalékos szerződésemet, szóval még a sorozás előtt behívnának. Az egészen más kérdés, hogy kiképzésem még nem volt, illetve nem hogy felszerelésem, de még néhány papírom sincs azóta sem.
2022. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 mindeki válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy nem fogok fegyvert, mert senkit nem fogok megölni. Főleg az ártatlant nem, akit szintén úgy hívtak be, és esze ágában sincs másnak ártani. Nem menekülnék el, de fegyvert nem fogok. Gondolom akkor börtönbe vinnének.

Ezt a néhány vezetőt kellene összezárni egy szobába (Putyin, Biden...stb), aztán rendezzék le, ahogy akarják.

2022. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Igen, én is egyébként hasonló állásponton vagyok.
2022. febr. 14. 13:52
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
A "jugó" népekről jutott eszembe egy gondolat - a hazafiságra mutatóan: hosszú időn keresztül (pl.) a "jugó" népek látták el a történelmi Magyarország határainak védelmét, - klasszisokkal többet tudnak és éreznek a szülőföld fogalommal összefüggésben, mint az ország belsőbb régióiban élő emberek tudhattak annak idején. Rendszerint ők voltak az első vonalban, amikor fegyveres támadás érte a történelmi Magyarországot.
2022. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%
Szted mennének?Amúgy egy jelentéktelen eszméért értelmetlen halált szenvedjen az ember férje, párja, csaladapák, édesanyák fiai? Mert nem ám úgy van az h engedem nem engedem megyek, nem megyek. Megkapják a behívót s menniuk kell 18 évtől értelmetlenul harcolni golyófogónak. Parancsmegtagadas esetén agyonlövik haborus helyzetbe. De lehet már csak borton lenne, nem tudom. De akkor is borzalmas belegondolni. Mas az h a csaladjat védi, de hogy nagyhatalmi érdekek miatt férfiak milliói menjenek bele a biztos pusztulasba kikepzes nelkul, otthagyva anyákat, feleseget gyerekeket. Nem attól férfi a férfi mert gyilkol másokat meg agyonlöveti magát. Azt elássák a fronton a társai mint a kutyákat.Ezt még a komcsi rendszerbe tanították. Azota mas idoket élünk. Harcoljon a katona akinek ez a hivatasa de ne egy civil aki életébe még egy vizipisztolyt se fogott nem h aknavetőt. Borzalmas remélem nem jon el ez az ido soha tobbet.
2022. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Te kérdezo mennel?
2022. febr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja lány vagy ok🙂
2022. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Sokan gondolnák újra az itt felvetett nézeteiket, ha mindenből a sajátjukat látnák kockára téve. Az otthonukat, életük munkájának eredményeit, feleségüket, gyereke(ike)t, barátjaikat, a környezetet, amelyben leélték az eddigi életüket. Ez akkor realizálódik, amikor egy élethelyzet kőkemény döntések meghozatala elé állít valakit, - addig meg mindenki irkálhat itt, amit akar.
2022. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
33%
Ha háború törne ki, azok a hivatásos katonák, akik évtizedek óta igen jól éltek az adónkból kapott magas bérükből, nyugdíjukból, egy életveszélyes hadi helyzetben már inkább a biztonságot keresnék maguknak, és családjuknak. Ezt tartom a legvalószínűbb szcenáriónak. Legfeljebb egy bunkerből szeretnének gombokat nyomogatni, akik maradnak a "fronton".
2022. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
67%

Végig olvasva ezt a sok komentet bár nem tudom ez mennyire reprezentatív de ezek alapján magyarország így kisbetűvel már csak azért létezik mert egyik szomszédunknak sem jutott még eszébe egy unalmas vasárnapon átruccanni hozzánk hódítani.

#28-as elég pontosan leírja mi történik az emberi elmével egy olyan élethelyzetben.

2022. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!