Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha esetleg Magyarországra is...

Ha esetleg Magyarországra is átterjed a háború, szégyen lenne menekülni, vagy érthető?

Figyelt kérdés
Magyarország területén 1956 óta nem voltak fegyveres harcok. A hivatásos katonákon kívül, akik járnak külföldi missziókba, az embereknek nincs háborús tapasztalata, max azoknak, akik délvidéki, vagy vajdasági magyarok, és ott voltak a délszláv háborúban, és már Magyarországon laknak, de ez nem több millió fő. Tehát, ha !esetleg! bejönnek az oroszok, érdemes ilyen Putyin meg Orbán félék miatt vágóhírda menni, vagy pakoljunk és tünés?

2022. febr. 28. 23:15
A kérdező szavazást indított:
Harcoljunk!
Pakoljunk és tünés!
64 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
"Bármilyen legyen is az ember hazája, bármilyen korrupt is, bármilyen idióta is irányítja, mégis csak az az egy hazája van. És ha háborúba keveredik, fegyvert kell érte fogni. Egy hazafinak ilyenkor már nincs választási lehetősége."
2022. febr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Miért lenne szégyen menekülni? Nem mindenki akar meghalni, egyeseknek van családja is, de ugyanakkor becsülendő lenne, ha valaki harcolni szeretne a hazájáért.
2022. febr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Az emberiség fennállása óta, soha nem élt még háború mentes életet, aki vállalja annak túl kell élni, régen se volt idő lelkileg felnőni hozzá, sok kölyök onnantól lett nagy ember hogy le lett pecsételve a papírkája.
2022. febr. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Ha egy ilyen helyzet előáll, a menekülés érthető, de szégyen. Nem Orbán pusztul el, ha letarolják az országot, hanem olyanok, akiknek valamiért maradniuk kell. Magyarország nem Orbáné, hanem a miénk. Érthető, ha valaki megy ilyen helyzetben, de erkölcsi felmentést semmiképp se várjon. És buksi simit se a befogadó országok lakóitól. Ha itt háború lesz (lenne), és annyian lelépnek, hogy Orbánék ellenállás nélkül aláfeküdhetnek Putyinnak, akkor szerintem nem akarsz pl. Franciaországban magyar menekült lenni, meg a gyerekeidet gettóban nevelni.
2022. febr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
annyit adok amennyit kaptam...
2022. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy szégyen!
2022. febr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Régen azért harcoltak az emberek hogy legyen földjük, vagy épp aranyuk, hogy a gyereküknek jobb életet biztosíthassanak (pl. a vikingek vagy a honfoglaló magyarok). Akkoriban még ha egy csatában jól teljesítettél, részesültél a zsákmányból. Teljesen érthető a vikingek bátorsága, és ha 3 éves korom óta erre nevelnének, biztos mennék én is.

De ez egy régi kor, egy olyna korszak amikro a becsület még számított. Manapság már becsület nincs, azért harcolsz és halsz meg hogy néhány gazdag mutyis oligarcha meg semmirekellő politikus hasznot húzzon. Gyakorlatilag "üzeletet csinálnak a halálból". Hát kösz én ebből nem kérek. Különben sem tudom már egy ideje a hazám szpéségeit élvezni, mióta az oligarchák és a dilettáns politikusok mindent szétcs . sznek. A fideszes oligarchák a vidéket és a Balatont, amit gyerekként úgy szerttem, KariGeri meg Budapestet tette tönkre. Őszintén szólva, itt még élni se nagy szám, minek halnék meg?

2022. febr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%
Remélem az összes korrupt útonálló elmenekül és akkor már érdemes lesz harcolni ezért a földért...
2022. febr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Fájt már eleget a fejem emiatt a szarország miatt, nem fogok bele is halni. Tank tele, kaja a kocsiban, az első határon belüli lövés után azonnal indulunk.
2022. márc. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9:

Én is így vagyok ezzel. Sz*punk 12 éve Orbánnal, előtte sz*ptunk 8 évet az MSZP-vel, nekem ez az ország nem ér annyit, hogy háborúzzak miatta. Az 5 éves lányom se sokra megy azzal, ha csak virágot hozhat nekem a temetőbe.

2022. márc. 1. 01:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!