Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha esetleg Magyarországra is...

Ha esetleg Magyarországra is átterjed a háború, szégyen lenne menekülni, vagy érthető?

Figyelt kérdés
Magyarország területén 1956 óta nem voltak fegyveres harcok. A hivatásos katonákon kívül, akik járnak külföldi missziókba, az embereknek nincs háborús tapasztalata, max azoknak, akik délvidéki, vagy vajdasági magyarok, és ott voltak a délszláv háborúban, és már Magyarországon laknak, de ez nem több millió fő. Tehát, ha !esetleg! bejönnek az oroszok, érdemes ilyen Putyin meg Orbán félék miatt vágóhírda menni, vagy pakoljunk és tünés?

2022. febr. 28. 23:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem szégyen! Én is menekülnék. Hülye lennék azért meghalni vagy haborúba menni mert pár retardált politikus nem tudott nyugodtan a seggén maradni. Amúgysem értem, rendezze le a hadsereg, miért kell civilek bevonnni?
2022. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%

"Amúgysem értem, rendezze le a hadsereg, miért kell civilek bevonnni?"


Mert Zelenskij bolond. Úgy gondolja hogy ha a nők meg a gyerekek Molotovot dobálnak, az majd megállítja a 60 km hosszú orosz tankhadosztályt. Valószínűleg túl sok filmet nézett. Meg aztán ott van az is, hogy hadsereg helyett off-shore cégeibe tolta a pénzt.

2022. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
“ Meg aztán ott van az is, hogy hadsereg helyett off-shore cégeibe tolta a pénzt.” ez mondjuk pont Putyin…
2022. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

13: Maradjunk annyiban hogy az elmúlt időszakban mindenki ezt csinálta, hogy hadsereg helyett elmutyizta a pénzt. Zelenskij ugyanúgy mint Putyin, de akár Orbán és/vagy Gyurcsány, de még a németek is.

Én nem tartom tisztességesnek azt az embert, aki bármikor egy tollvonással létrehozhatott volna egy szuper hadsereget, most fegyvertelen nőket bújt fel hogy álljanak a tankok elé barikádnak.

2022. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
50%
A mai világban már nem szégyen
2022. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Pontosítás: Bár harc nem, de fegyveres "támadás" volt idegen hatalom részéről. Barcs bombázása 1991
2022. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 nemjuteszembesemmi49 ***** válasza:

Én szerintem menekülnék innen és reménykednék benne, hogy minél hamarabb vissza tudok jönni, azthiszem, az is sokat segítene abban, hogy mit döntsek, hogy az ismerőseim mit tesznek, maradnak-e, vagy mennek. Lehet, hogy eleinte kötelességtudóan maradni szeretnék, arra számítva, hogy a többiek is maradnak, aztán ahogy látnám, hogy mennének, én is úgy döntenék, hogy mennék. Én szerintem próbálnék maaradni, mert 1-2 év után mondjuk, ha már elülepszik a konfliktus, visszajönnék, nem biztos, hogy megtalálnám az ismerőseimet. Ugyanúgy új kapcsolathálót kellene kialakítanom. Meg hát ilyenkor egyébként is mindenki megy, ilyenkor ez nem olyan nagy szégyen.

Azthiszem van is egy ilyen mondás (hazafiaknak ez fájni fog):

"A hazád ott van, ahol barátokra lelsz!":)

2022. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!